Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: zastarelost infostana i zaključak 3-2034/11
PostPoslato: Utorak,10.7.2018. 11:52:07 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,10.7.2018. 11:21:44
Moj fakultet: PF u Beogradu
dobar dan

imao sam nekoliko neuplaćenih infostan računa za 2016 i sve za 2017 godinu. ( oko 7.500 dinara ukupno ). nisu me utužili pa sam sve ove račune platio online početkom 2018 god. uz napomenu da su to računi za 2016 i 2017 god.

posle 10 tak dana dobio sam tužbu sa predlogom za izvršenje baš za ove račune.
u infostanu, gde sam otišao da reklamiram, rekli su mi da su ove moje uplate knjižene na druge račune iz prethodnih godina koji nisu utuženi a na osnovu
- zaključak gradskog veća grada beograda br. 3-2034/11 gv od 10.11.2011 godine -

obzirom na član 388 zoo, neplaćena potraživanja poverioca za pružanje komunalnih usluga zastarevaju za jednu godinu dana, ako nisu utužena, a što je baš ovaj slučaj.

poverilac infostan je moju uplatu iz 2018 knjižio na osnovu neutuženog potraživanja iz 2014 god.

mislim da se ovde radi o svesnoj zloupotrebu zaključka 3-2034 u kome istini za volju ne piše ograničenje koje nameće član 388 zoo, ali to ne znači da to ograničenje nema pravno dejstvo na zaključak.

molim za vaš komentar i predlog za prigovor ili tužbu

sa poštovanjem pavle bogdanović bgd.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]