Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Sloboda govora
PostPoslato: Utorak,20.1.2015. 14:57:05 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,09.9.2011. 21:11:56
Moj fakultet: PF u Beogradu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Ja znam sta sam slusao i od drugih izvora, Milosevic je predlozio ne vojni savez, nego konfederaciju drzava Jeljcinu kojeg je prethodno hteo da "srusi" i otvoreno podrzao puc protiv njega neposredno pred bombardovanje. Seselj je isao kao ministar i sastao se sa premijerima tih zemalja ako se dobro secam, ima i klip na YT ali sad ne mogu da ga nadjem, nije to bas nebitan faktor ali slazem se s tobom da je poseta ta cela nebitna, prekasno su se setili.

Citiraj:
uobicajena politika „kreni-stani“ zbog koje smo i izgubili sva cetiri rata koja smo vodili devedesetih.

Nismo zato izgubili "cetiri" "rata", vec zbog otvorene podrske tada jedinih mocnih poluga u svetu nasih protivnicima. Srpski faktor se morao razbiti kao najbrojniji u bivsoj Jugoslaviji, po mogucstvu na sto vise celina. To se radi i dan danas. Surovali mi sa "zapadnim saveznicima" ili ne, ishod ce biti isti. To je cista geopolitika gde smo mi posmatrani kao organski deo ruskog naroda (u elementima dugog trajanja), i nikakvo saveznistvo ne mozemo imati sa protivnicima tih istih Rusa, tj mozemo da pokusavamo i prodjemo kako prolazimo trenutno, sa umanjenom teritorijom, unistenom privredom, itd. Jednostavno je tako, kad Rusi idu dole, i mi idemo dole, tako je bilo uvek kroz istoriju, a to ako vam se ne svidja okrivite Simeona i sv.Savu sto su iz katolicanstva presli u pravoslavlje i time zacementirali neprijateljstvo sa Vatikanom i anglosaksonskim faktorom. Jednostavno postoji neka presiroka slika sveta gde se veliki bore za svoje interese a ostali ispastaju, pogotovo ovako mali i pogotovo ako im se suprotstave. Isto kao sto smo gubili svaku bitku protiv Turaka za oslobodjenje pa su Rusi (tad najuticajniji u svetu, pandan danas SAD-u), svaki put vracali situaciju na status kvo, tad smo profitirali. Jednostavno, kao sto Engleska ne moze da formira pouzdano saveznistvo sa Rusijom bez SAD-a, tako ne mozemo ni mi sa odredjenim zapadnim silama bez Rusije, vezani smo u geopolitickom pogledu, hteli mi to ili ne. I to je jedini razlog zasto licno podrzavam integraciju sa Rusima a ne sa EU, tamo su nam nenaklonjeni dokle god je EU izvrsna ruka SAD-a, dok se to ne promeni bicemo u stanju u kakvom smo danas. Tako je i RSK otisla, to je dugorocni plan Nemacke, Mitelojropa, i izlazak na toplo more i naravno da nece dozvoliti da Srbi imaju deo necega sto misle da pripada njima, nisu oni branili Hrvate jer ih vole. Isto kao sto se fanaticno danas bore protiv Kosova jer je to americki uslov da drzi Tursku na lancu i da ne udju u EU sto bi verovatno bio kraj Nemacke a samim tim i EU kakvu sad znamo.

Citiraj:
On moze sa njima da pregovara, a Curuvija ne moze da pise o njima, e pa nece biti.

Opet mesas godine, ne znam da li to radis namerno ili ne. Nemam ja nista protiv da postoje i ti gnusni novinari ako ce otkriti nesto od krucijelnog znacaja. Ja sam pisao da ne mozes podrzavati neprijatelja u toku ratnih dejstava. Milosevic je pregovarao, nije ih ohrabrivao da nam bacaju bombe po glavama, kao sto danas pregovaraju o Kosovu. Da ti novinari imaju gram morala oni bi pisali i o pogromima nad Srbima, pozivali strane trupe da intervenisu kad stotine hiljada ljude oteraju za par meseci, ali ne, Srbi ne placaju :roll:

Citiraj:
Jel se u te „mnogo povoljnije uslove“ (ne racunajuci nekih par hiljada stradalih i desetine milijarde dolara ratne stete) ubraja i to da od 1999. godine na Kosmetu nema niti jednog pripadnika vojske i policije kao vidljivih i neposrednih predstavnika drzavnog suvereniteta (po tome sto je bilo nudjeno u Rambujeu trebalo je da ih ostane nekoliko hiljada bez da se uopste povlace, pa da posle cekaju nekakve dozvole za povratak, kao sto je prihvaceno kumanovskom kapitulacijom)? Jel se razlikuje mozda nesto krajnji ishod cele kosovske price danas?

To sto na Kosovu nema srpske vojske zahvali onima koji direktno krse rezoluciju 1244, i ne pricam o strancima nego o nasim izdajnicima. Mi po rezoluciji imamo pravo na odredjeni broj vojnika i policajaca na Kosovu koji bi stitili srpske drzavljane posto je objektivnost EULEX-a nepostojeca, sklonili su se oba puta kad su se desavali pogromi i paljenja srpskih crkava dole. Cim smo potpisali 1244 usledili su pritisci da se polako odricemo nekih ovlascenja zaradu puta u EU, funkcionisanja narko drzave, dobrosusjedskih odnosa, i tako smo godinama pravili ustupke i za rezultat imamo to da na Kosovu vise nemamo nikakvu vlast sto je ogroman korak unazad u odnosu na 1999. Sve bi se ovo jos brze desilo da smo odmah kapitulirali + bi nam i ostatak drzave bio vojni poligon NATO-a, kao Avganistan ili Iran, gde bi strani vojnik mogao da te siluje ili ubije bez da odgovara. Nije sve crno-belo, nikad bilo. Da li je bolje jedno ili drugo, ja svoje misljenje imam. Mozda je i bolje sto smo oterali NATO sem sa KiM a doci ce dan kada ce izeksploatisati sve i povuci se. Pitanje je sta cemo tad da uradimo a potezi se vuku sad, a mi opet vucemo pogresne. Naravno da je strancima cilj sto manja Srbija i radice sve da vas uvere da je Kosovo "otislo", da to vise ne moze da se povrati, itd. To je jeftina propaganda i laz. Kako smo izgubili Bosnu, CG, Kosovo ili RSK, tako sutra mozemo da ih vratimo, ako se priklonimo kome treba i sacekamo da oni budu ono sto su SAD bile od pada Berlinskog zida do 2010-te.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Sva vremena su u UTC [ DST ]