Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Tuzba Telekoma???
PostPoslato: Nedelja,19.12.2010. 01:38:46 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,19.12.2010. 01:28:52
Postovani,

Dakle, pocetkom 2009 sam koristio Telekomov 3G internet. Potpisao ugovor na 24 meseci. Rekli mi kad se stvore uslovi, preci cu na ADSL.

Uveo sam ADSL, januara 2010. Racune za 3G internet sam placao do septembra 2009. Bili su papreni, 6-7000 mesecno, onda sam odustao od placanja istih. U medjuvremenu mi iskljuce 3G, ja koristim ADSL i njega redovno placam.

Neki dan odem do Telekoma, da se raspitam, kad tamo mi kazu sledece:

Za dug za 3G internet sam utuzen na 11000 dinara MAJA 2010, a ja nisam ni papiric dobio o tome, niko me nije ni obavestio, uopste nista zvanicno nisam dobio od njh, od suda ...

Interesuje me, koje ja mogu imati posledice? Jesam li obavezan da platim to Telekomu? Sudu? Mogu li na rate (samoinicijativno da na taj racun uplacujem po 2-3000 mesecno)? Jel OK da me ne obaveste o tome uospte?

Vrh

Tema posta: Re: Tuzba Telekoma???
PostPoslato: Nedelja,19.12.2010. 14:34:53 
The Bad Boy of the Firm of Crane, Poole, and Schmidt
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,25.2.2009. 13:26:58
Rod: Bata
Moj fakultet: PF u Prištini
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Bez uvida u papire i ugovore koje ste potpisivali teško da možemo da vam damo konkretan savet.

Ono što možda možemo da vam kažemo je da tu nešto smrducka i da nije sve onako kako ste Vi napsiali. Kako to da niste obavešteni?! Tužba se uvek dostavlja tuženom na odgovor, tuženi se poziva na ročište itd. To je parnični postupak i tuženi je strana u postupku i ima određena prava i dužnosti.

Citiraj:
Uveo sam ADSL, januara 2010. Racune za 3G internet sam placao do septembra 2009. Bili su papreni, 6-7000 mesecno, onda sam odustao od placanja istih. U medjuvremenu mi iskljuce 3G, ja koristim ADSL i njega redovno placam.

Niste raskinuli ugovor za 3G pretplatu i u tome je ceo problem, oni su vam isključili uslugu pružanja internet usluga preko 3G mreže zato što niste izmirivali račune, a ne zato što ste uveli ADSL. U međuvremenu iako niste koristili uslugu koju su Vam pružali, oni su obračunavali mesečnu osnovnu pretplatu za internet, jer je ugovor zaključen na 2 godine i ugovorni rok nije bio istekao u međuvremenu. Ovaj sad dug koji se pojavljuje je taj neizmireni deo od kad ste prestali da plaćate pa do kraja ugovornog perioda.

Citiraj:
Za dug za 3G internet sam utuzen na 11000 dinara MAJA 2010, a ja nisam ni papiric dobio o tome, niko me nije ni obavestio, uopste nista zvanicno nisam dobio od njh, od suda ...

Trebali ste da dobijete, opomenu pred utuženje, pa tužbu i ostala pismena, iako je u ovom slučaju u pitanju nadležnost suda koja je ugovorena između Telekoma i Vas (a to je najčešće nadležnost nekog suda u Beogradu, a ne kao što je po zakonu nadležnost suda po mestu prebivališta tuženog), sud je bio u obavezi da vas kao stranku u postupku obaveštava dostavljanjem pismena.

Citiraj:
Interesuje me, koje ja mogu imati posledice? Jesam li obavezan da platim to Telekomu? Sudu? Mogu li na rate (samoinicijativno da na taj racun uplacujem po 2-3000 mesecno)? Jel OK da me ne obaveste o tome uospte?

Pa morate da platite taj dug, obavezni ste jer Vam je to bila ugovorna obaveza. Dug plaćate Telekomu a ne sudu, i možete na rate, ali morate o tome da se dogovorite sa Telekomom. Inače, nije OK da Vas o tome ne obaveste.

Vrh

PostPoslato: Nedelja,19.12.2010. 15:10:52 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,19.12.2010. 01:28:52
Nisam obavesten ni o cemu, jednostavno, da nisam otisao do Telekoma da se raspitam, ne bih ni znao da sam utuzen. Zbunilo me to sto ne dobijam nista od njih. Mislio sam da su uvayili pismo koje sam im posalo, da ukoliko je moguce, posto koristim ADSL, ne yelim vise da koristim 3G...

Vama Hvala na odgovoru,

Kako uopste da kontaktiram Telekom sa predlogom da izmirim na rate dug, mailom, postom?

Vrh

PostPoslato: Nedelja,19.12.2010. 21:57:26 
The Bad Boy of the Firm of Crane, Poole, and Schmidt
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,25.2.2009. 13:26:58
Rod: Bata
Moj fakultet: PF u Prištini
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Idite do njihove poslovnice u vašem gradu i tu se informišite za početak o svemu, kako ste to utuženi, a niste dobili ni opomenu pred utuženje, niti pak tužbu, niti ste kontaktirani od strane suda na bilo koji način. Zatim se dogovorite sa njima da dug izmirujete u rate.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]