Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Registar sudskih vestaka
PostPoslato: Ponedeljak,08.11.2010. 23:21:19 
Skriboman
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,19.3.2008. 21:30:12
Rod: Bata
Satima pokusavam da pronadjem na netu Registar sudskih vestaka Srbije, ali bez uspeha. Ima li neko ideju gde mogu da pronadjem kompletan registar stalnih sudskih vestaka koji je bio na snazi u Srbiji 2007. godine?

Unapred hvala!

Vrh

Tema posta: Re: Registar sudskih vestaka
PostPoslato: Utorak,09.11.2010. 00:47:54 
Pripravnik
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,19.10.2010. 09:49:53
:D Evo da Vam se i pomogne:
1. na bilo kom pretraživaču ukucajte SUSDKI VESTACI i dobićete celokupan pregled raznih registracija pri čemu, ukoliko izabereti prvi sajt od ponuđenih dobijate direktno sajt Ministarstva pravde sa ZVANIČNIM REGISTROVANIM SUDSKIM VEŠTACIMA po abecedi, po delatnosti ili već kako sve i to za celu Srbiju,
2. ukoliko nećete to onda idite direktno na http://www.sudski-vestaci.org.rs i dobićete to što tražite.

Ukoliko Vam treba određena struka ili određeno lice a za 2007-mu godinu onda tražite to lice ili tu struku i pogledajte jer je uz svakog veštaka naznačeno od koje godine je stalni sudski veštak.
Nadam se da će te uspeti u tome što i tražite,
POZDRAV
Dulem

Vrh

PostPoslato: Utorak,09.11.2010. 08:29:01 
The Bad Boy of the Firm of Crane, Poole, and Schmidt
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,25.2.2009. 13:26:58
Moj fakultet: PF u Prištini
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Tex evo još jedan sličan sajt kao što je našao Dulem. Ne znam da li ćeš moći da nađeš na internetu regidstar za 2007. :| Ja sam čak pretražiovao i hronološki na Google od 1.1.2007 - 1.1.2008.

http://www.judicial-web.org/vestaci/Cus ... #rezultati
http://www.mojepravo.net/vestaci.aspx

Tex napisa:
Da li je osoba koja je bila zaposlena u Gradskom zavodu za vestacenje u Beogradu, a nije diplomirani inzenjer i nije bila u Registru stalnih sudskih vestaka imala pravo da samostalno u ime GZZV obavlja vestacenje i podnosi sudu pismene zakljucke?

Što se tiče ovog pitanja, odgovor je da nije imao pravo da samostalno i u ime GZZV obavlja veštačenje jer je samim takvim postupanjem zloupotrebilo i iskoristilo službeni položaj. Iskorišćavanje službenog položaja postoji onda kada službeno ili odgovorno lice preduzima radnju koja je istina u okviru njegovog službenog položaja ili ovlašćenja, ali to ne čini u interesu službe, nego da bi na taj način pribavio za sebe ili za drugo fizičko ili pravno lice kakvu korist imovinskog ili neimovinskog karaktera. Ovakvo postupanje predstavlja i KD, a izvršilac dela može da bude službeno ili odgovorno lice u preduzeću, ustanovi ili drugom subjektu, a u pogledu krivice potreban je umišljaj.

p.s. Tex postavljaj ovde pitanja, veće su šanse da dobiješ tačan odgovor jer nas je više, pa svako od nas prilazi problemu u zavisnosti od iskustva iz prakse koje poseduje... :wink:

Vrh

PostPoslato: Utorak,09.11.2010. 17:13:40 
Skriboman
Pošalji privatnu poruku

Kao prvo, mnogo vam se zahvaljujem na trudu obojci.

Pogledao sam ove linkove i nisam nasao ono sto trazim. Izgleda da ovi spiskovi nisu uopste potpuni. Kao prvo, u Udruzenju vestaka mogu da daju informacije samo o svojim clanovima i nemaju registar svih vestaka. Drugo, na sajtu Ministarstva pravde nisam uspeo da pronadjem registar sudskih vestaka. Na sajtovima Pravosudne mreze i na ovom sajtu postoje spiskovi ali su definitivno nepotpuni (nema osoba za koje znam sigurno da jesu u Registru sudskih vestaka).

Dakle, ono sto meni treba ja da definitivno saznam da li je odredjena osoba bila upisana u Registar sudskih vestaka u toku 2007. godine (naravno, moze i ranije, ali je bitno da je 2007. bila upisana sigurno).

Vrh

PostPoslato: Utorak,09.11.2010. 21:17:45 
Site Admin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,23.10.2007. 11:52:37
Moj fakultet: PF u Beogradu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Kao autor adresara na portalu mojepravo.net mogu da ti prenesem informaciju da ne postoji niti jedan pouzdan adresar veštaka.

Upravo je u postupku obnova upisa vestaka kod sudova što bi trebalo konačno dati ispravne i ažurirane podatke (naravno ukoliko sudovi te spiskove objedine).

Vrh

PostPoslato: Sreda,10.11.2010. 03:50:54 
Skriboman
Pošalji privatnu poruku

Hvala na informaciji. Na zalost, meni nije potreban adresar sudskih vestaka, vec zvanican registar. U Zakonu o sudskim vestacima pise:

"Svojstvo stalnog veštaka stiče se danom upisa u Registar stalnih veštaka."

Potrebno mi je da saznam da li je odredjena osoba bila upisana u registar pre tri godine ili nije.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]