Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Dete u hraniteljskoj
PostPoslato: Četvrtak,01.2.2018. 01:22:52 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,01.2.2018. 00:45:17
Postovani,
zamolila bih Vas da procitate moj post i date mi odgovor,imam problem koji cu se truditi da sto detaljnije opisem...
Ovako,pre godinu ipo dana,usled problema sa detetom u skoli (ne slusa na casu,svadja se sa decom,uciteljima,itd),kontaktirala sam socijalnu radnicu u nadi da ce mi pomoci da resim taj problem,cule smo se telefonom i rekla mi je da je najbolje da oni preuzmu brigu o detetu,na sta sam ja nakon sat vremena poslala poruku socijalnoj radnici da NE ZELIM DA DOLAZI,JER DETE NE DAM NJIMA, dosla je kod nas kuci,nedugo posle poruke,ona i jos dve gospodje,koje su me bukvalno napadale kako se ne staram dobro o detetu,kako sigurno ima neki dublji problem i kako ga oni vode,iako sam ja rekla da ga ne vode,odveli su ga.Nakon nekoliko dana,socijalna radnica me je pozvala da dodjem na razgovor,otisla sam,ona mi je pricala kako je tu neki dublji problem,i ja ga sama ne mogu resiti,da je najbolje da dete dam NEKO VREME njima,kako bi oni strucno mogli da obave sve pretrage (da ga vode kod lekara,da vide kako reaguje u mom neprisustvu,itd),kao,mozda promeni ponasanje pa da moze lepo da se vrati kuci..Slozila sam se sa tim jer sam im verovala,odvela me je u drugu prostoriju da dam izjavu,izjavila sam sve o nasem problemu (samo problemu),ali ne i da dajem dete u hraniteljsku porodicu.Nisam citala jer znam sta sam rekla,i potpisala.Tad mi je receno,da ce to biti privremeno i kratko,dok utvrde sta je,i da cemo na nekom sledecem razgovoru naci termin za vidjanje mene i deteta u centru.Sada,nakon godinu ipo dana,dete ne vidjam uopste,dete je smesteno u hraniteljsku porodicu u selu blizu mog mesta,nemamo apsolutno nikakav kontakt,kad sam se cula sa hraniteljkom,rekla je da su joj NAREDILI da ne komunicira samnom vise,i sve sto me zanima da pitam voditelja slucaja,jer sam navodno potpisom te izjave upoznata sa tim da nemam prava na kontakt sa detetom (to mi niko nije spomenuo).Na razgovoru sa socijalnom radnicom pre neki dan,zapreceno mi je da ce me delimicno lisiti roditeljskog prava,detetu daju lekove za koje nece naziv da mi kazu (prepisao psihijatar,zbog njegovih problema),receno da nema nista od skorog vidjenja jer nije to dobro za dete,i zamolila me je da ukinem socijalno primanje (da izjavim da mi vise ne treba)primala sam socijalno svo vreme dok dete nije tu..Sve to mi lici na NELEGALNO SMESTANJE DETETA U HRANITELJSKU PORODICU.Sem toga,ja nemam nikakav papir (sudsko resenje,izjava,dokaz)da je dete u hraniteljskoj,da li treba,kao roditelj da ga imam?
Zanima me,da li je ovo sve gorenavedeno u redu,a citajuci porodicni zakon SR,nasla sam mnogo nepravilnosti,pa sta mogu uraditi po tom pitanju?
Unapred hvala na odgovoru.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]