Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Osporavanje ugovora o poklonu
PostPoslato: Utorak,13.7.2010. 20:22:59 
Pripravnik
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,04.7.2010. 11:01:14
Moj fakultet: PF u Beogradu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Ne znam šta da ti kažem, ja vam kažem ono o čemu znam iz prakse jer sam se od kad radim koliko puta uverila da je zakon vrlo "fleksibilan" i da mnogo šta što sam učila za vreme studija, što bi rekli: "i niiiiiije to baš tako". Možda baš tom usklađivanju zakona sa praksom, tj. preciziranje tih pravnih standarda kao svoj cilj baš ima taj nacrt koji si naveo.

Vrh

PostPoslato: Utorak,13.7.2010. 20:40:14 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,18.2.2008. 20:58:56
Rod: Bata
Moj fakultet: PFu Nišu
Ma OK, znaš i sama da to mnogo zavisi od onih koji zakon tumače. Negde je ovako, negde onako... Uostalom govorimo o ljudima, svako od nas ma koliko se trudio da bude objektivan unese u to dozu subjektivnosti (tj. svako gleda iz svog ugla...)

Al u tome je draž, zar ne? :mrgreen:

Vrh

PostPoslato: Utorak,13.7.2010. 20:47:28 
Pripravnik
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,04.7.2010. 11:01:14
Moj fakultet: PF u Beogradu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Uf, baš tako...

E, a za onaj predlog što ti reče da će se oročiti na godinu dana mogućnost poništavanja poklona, onda skafiskafnjak-u odgovara u stvari da lepo sačeka da vidi da li će taj predlog biti usvojen, pa ako bude usvojen, on krene na deobu i gotova priča :lol:

Mada, iskreno, meni nešto ne pije vodu da će to uspeti, mnogo je to kratko, svako može da se valjda suzdrži da godinu dana ne pokazuje nezahvalnost... valjda... Jer, nekako mi je logično da treba zaštititi pravnu sigurnost pa da nema tu mnogo poništavanja ugovora o poklonu, ali, opet, sa druge strane treba zaštititi i poklonodavce jer samo oni tu i daju nešto u tom odnosu... Trebalo bi možda naći neki kompromis, bar npr. 3-5 godina, tako nešto, to je eto neko moje skromno mišljenje.

Vrh

PostPoslato: Petak,26.8.2016. 16:52:31 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,26.8.2016. 16:43:00
Postovani potrebna mi je pravna pomoc, naime pozvana sam na prvu ostavinsku raspravu kod javnog beleznika posle smrti mog dede, direktni sam nasednik zato sto je njegova cerka a moja majka preminula. Imovina se deli na trecine izmedju bake, ujaka i mene. Baka se odrice svog dela u korist svog sina, tj mog ujaka. A onda je on pokazao ugovor o poklonu kojim je i u katastru svu pokretnu i nepokretnu imovinu preneo na svoje ime. Ugovor o poklonu je potpisan kod notara 15.5. a deda je preminuo 15.6..na prvom ostavinskom postupku nisam se izjasnila pa je drugi zakazan za par dana. Pitanje je da li ja imam prava na nuzni deo ili kada postoji ugovor o poklonu nemam vise nikakva prava, ako neko moze da mi pojasni proceduru? Hvala

Vrh

PostPoslato: Subota,17.9.2016. 01:52:58 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,31.8.2016. 10:12:05
I ja imam isto mišljenje sa vama

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,29.9.2016. 23:11:30 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,14.2.2016. 22:27:32
leskovcanka napisa:
Postovani potrebna mi je pravna pomoc, naime pozvana sam na prvu ostavinsku raspravu kod javnog beleznika posle smrti mog dede, direktni sam nasednik zato sto je njegova cerka a moja majka preminula. Imovina se deli na trecine izmedju bake, ujaka i mene. Baka se odrice svog dela u korist svog sina, tj mog ujaka. A onda je on pokazao ugovor o poklonu kojim je i u katastru svu pokretnu i nepokretnu imovinu preneo na svoje ime. Ugovor o poklonu je potpisan kod notara 15.5. a deda je preminuo 15.6..na prvom ostavinskom postupku nisam se izjasnila pa je drugi zakazan za par dana. Pitanje je da li ja imam prava na nuzni deo ili kada postoji ugovor o poklonu nemam vise nikakva prava, ako neko moze da mi pojasni proceduru? Hvala

Poklon se vraca ( obratni redosled ) ako je ucinjen u zadnja 3 meseca, pogledaj dali postoji neka klauzula mozes da napadas poklon slobodno mozes se pozvati i na neki medicinski izvestaj.

Vrh

PostPoslato: Petak,09.3.2018. 08:51:56 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Subota,04.6.2011. 16:03:48
Da li se moze raskinuti ugovor o poklonu koji ne postoji u pisanoj formi.Naime radi se o podjeli bracne tekovine pri kojoj je sud utvrdio(pravosnaznom presudom) da supruznici nisu mogli steci imovinu u tolikom obliku bez pomoci treceg lica ali kako se to trece lice izjasnilo(svjedok) da je poklanjalo oboma to spada u ajednicku imovinu supruznika.Nakon nepune tri godine od pravosnaznosti presude muz se seti da nagovori sestru da sad trazi raskid ugovora o poklonu i da potrazuje svoj deo od njegove sad bvse supruge i tako krece parnica.Postoje neki dokazi(uplatnice) da je njegova sestra slala izvesne kolicine novca u vreme gradnje kuce i za taj period i trazi povrat tog novca (1982-1992) a ono sto ona potrazuje je tri puta vece nego sto je slato tim uplatnicama kad se sve sabere.Takodje se advokat prilikom pisanja tuzbe poziva na nezahvalnost prema poklonodavcu a tu nezahvalnost potvrdjuje sa postojanjem prekrsajnog postupka koji je vodjen.Postoji prekrsajni postupak koji je vodjen i u kom je ” poklonoprimac” navodno povredio(hematom na ruci) poklonodavca (snaja-zaova) i i presudom osnovnog suda je proglasena krivim a okruzni i vrhovni je oslobodio krivice.Da sad ne ulazim u detalje ali navescu samo da je presuda skroz nakaradna i da je jedini svjedok bio brat sestri i da je sve smisljeno samo da bi se ta presuda iskoristila za pokretanje ove parnice o kojoj i pisem.Navescu samo dio iz te presude u kojoj je izneseno niz nelogicnosti,u policijskom izvjestajuu koji su oni dali stoji da je zaova udarana nekakvom drvenom letvom na sudjenju svjedok i povredjena izjavise da je udarana kesom u kojoj je bio neki predmet a sudija presudi da je udarana zatvorenim sakama itd.itd. Posle oslobadjajuce odluke okruznog i vrhovnog suda koji se uopste nije upustao u detalje same presude nego je samo ponistio presudu osnovnog suda zato sto to dijelo nije okarakterisano po clanu tamo nekog zakona(neznam broj i drugo) po kojem nije doslo do narusavanja javnog reda i mira jer se djelo desilo u unutrasnjosti kuce a unutrasnjost kuce nije javno mjesto.Sad advokat u tuzbi tvrdi da se djelo jeste desilo i da snaja jeste pretukla(neblagodarnost) zaovu ali je oslobodjena samo zbog toga sto se to desilo u unutrasnjosti kuce.Ja sad pitam da li je moguce i pored oslobadjajuce presude okruznog i vrhovnog suda ovo iskoristiti(neblagodarnost) u tom postupku raskida ugovora o poklonu koji nigde i ne postoji.Cak i ako sud prihvati to da li se u odbrani moze pozvat na zastaru potrazivanja(1982-1992) u ovom slucaju raskida o nekakvom ugovoru o poklonu ili se racuna od dana pravosnaznosti presude o podjeli bracne tekovine jer je tad sud i utvrdio da je bilo pomoci trece strane u sticanju bracne tekovine.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]