Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Osiguranje
PostPoslato: Sreda,25.5.2011. 12:36:01 
Forumski mačor
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,28.10.2008. 19:41:00
e pa nije izvodljivo nikako...trebalo bi ti desetak godina minimum da skupiš preko kamate...

zašto da ne?
samo treba paziti oko kamate...da ti ne skoči posle par godina pa da se hvataš za glavu...

Vrh

PostPoslato: Sreda,25.5.2011. 12:44:34 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,08.10.2010. 07:12:32
Rod: Bata
Moj fakultet: PF u Beogradu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
iron girl napisa:
Ja imam dobrovoljno zdravstveno osiguranje sa asistencijom za putnike u inostranstvu...u pitanju je Delta generali osiguranje, ne znam koliko se mesečno plaća, tu karticu sam dobila kada sam otvarala račun u banci...i na sreću nisam imala potrebe da ga do sada koristim...
Jedino kada sam putovala na studenstku ekskurziju nisam morala da plaćam dodatno osiguranje...

I ja imam ovo osiguranje vec mozda dve godine,isto ga nikada nisam koristio...

-----------------------------------
Sto se tice zivotnih osiguranja meni je to bas fino.Evo,moja mama uplacuje osiguranje vec mozda 10-ak godina(ne znam samo koje je to zivotno osiguranje) i znam da ce cini mi se za 5 godina ta suma koju je uplatila biti uvecana za nekih 20-ak %.A,to nije nesto previse na mesecnom nivou,cini mi se 50 e.
Ne daj boze da joj se desi nesto ja cu da dobijem fin iznos,a u suprotnom u svakom trenutku moze da podigne to sto je uplatila,kada god hoce.S tim da sto se vise uplacuje i vreme prolazi ta kamata ili sta vec postaje veca.Tako da je to prakticno vrsta stednje.

Kada se budem zaposlio nekad planiram i ja tako nesto.

Inace,cene osiguranja za stanove i kuce su smesne,tipa 50-100 e za stanove od oko 100 metara kvadratinih,na godisnjem nivou(to je osiguranje od provala,pozara,i sl.).Nikome se ne daje novac za tako nesto,ali bi u nekoj situaciji kada dodje do stete na kuci ili stanu u iznosu od nekoliko hiljada evra taj novac itekako dobro dosao.

Vrh

PostPoslato: Sreda,25.5.2011. 12:45:39 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,13.8.2009. 13:26:20
Rod: Seka
u mom slučaju bi se sigurno nešto iskomplikovalo posle uzimanja kredita :lol: . Kada sam uzela keš kredit, posle 7 god.neprekidnog rada, promenila sam posao, neplanirano ostala u dr.stanju i ostala bez posla po isteku ugovora o radu na odredjeno... :? Sada, početkom godine, kada je evro krenuo da raste, uplašila sam se da mi rata ne ode u tačku pa sam ga refinasirala u dinarski,koji je u tom trenutku bio nepovoljniji malo, ali sam se nadala da će to biti dobar potez za budućnost, pošto evro raste. Sada bih se pojela :lol: :lol:

Vrh

PostPoslato: Sreda,25.5.2011. 23:02:45 
Forumski mačor
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Haracin napisa:
a u suprotnom u svakom trenutku moze da podigne to sto je uplatila,kada god hoce.

mislim da mora da se uplaćuje jedan određeni vremenski period (10 godina minimum) prije nego se mogu podići pare...to se na početku ugovori...vjerovatno je njoj istekao taj rok pa sad može kada hoće uzeti...
vecaks napisa:
u mom slučaju bi se sigurno nešto iskomplikovalo posle uzimanja kredita
:lol: tek je prošla kriza...neće sad opet nova...ne bi trebalo :lol: :roll: ...
vecaks napisa:
ali sam se nadala da će to biti dobar potez za budućnost, pošto evro raste. Sada bih se pojela
pa dobro, vjerovatno je ovo sad kratkotrajno...možda će ti se isplatiti...

Vrh

PostPoslato: Sreda,19.11.2014. 23:12:35 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,08.2.2011. 16:30:35
Moj fakultet: PF u Union
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Nisam ni znala da postoji ova tema :o

U ovom periodu života nisam u mogućnosti da uplaćujem životno osiguranje. Međutim, onog trenutka kad se budu promenile okolnosti pre bih uplaćivala doprinose za dobrovoljno penzijsko osiguranje nego za životno osiguranje jer je u svakom smislu povoljnije.

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,20.11.2014. 16:44:31 
Forumski mačor
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

klapaucius napisa:
U ovom periodu života nisam u mogućnosti da uplaćujem životno osiguranje.
+1

inače prodavci osiguranja se često toliku ufuraju da djeluju kao pripadnici neke sekte pomalo :shock: :roll: ...
bila mi je sestra skoro na nekakvom seminaru njihovom, i pričala mi je posle šta su im pričali...ao :roll: ...meni bi bilo sramota dok bih to slušao :lol: ...

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]