Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Potreban advokat specijalizovan za porodicno pravo
PostPoslato: Četvrtak,01.10.2009. 23:37:42 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,01.10.2009. 23:11:31
Moja je prica, kao i mnoge druge ovde, veoma dugacka pa je necu ispisivati odmah vec cu pokusati da sazmem problem u par recenica:

Razvela sam se pre 9 godina i dobila starateljstvo nad detetom koje je tada imalo 4 godine ali je u toku 2-godisnjeg sudskog procesa zivelo kod oca koji ga je kidnapovao od mene nakon sto sam ga ostavila i odvela dete. Sudsko resenje nikad nije izvrseno jer se on krio sa detetom, selio, bezao, pretio mi ... Posle par godina sam se odselila u inostranstvo pokusavajuci da stvorim bolje uslove za dete i pravnu pomoc druge drzave. Danas zivim u Svedskoj gde imam drzavljanstvo ali, na zalost, odavde ne mogu da vodim parnicu jer moj sin zivi u Srbiji (koja nije clanica EU). On sad ima 13 godina i potpuno veruje u ocevu verziju (moju nikad nije ni cuo); Zeli da zivi kod oca (kod mene nikad nije ni bio, ni dok sam zivela u Srbiji); Trazi da potpisem ocu starateljstvo i da saljem novac (koji ja i saljem ali nikad nije dovoljno!) itd...
Sve ovo vreme ja mogu da ga vidim iskljucivo kod oca u kuci, sa mnom ne sme ni na ulicu da izadje, u skolu ne smem da odem (bila sam pa je napravio scenu, pretnje, ucene sa detetom, itd).
Moje pitanje je: da li je moguce zakazati vreme sa advokatom specijalizovanim za ova pitanja u periodu 06.-20. 12. ? Ja dolazim tada na odmor u Srbiju i zaista moram da resim ovu mucnu situaciju a ne znam kome da se obratim. Ja samo zelim da vidjam sina nasamo i da dobijem sansu da mu pokazem kako ja zivim i da onda on sam izabere gde ce da zivi, sada otac o svemu odlucuje.
Neophodno mi je da dodjem do resenja uskoro jer se jako lose psihicki osecam zbog svega a moj bivsi muz zajedno sa svojom majkom monstruozno zloupotrebljava to - bukvalno me terorisu psihicki.

Molim vas, pomozite mi i uputite me, potrebna mi je samo informacija o advokatu koji ce prihvatiti da me zastupa.

Unapred hvala. Ovo je moj poslednji pokusaj i poslednja nada!

Vrh

Tema posta: Re: Potreban advokat specijalizovan za porodicno pravo
PostPoslato: Utorak,13.10.2009. 11:40:54 
Pripravnik
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,01.9.2008. 16:06:07
Ne mogu ti preporuciti ni jednog advokata u porodicnom pravu. Nadam se da ces naci nekog.

A sto se tice tog resenja, zahtevaj da se ono izvrsi ako je pravnosnazno. I to sto ti zivis u Svedskoj nema veze(niti sto Srbija nije clan EU). Za ovakve slucajeve nadlezan je srpski sud i srpsko porodicno pravo. Bez obzira gde ti zivis mozes ucestvovati u postupku ili pokrenuti novi da boi zastitila svoja prava kao roditelj.

Vrh

PostPoslato: Sreda,14.10.2009. 10:13:06 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,01.10.2009. 23:11:31
Hvala na odgovoru!

Znaci dovoljno je da se obratim sudu i prihvatim advokata po sluzbenoj duznosti? (ili izadjem bez advokata, kao prosli put, kad sam sama uspela da dobijem parnicu).

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,15.10.2009. 17:34:37 
Pripravnik
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Savetovao bih vam da uzmete advokata,ako ne nadjete nekog ko je specijalizovan za ovu oblast, uzmite nekog drugog.
Naravno da mozete i sami, ali obzirom da zivite u Svedskoj i radite, bolje da ovde ovlastite advokata da vas zastupa.

Vrh

PostPoslato: Sreda,28.10.2009. 11:28:30 
Đavolak anđeoskog srca
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,13.3.2008. 11:49:25
Rod: Seka
Moj fakultet: PFu Nišu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Možete li mi reći koji je sud nadležan da postupa, mesno? Odnosno u kom gradu se odigravaju ove radnje koje ste opisali?

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,29.10.2009. 21:48:10 
Pripravnik
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Za izvrsenje je nadlezan onaj sud gde duznik izvrsenja treba da se izvrsi to cinjenje. (ako cete traziti izvrsenje odluke o starateljstvu).
Rekao bih da je to mesto prebivalista oca deteta-u vasem slucaju. Naravno sve pod pretpostavkom da je odluka o starateljstvu izvrsna.

A ako mislite da pokrenete parnicu, mesno nadlezan bi bio sud koji je nadlezan u mestu gde tuzeni ima prebivaliste - u vasem slucaju, takodje taj sud gde zivi otac deteta.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]