Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: ugovor o dozivotnom izdrzavanju
PostPoslato: Subota,14.7.2012. 21:57:22 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Subota,14.7.2012. 21:42:06
da li mozete da mi kazete koliki je vremenski period posle koga ne moze da se obori ugovor o dozivotnom izdrzavanju sa obzirom na to da lice s kojim su moja baba i deda sklopili ugovor o dozivotnom izdrzavanju nije ispunila ni jedno nacelo iz ugovora za koje se obavezao oni su umrli posle par meseci od sklapanja ugovora on ih je u tom periodu maltretirao cak je iposle dedine smrti babu tukao, ona nije htela da ga prijavi inace je on njihov sin a moj ujak. Proslo je osam godina od njihove smrti interesuje me da li mogu da oborim ugovor o dozivotnom izdrzavanju, imam grizu savesti sto to tada nisam uradila molim sto pre mi odgovorite. Imam par svedoka koji mogu da posvedoce maltrtiranje babe i dede.

Vrh

Tema posta: Re: ugovor o dozivotnom izdrzavanju
PostPoslato: Ponedeljak,16.7.2012. 09:02:32 
Skriboman
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,14.6.2012. 17:03:56
Moj fakultet: PF u Beogradu
Zakonski naslednici mogu da zahtevaju poništaj ugovora u roku od godinu dana od dana saznanja za ugovor, a najkasnije u roku od tri godine od dana smrti primaoca izdržavanja.

Dakle, zakasnili ste. :(

Vrh

Tema posta: Re: ugovor o dozivotnom izdrzavanju
PostPoslato: Sreda,18.7.2012. 20:17:32 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Subota,14.7.2012. 21:42:06
Jako lepo receno HVALA

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]