Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Povreda autorskih prava
PostPoslato: Četvrtak,26.7.2018. 00:30:27 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,26.7.2018. 00:18:34
Imam problem oko autorskih prava.Naime jednom Kulturno umetničkom društvu sam postavio koreografiju.Potpisan je autorski ugovor izmedju mene i predsednice tog Kud-a kao njihovog zastupnika ali nije overen kod notara,četiri primerka od kojih svaka strana zadrzava po dva.Potpisali smo ja i ona i pečat Kud-a. Promenili su originalnu postavku sto ne smeju na osnovu Člana 2 tog ugovora koji glasi:
Naručilac se obavezuje da koreografiju iz Člana 1. Ovog Ugovora stalno izvodi u autentičnoj postavci, kao i da vodi računa o kvalitetu izvođenja i umetničkom nivou.
Predsednica odbija da vrati na originalnu postavku i pored moga upozorenja da ću zabraniti dalje izvodjenje na sta imam pravo na osnovu Člana ugovora 4 koji glasi:
Član 4.
Koreografska dela iz Člana 1. ovog Ugovora se ustupaju za izvođenje u zemlji i inostranstvu bez ograničenja, osim u slučaju povrede odredaba Člana 2.

Šta mogu uraditi povodom toga svega na osnovu naših zakona? Unapred zahvalan na odgovoru

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]