Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Novi dug nakon zakljucenja izvrsnog postupka
PostPoslato: Petak,14.9.2018. 22:13:37 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,14.9.2018. 21:58:05
Postovani,
Molim Vas za pomoc u vezi sledeceg: Po osnovu jemstva za kredit bio sam tuzen od strane Rajfajzen banke i izvrsenje je predato izvrsitelju. Sa bankom je postignut dogovor oko umanjenja kamate koja je premasila iznos glavnog duga. Uplatio sam glavni dug, troskove kamate, kao i troskove postupka i nagrade izvrsitelja. Uplaceno je sve sto u dopisu izvrsitelja bilo navedeno kao "iznos koji je je potrebno uplatiti kako bi u potpunosti bila izmirena moja obaveza u postupku".
Izvrsitelj je 29.06.2018 doneo Zakljucak o zakljucenju izvrsnog postupka kojim je konstatovano da je poverilac u potpunosti namiren. Juce mi je stigao dopis od izvrsitelja u cijem prilogu se nalazi podnesak od punomocnika poverioca od 20.08.2018 ( 52 dana nakon zakljucka o zakljucenju) u kome se navodi da su utvrdili da treba da se doplati jos oko 4000 i da predlazu nastavak izvrsnog postupka do potpunog namirenja i izvrsitelj je u svom dopisu naveo da treba hitno da uplatim i taj iznos kako bi predmet bio "arhiviran".
U odnosu na iznose koje sam uplatio ovo je mizeran iznos ali ne mogu da shvatim da nakon zakljucka kojim se konstatuje potpuno izmirenje obaveze odjednom pojavljuje novi iznos i po toj logici poverilac moze, kad god pozeli, da uradi novu kalkulaciju i ubaci neki novi iznos za uplatu.
Da li sam u obavezi da uplacujem taj iznos ako je izvrsitelj vec doneo zakljucak o zakljucenju?
Da li postoji rok od trenutka donosenja zakljucka u okviru koga poverilac moze ulagati prigovore/zalbe ili predloge?
Koji bi bio Vas predlog vezano za ovu situaciju?

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]