Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Izvrsitelji, plenidba
PostPoslato: Utorak,09.10.2018. 12:40:11 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,09.10.2018. 12:22:22
Zdravo svima,

Ne zamerite mi ako nisam na pravom mestu postavio temu.

Imam jedno pitanje vezano za izvrsitelje.
Jednom kada dodju da popisuju stvari, i nakon toga dodju da ih odnesu, koliko to puta moze da traje i da se ponavlja ?

Ako sam dobro razumeo zakon, oni imaju rok 10god da se time bave, a prekida se onog trenutka kada dva puta udju u kucu i konstatuju da vise nema od cega da se naplati ?

Moja prica je sledeca: Otac je imao STR koji je propao i ostao je odredjeni dug. Naravno, taj dug je sada tripliran. Popisali su stvari koje u ovom trenutku imaju trzisnu vrednost vecu nego sto je dug. Kao sto svi znamo, sve te stvari ce lopovskim i kriminalnim dogovorima biti prodate za 30% vrednosti, i sta se onda desava ? Od duga nece biti odbijena trzisna vrednost nego vrednost za koju je prodato, jel tako ?

Sto znaci pojavice se ponovo da traze jos. Sta se desava ako to sto posle nadju nema dovoljnu vrednost da pokrije dug ? I koliko puta oni mogu da se zezaju sa tim, da dolaze i odlaze i da te maltretiraju tako u nedogled ? Da li mogu da upadaju milion puta i svaki put uzimaju po malo ? Dug postoji, OK, ali brate ovo psihicko unistavanje treba da se prezivi. Postoji li nacin da se to nekako ubrza i zavrsi ?

Slucaj mog komsije je bio da su pokupili odredjene stvari koju su imale vecu vrednost nego dug, a onda se pojavili mesec dana kasnije da traze jos jer misle da to nije bilo dovoljno. Problem je sto licitacija i prodavanje tih stvari uopste nije bila odrzana, a pojavili se da traze jos. Ako se ne varam, to ne smeju da rade ? Postoji li neki zakon, neki clan zakona koji stiti obicne ljude od ovih lesinara, i od torture koja nam sleduje ?
Nemam ja nista protiv da oni rade svoj posao, ali se oni izivljavaju nad nama, i ne postoji nista sto moze to njihovo ponasanje da smiri ili uspori. Sta god da uradimo ne zaustavlja se proces plenidbe, a oni mogu da divljaju kako hoce...

Hvala vam unapred.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]