Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: ALIMENTACIJA
PostPoslato: Sreda,30.11.2011. 17:51:52 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,28.10.2011. 21:48:56
Postovani
Dobio sam poziv glavni pretres na osnovu clana 46.stav 2. tacka 3. u vezi sa clanom 434. stav 2. ZKP-a, OJT.
Optuzbeni predlog
Sto od 2009-2011,sposoban da shvati znacaj svojih dela i upravlja svojim postupcima, nije davao izdrzavanje svog sina 15% od minimalne zarade u Republici....
cime je izvrseno krivicno delo nedavanja izdrzavanja iz clana 195.st.1. KZ.
Molim vas da mi odgovorite kakvu presudu mogu da ocekujem.
Nisam u radnim odnosu,imam bolenu kicmu i doktor mi je rekao da mora da se cuvam povreda.diskus hernija na c5 i c6, kao i tumor na c4 to je u vratnom delu kicme ,zbog tog tumora mogu da ostanem paralizovan benigni je al kad jos malo poraste problem je ,operaciju mi ne predlazu jer je na jako ne zgodnom mestu i visok je rizik... bolovi su ne opisivi, sa mojom skolom mogu samo da radim fizicke poslove ,a zbog zdravstvenog stanja ne mogu vise ni to.
Unaperd zahvalan

Vrh

Tema posta: Re: ALIMENTACIJA
PostPoslato: Ponedeljak,05.12.2011. 23:31:29 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,11.2.2008. 14:22:26
Moj fakultet: PFu Nišu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Ako niste osudjivani ranije za istovrsno krivicno delo, verovatno ce te dobiti uslovnu kaznu zatvora. Mada bolje vam je da uzmete advokata i da vidite sa tuzilastvom da idete na odlaganje krivicnog gonjenja, primenu clana 236 Zakonika o krivicnom postupku, uz naravno izmirenje svih obaveza do sad i nepridruzivanje krivicnom gonjenju od strane ostecenog, vaseg sina. To mozete odraditi do pocetka glavnog pretresa.

Vrh

PostPoslato: Ponedeljak,19.12.2011. 19:06:48 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,19.12.2011. 18:49:41
Moj fakultet: PF u Beogradu
Cao svima! Da li neko moze da me posavetuje ? e ovako moja situacija je komplikovana skroz.Zivela sam sa covekom koji je ozenjen ,al koji nije ziveo sa svojom prvom suprugom jer su se razisli al nisu se razveli. Sa njom ima dete a sada i sa mnom .E ovako njoj nedaje ni alimentaciju, ni izdrzavanje odigrao je lukavo," kao sta god treba za dete on ce uzeti" a zna da isto tako ja nisam takva koja ce traziti sto je moja greska .Sad vise nismo zajedno.I sad hoce da isto i sa mnom uradi da uzima samo sto je neophodno za dete .Bila sam pristala na to dok nije poceo govoriti kako cu jednom ja humanu i pampers pelene uzeti ,i kako ce jednom on.Ja nisam u radnom odnosu,dok on jeste radi u Mup-u,policajac je.Plata mu je 40 hiljada ,al na papiru pokazaje da 35 hiljada .Pa sam htela da pitam koja su moja prava tu tj.koliko maximalno mogu da dobijam za alimentaciju?(dete je naravno priznao, a sa prvom zenom se nije razveo upravo da ona ne bi trazila alimentaciju i uzdrzavanje)

Vrh

PostPoslato: Ponedeljak,19.12.2011. 20:47:22 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,08.10.2010. 07:12:32
Rod: Bata
Moj fakultet: PF u Beogradu
Pravničko obrazovanje: Student 4. godine
Alimentacija moze da se krece od 15-50 % stalnog mesecnog primanja duznika(oca deteta). Njegovo mesecno primanje bi se umanjilo za placanje poreza i socijalnog osiguranja.

Niko Vam ne moze tacno reci kolika ce biti alimentacija. Alimentacija se odredjuje prema potrebama poverioca(deteta) i mogucnostima duznika(oca deteta). Sudija ce prilikom odredjivanja visine alimentacije u obzir uzeti godine Vaseg deteta, zdravlje, imovinsku situaciju i tako dalje. Ali isto tako i okolnosti kao sto su da Vas bivsi vanbracni partner ima vec decu o kojima mora da brine, uzece se u obzir njegova imovinska situacija i sve ostale relevantne okolnosti. Visina alimentacije moze da se menja prema trenutnim potrebama poverioca i mogucnostima duznika.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]