Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Očevo nepriznanje i nasledstvo
PostPoslato: Sreda,14.12.2011. 19:44:56 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,14.12.2011. 17:49:47
Moj fakultet: PF u Beogradu
Poštovani,
pišem vam u nadi da će te mi pomoći savjetom da makar malo rastumačim svoju životnu situaciju u kojoj se nalazim od samog rođenja pa sve do danas. Naime rođen sam 1982 godine u Srbiji u vambračnoj zajednici odakle je i moj otac. Nakon mog rođenja odven sam u dom za nezbrinutu djecu u kojoj sam bio godinu dana kao beba.Moji roditelji ostavlaju mene u dom i nastavlaju da žive svojim životima. Majka se udaje u drugu pordicu 1985g. Nakon godinu dana od mog rođenja u domu treba da me usvoji porodica iz Australije. Međutim u domu se pojavljuje moja baba majčina majka koja je bosanski državljanin kao i moja majka koja me uzima iz doma i daje mi svoje prezime gdje ja živim kod nje sve do njene smrti .Dobijam prebivalište i državljanstvo BIH. Dolazi ratno stanje težak život i td.. Tako da ja imam majčino prezime otac me nikada nije priznao. Moj otac se ženi 1984 i dobija ćerku iz tog braka 1986g. koju je priznao koja nosi njegovo prezime i koja je rođena u Srbiji. Moj otac koji me nikada nije priznao nakon deset godina braka sa ženom sa kojom ima ćerku (moja polu sestra)razvodi se. Otac nam umire 2009godine. Od kad znam za sebe pa do dana dadašnjeg nisam imao nikakvo izdžavanje od oca i živim u teškoj finansiskoj situaciji jer nakon babine smrti živim kao podstanar i sam sebe izdržavam. Nakon očeve smrti pokušavao sam da stupim u kontak sa sestrom ali ona je to uvjek vješto izbjegavala pravdanjem da nema vremena za priču samnom da je u velikim obavezama,dok sa druge strane živi vrlo raskošnim životom često putuje po inostranstvu pošto se otac bavio privatnim biznisom i ostavio je dosta imanja i nekretnina. Shodno tome mene zanima u slučaju da je otac imao bankovne račune da li je ona to mogla da predigne nakon njegove smrti i da koristi i da li bi morala u slučaju da dokažem da sam njegov sin da mi vrati moj dio. Moram da napomenem da otac ima samo mene i nju s tim što ona ima njegovo prezime a ja ne i vješto to koristi. Naime udala se prošle godine i zdaržala je svoje prezime u nadi da joj ostane sva imovina. Ja vas molim da mi pomognete vašim savjetima jer zadnji put kad smo se čuli prije godinu dana čim sam spomenuo da razgovaramo o nasledstvu ona je izvšila atak na mene i rekla mi da slobodno pokrenem postupak da neću dobiti ni 0,000001% da mogu slobodno da pokrenem proces i da ću da izgubim i da platim i njene i moje trškove izvrijeđala me i rekla mi: moj otac tebe nije ni priznao ti nemas ni prezime i mozes da se sudis koliko oces, sa mnom ali neces dobiti nista rekla mi je gdje si bio sve ove godine nisi ni zivjeo ovdje . E sad mene zanima sledeće:
pošto nemam finansiskih sredstava da idem u srbiju i ne znam sta se desava sa imovinom moga oca mene interesuje da li je ona iza očeve smrti mogla da pokrene ostavinu i da prebaci sve na sebe i bez mene, zatim ako je to uradila i otuđila tj. prodala imovinu da li sam ja tu uskraćen ako dokažem da i ja imam prava na tu imovinu i šta se onda dešava???, zatim na koji način i da li mogu da dokažem da sam njegov sin i ako bih to dokazao koliki dio bi meni pripao?Hvala unapred!!!

Vrh

Tema posta: Re: Očevo nepriznanje i nasledstvo
PostPoslato: Četvrtak,15.12.2011. 01:34:06 
Forumski mačor
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,28.10.2008. 19:41:00
nema veze to čije prezime nosite...

da li je neko upisan kao Vaš otac u matičnoj knjizi rođenih? ili je otac nepoznat...
ali ne bi trebalo da je nepoznat, s obzirom da, kako sam razumio, u dom su Vas ostavili roditelji...znači poznat je bio otac...i pretpostavljam da je to utvrđeno još tada...to sa prezimenom je irelevantno...

najprije moramo ovo znati...ako imate neki izvod iz matične knjige pogledajte...to je najednostavniji način da to saznamo...

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,15.12.2011. 14:25:42 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Iskren da budem ja i ne znam ni dan danas ko me je ostavio u dom tužno ali istinito :cry:. Znam kroz priču da je majka živjela kod oca malo vjerovatno dok sam se ja rodio poslije je ona otišla tj. vratila se u svoju državu BIH i tu se ponovo udala a ja sam vjerovatno ostao u porodičnu kuću očevu tj. djedovu ali ne znam ni do dana danasnjeg ko je mene zapravo odnjeo odatle u domu to nikad nisam saznao nikad mi niko nije htjeo pricati tačno o tome. U mom izvodu matične knjige rođenih stoji majčino ime a na očevom stoji kosa crta. Moram da napomenem i to da sam za vrijeme rata bio kod oca neko vrijeme zapravo kod njegovog oca tj. mog djeda. Za vrijeme ratnog stanja baba me poslala u srbiju pa sam živio neko vrijeme kod djeda i pohađao sam 3 i 4 razred osnovne škole u Srbiji da bih se nakon ratnog stanja opet vratio u Bosni sa babom da zivim. Djeda me puno volio i bilo mu je tesko kad sam morao da se vratim za bosnu htjeo je da ostanem u srbiji govoreci mi da cu da sve da nasledim jer su bili jedna od imućnijih porodica i dobro su živjeli imali su dosta imanja ja sam radio kao mali sa djedom i pomagao sam mu. Govorio mi je da ostanem da on nema kome to da ostavi ako ostavi svom sinu tj. mom ocu govorio mi je on će to sve prodati i ražbaštiniti. Ali kad se ratno stanje smirilo ja se vraćem u Bosnu i nastavljam tamo da živim svoj život sa mojom bakom koja me isto puno voljela. Pošto je bakina kuća spaljena u ratu morali smo da bježimo i uselimo se u muslimansku kuću. Utoj muslimanskoj kući živjeli sam do smrti babine. Pošto se baka razboljela morao sam napustiti i srednju školu da bih mogao da je pazim i vodim kod ljekara posto nije mogla ni iz kreveta ustati. Baka mi umire pred bombardovanje i od tada ostajem sam na ovom svijetu da se mučim i borim. Nakon njene smrti pošto je rat bio uveliko završen vrši se povraćaj kuća tako da musliman u čijoj smo kući stanovali traži svoju nekretninu i vrši povraćaj. A ja sam na ovom svijetu ostajem prepušten ulici. Pošto nisam uspio završiti ni srednju školu radim najteže fizičke poslove i jedva sastavljam kraj sa krajem ne znam ni sam dokle možda je bolje da se nisam ni rodio, ili je bolje da sam ostao u dom ili pak možda je bolje da me usvojila porodica iz Australije :roll: šta je više bolje ne znam ni sam da budem iskren. Moram jos da napomen da ne zaboravim dok je baka bila živa i njen sin tj. moj ujak je živio sa nama on je bio onako opasan od rata napaćen jer je bio na prvim linijama u ratu. Govorim ovo iz razloga što je moj djed očev otac meni poslao pismo vjerovatno pred smrt u kome navodi da ako ikako mogu dođem u Srbiju da oće sve da mi prepiše i ostavi ali šta sam ja znao imao sam možda 10 godina i taj papir mi je ujak uzeo i pocjepao i izbio me dobio sam batine zbog toga tužno zar ne? Tako da nisam uspio djedu ni da odgovorim na pismo nego je to otšlo u zaborav. Toliko me pitanja iz života muči boli me nepravda kad vidim kako se borim da preživim pitam se ponekad zašto sam se rodio uopšte. Eto i sad me toliko toga interesuje da vidim da li je djed pisao taj testament da li mi je šta ostavio ili nije ali nisam u mogućnosti da odem tamo da provjerim bilo šta da znam na čemu sam. Interesuje me samo ako je djed napisao testament da li je on meni mogao da da prezime da me prizna da sam njihov da navede to u testamentu ili je to samo otac mogao da uradi? Još nešto me interesuje slučajno sam došao do matičnog broja sestrinog pa me zanima da li po matičnom broju njenom mogu da saznam šta sve ima od nekretnina prebačeno na nju jer znam da ima stan u beograd i još nekoliko kuća po Srbiji ali ne znam na koga se vode??? Još da napomenem da imam zajedničke slike sa ocem i (polu sestrom) dok sam bio kod djeda otac je dovodio sestru kod djeda kad je bila mala. Hvala unapred na bilo kakvom odgovoru.

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,15.12.2011. 15:00:31 
Stanoviti gospodin iz Službe
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,20.1.2008. 17:01:53
Ne može deda da vas prizna, jer vas nije on rodio, priznanje očinstva daje otac, a mogao je da ga da i u testamentu. Takođe me čudi da niste do sada tražili utvrđenje očinstva, tolike godine, iako ste znali i ko vam je otac.

Što se tiče vaše polusestre, čije je prezime zadržala je nebitno, problem je ukoliko je recimo ona svesno sa ocem išla na to da vas zaobiđu u čitavoj priči, pa su sklopili recimo neki ugovor o izdržavanju i slično. Ukoliko takvog ugovora nema i nema testamenta, te utvrdi se očinstvo, možete tražiti svoj zakonski deo nasledstva (trećinu ukupnog nasledstva ili pod određenim okolnostima i više). Ukoliko je bilo testamenta, možete tražiti svoj nužni deo (polovina zakonskog).

Pošto niste sve to ranije rešavali možete imati još jedan problem, a on se ogleda u zastarelosti (u slučaju da je postojao testament) zahtevanja isplate novčane protivvrednosti, koja nastupa tri godina od dana proglašenja zaveštanja (iako samo pravo na zahtevanje zaostavštine ne zastareva).

Sve u svemu, ovo bi sve moglo da ide jako teško i sporo, sa ograničenim uspehom, prvo biste morali da radite na utvrđenju očinstva, a onda na osporavanju zaveštanja. Određena prava svakako imate.

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,15.12.2011. 17:11:34 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Nisam se raspitivao nikad jer jednostavno nisam imao kad da razmišljam o tome bio sam mlad dosta sam morao da radim i kao manji živio sam na selo sa babom i bilo je ratno stanje a nisam ni bio upućen u to niti sam znao kako to ide i koja prava imam i kako ta procedura ide. I ako možete da mi objasnite šta je to zavještanje i osporavanje zavještanja kako ste mi napisali to mi nije jasno zatim me interesuje sledeće ako možete da mi odgovorite:
1. Postoji li mogućnost da je mene otac priznao i bez mog prisustva i znanja i u slučaju da je to moguće i da me priznao a da ja to ne znam gdje mogu to da provjerim kome da se obratim?
2. U slučaju da me nije otac priznao a imam svedoke da sam njegov sin gdje moram poći i šta moram uraditi, koja dokumenta moram izvaditi i prikupiti gdje ih predati i koga moram tužiti?
3. U koliko je djed pisao testament i npr. ostavio meni svu imovinu da li ima pravo i sestra na tu imovinu?
4. U slučaju da je djed pisao testament i ostavio sve meni u tom testamentu da li je i pored toga moj otac na ijedan način mogao da proda djedovu porodičnu kuću?
5. Da li je testament mogao da se otvori i bez mog prisustva ako je postojao i ako sam ja naveden u njemu za naslednika?
6. Da li je sestra mogla da sazove ostavinsku raspravu i poslije očeve smrti prebaci sve na sebe i djedovo i očevo bez mog znanja, ukoliko nije postojao testament ni očev ni djedov, a isto tako da li je mogla isto to da uradi u slučaju da je postojao djedov testament i da sam naveden u njemu.
Ovo sve pitam iz razloga jer mi je mnogo toga čudno i nejasno jer je otac mene zvao za vrijeme bombardovanja da dođem da živim kod njega da će mi dati sve obezbijediti poso školovanje samo da mu donesem i izvadim dokumenta. U nadi da će tako i biti ja sam to i uradio tražio mi je da izvadim izvod iz matične knjige rođenih državljanstvo i svjedočanstvo. Pošto nisam mogao odma doći zbog ratnog stanja došo sam kad je završeno bombardovanje i kad sam došao uzeo je dokumenta i rekao mi da sam zakasnio da sam trebao ranije doći da bih sve imao dao mi je novac za kartu i rekao mi da više ne dolazim jednostavno me je odgurnuo od sebe pa mi je to stvorilo još veću sumnju da li je mogao nešto da uradi sa tim dokumentima ako je postojao djedov testament da su mu za nešto drugo bila potrebna. Hvala puno na odgovorima puno pozdrava!!!

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,15.12.2011. 18:36:37 
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Citiraj:
1. Postoji li mogućnost da je mene otac priznao i bez mog prisustva i znanja i u slučaju da je to moguće i da me priznao a da ja to ne znam gdje mogu to da provjerim kome da se obratim?

Da, naravno. Izjava o priznanju očinstva može se dati pred matičarem, organom starateljstva, pred sudom i u testamentu. U slučaju da je to navedeno u testamentu (zaveštanju). Može se proveriti u matičnim knjigama (da li je bilo izmena), pa je najbolje da se obratite službi matičara za početak. U svakom slučaju, prema onome što ste naveli, verovatnoća da je do toga došlo je neznatna i najverovatnije ćete morati da tražite utvrđenje.

Citiraj:
2. U slučaju da me nije otac priznao a imam svedoke da sam njegov sin gdje moram poći i šta moram uraditi, koja dokumenta moram izvaditi i prikupiti gdje ih predati i koga moram tužiti?

Tužbu podnosite protiv naslednika tuženog (vaše polusestre i njene majke), na osnovu člana 255 Porodičnog zakona ("Ako tuženi u sporu o materinstvu i očinstvu nije više živ, tužba se podnosi protiv njegovih naslednika"), a prema pravilima parničnog postupka.

Citiraj:
3. U koliko je djed pisao testament i npr. ostavio meni svu imovinu da li ima pravo i sestra na tu imovinu?

Čak i da niste "priznati", ukoliko je vaš deda (očev otac) napisao testament i njime vam ostavio određenu imovinu, imate pravo na tu imovinu ukoliko nije povređen nužni deo. Raspolaganje imovinom nije nužno uslovljeno postojanjem rodbinskih odnosa između naslednika i zaveštaoca, osim u određenom, zakonom zaštićenom delu.

Citiraj:
4. U slučaju da je djed pisao testament i ostavio sve meni u tom testamentu da li je i pored toga moj otac na ijedan način mogao da proda djedovu porodičnu kuću?

Kao što rekoh, nije mogao da ostavi sve vama, već samo deo imovine koji ne vređa prava ostalih naslednika i supružnika.

Citiraj:
5. Da li je testament mogao da se otvori i bez mog prisustva ako je postojao i ako sam ja naveden u njemu za naslednika?

Ne postoji "otvaranje testamenta", postoji rasprava zaostavštine. Naravno da je zaostavština mogla da se raspravlja, ukoliko vaše prebivalište nije poznato, pa je moguće da je tada ustanovljen i staralac zaostavštine koja pripada vama, a o čemu bi onda bio obavešten i organ starateljstva. Takođe, "Ako ima nagoveštaja da je prebivalište ili boravište naslednika u inostranstvu, oglas će se objaviti i u odgovarajućem inostranom sredstvu javnog obaveštavanja."

Citiraj:
6. Da li je sestra mogla da sazove ostavinsku raspravu i poslije očeve smrti prebaci sve na sebe i djedovo i očevo bez mog znanja, ukoliko nije postojao testament ni očev ni djedov, a isto tako da li je mogla isto to da uradi u slučaju da je postojao djedov testament i da sam naveden u njemu.

Ukoliko ste navedeni ne, ukoliko niste navedeni, naslednici su vaša polusestra i njena majka (pod pretpostavkom da sudu nisu navele vaše postojanje).

Citiraj:
Ovo sve pitam iz razloga jer mi je mnogo toga čudno i nejasno jer je otac mene zvao za vrijeme bombardovanja da dođem da živim kod njega da će mi dati sve obezbijediti poso školovanje samo da mu donesem i izvadim dokumenta. U nadi da će tako i biti ja sam to i uradio tražio mi je da izvadim izvod iz matične knjige rođenih državljanstvo i svjedočanstvo. Pošto nisam mogao odma doći zbog ratnog stanja došo sam kad je završeno bombardovanje i kad sam došao uzeo je dokumenta i rekao mi da sam zakasnio da sam trebao ranije doći da bih sve imao dao mi je novac za kartu i rekao mi da više ne dolazim jednostavno me je odgurnuo od sebe pa mi je to stvorilo još veću sumnju da li je mogao nešto da uradi sa tim dokumentima ako je postojao djedov testament da su mu za nešto drugo bila potrebna. Hvala puno na odgovorima puno pozdrava!!!

Ovo je sada sve na nivou špekulacija, pošto zaista ne možemo sa sigurnošću tvrditi ni koji su bili motivi vašeg oca, ni šta je on hteo niti išta slično.

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,15.12.2011. 18:39:38 
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Umalo da zaboravim - u postupku sudskom u kom tražite utvrđenje, koristite svedoke, pismena koja imate (obraćanja vašeg oca vama, pisma kojima vas je pozivao za vreme bombardovanja) i sve ostale dokaze koji su vam na raspolaganju. DNK analiza je tu malo problematična zbog ekshumacije, ali ništa naročito (jer je otac pokojni, pa se ne postavlja pitanje "ugrožavanja telesnog integriteta" i osnovnih ljudskih prava).

Vrh

PostPoslato: Petak,16.12.2011. 00:47:33 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Veoma sam zahvalan na odgovore koje ste mi koncizno i brzo dali sve pohvale za vas ali me zanima još par pitanja ako mi možete odgovorti :lol: možda sam dosadan :roll:
interesuje me:
1. da li moja majka može da posvjedoči i olakša mi u tome ko mi je otac pošto ona zna kad je bila sa njim i šta se sve dešavalo da li bi to ubrzalo proceduru prinanja očinstva?
2. Da li bih u slučaju da postoji djedov testament i dobijem dio iz testamenta morao isto da dokazujem očinstvo da bih dobio očev dio ili ne?
3. Zašto meni djed ne može ostaviti cijelu imovinu testamentom ako je to njegova volja i želja bila nego samo dio imovine njegove? jer moj otac kad se oženio 84god. nije više živjeo sa sa mojim djedom nego u drugom gradu gdje i dan danas živi njegova nekadašnja supruga i moja polusestra, on je u tom gradu nastavio i da živi i kad se razveo sve do svoje smrti.
4. Zašto moram tužiti i majku moje polusestre? zar i ona ima dio očevog nasledstva iako se razvela prije 10godina od mog oca, zar nije ona svoju imovinu riješila razvodom?da li je moguće da i poslije njegove smrti ima dio nasledstva od rastavljenog supruga???
5.Šta podrazumjevaju određene okolnosti pod kojima mogu dobiti i više od jedne trećine ako dokažem jednoga dana da sam njegov sin koje su to okolnosti npr.? i zašto imam manja prava od polusestre tj. zašto mi pripada jedna trećina, a ne jedna polovina, zar nemam jednaka prava kao i ona ako dokažem očinstvo???
6. Šta da radim ako je otac imao nekretnine po većim gradovima Srbije a ja to neznam da li je to moguće sakriti tj. otkriti kako to da saznam gdje trebam da odem i da se raspitam?
7.Šta da uradim i kako da postupim ako je sestra veći dio imovine rasprodala i potrošila novac a dokažem očinstvo i postojanje njegovih nekretnina šta da radim onda?
8. Da li je moguće putem internet pretrage pronaći upravu za nekretnine Srbije i po matičnom broju putem interenta na opciju katastarski podaci saznati posjedovanje nečijeg vlasništva nekretnina ili to još nije uvedeno?
Još jednom hvala na vašim odgovorima i vašem razumjevanju prema meni pozdrav!

Vrh

PostPoslato: Petak,16.12.2011. 01:27:37 
Forumski mačor
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,28.10.2008. 19:41:00
ostavljen napisa:
2. Da li bih u slučaju da postoji djedov testament i dobijem dio iz testamenta morao isto da dokazujem očinstvo da bih dobio očev dio ili ne?
ne povezujte djedovu i očevu imovinu...to dvoje je različito...postoji posebno djedova imovina i postovi posebno očeva imovina...ne postoji jedna zajednička djedova i očeva imovina...
ako postoji djedov testament onda je jedino bitno ono što piše u njemu, on je mogao ostaviti svoju imovinu kome hoće, i tu je vaš odnos sa ocem potpuno nebitan...

a što se tiče očeve imovine to je već posebna priča...
ostavljen napisa:
3. Zašto meni djed ne može ostaviti cijelu imovinu testamentom ako je to njegova volja i želja bila nego samo dio imovine njegove?
ne opterećujete se ovim...postoji pravo na nužni dio...ali ne opterećujte se time sada...djed je mogao da vam ostavi svu imovinu, s tim što ostali naslednici imaju pravo na nužni dio...
računajte da je mogao sve da vam ostavi...
ostavljen napisa:
zar i ona ima dio očevog nasledstva iako se razvela prije 10godina od mog oca, zar nije ona svoju imovinu riješila razvodom?da li je moguće da i poslije njegove smrti ima dio nasledstva od rastavljenog supruga???
ne dajete nam sve podatke pa ne znamo...
u redu, ukoliko se već razvela onda ništa, nju ne računajte...
ostavljen napisa:
i zašto imam manja prava od polusestre tj. zašto mi pripada jedna trećina, a ne jedna polovina, zar nemam jednaka prava kao i ona ako dokažem očinstvo???
imate jednaka prava...nego je kolega mislio da je i njena majka naslednica...ali pošto se već razvela onda nije, nego samo vas dvoje...
ostavljen napisa:
6. Šta da radim ako je otac imao nekretnine po većim gradovima Srbije a ja to neznam da li je to moguće sakriti tj. otkriti kako to da saznam gdje trebam da odem i da se raspitam?
pustite ovo sada...
ostavljen napisa:
7.Šta da uradim i kako da postupim ako je sestra veći dio imovine rasprodala i potrošila novac a dokažem očinstvo i postojanje njegovih nekretnina šta da radim onda?
to što je potrošila će se računati u njen nasledni dio...
ali mislim da je preuranjeno da o ovome brinete...najprije vidite je li vas otac priznao i ostalo...
ostavljen napisa:
8. Da li je moguće putem internet pretrage pronaći upravu za nekretnine Srbije i po matičnom broju putem interenta na opciju katastarski podaci saznati posjedovanje nečijeg vlasništva nekretnina ili to još nije uvedeno?
trebalo bi da postoji...
u Crnoj Gori to ima pa pretpostavljam da ima i u Srbiji...

Vrh

PostPoslato: Petak,16.12.2011. 01:45:20 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Hvala hvala hvala punooo na brzim odgovorima puno pozdrava za vass :)

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]