Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Moje pravo na nasledje u Crnoj Gori
PostPoslato: Utorak,04.5.2010. 10:34:16 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,04.5.2010. 10:03:01
Otac mi je umro pre dve godine u Crnoj gori. Iza njega je ostala znacajna imovina. Godinama je bio bolestan i moja maceha je prevela sve nekretnine na sebe. Moj otac je imao jos dva sina (moja polubrata) sa tom istom zenom. Do danas niko nije pokrenuo nikakvu podelu imovine niti ostavinsku raspravu. U medjuvremenu su oni prodali jedan stan u Budvi ne obavestivsi me o tome. Pred ocevu smrt zahladneli su odnosi medju nama tako da nismo niukakvom kontaktu, sto njima svakako odgovara. Sva imovina koja se sada vodi na moju macehu stecena je u braku sa mojim ocem od 1980 pa sve do njegove smrti 2007. Ja sam inace najstariji sin moga oca, ali od komletne imovine ja nemam nista. Zamolio bih vas da mi pomognete ili da me barem uputite na koji nacin da ostvarim svoja prava, odnosno da dodjem do dola imovine koji meni pripada (ako mi uopste pripada). Oni nikako nisu voljni da bilo kako saradjuju niti da se vrsi bilo kakva podela. Ja zivim u Beogradu daleko od svih zbivanja i smatraju da nemaju nikakvih moralnih obaveza da mi daju bilo sta. Ja sam za svaki oblik kompromisa, tako da netrazim idealan deo. Braca i maceha nasu porodicnu kucu preko zime i leta izdaju i ostvaruju prihod. Bilo sta od tog prihoda nikada nisam niti trazio niti bilo sta uzeo. Recite mi sta da radim da bih
ostvario svoj deo nasledstva ? Unapred zahvalan.......

Vrh

Tema posta: Re: Moje pravo na nasledje u Crnoj Gori
PostPoslato: Sreda,05.5.2010. 08:16:51 
Pripravnik
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,27.11.2009. 12:02:47
Најбољи савет је да ангажујете адвоката и да их тужите. Ако се некретнине налазе у Црној Гори боље је и да адвокат буде из Црне Горе, пошто ће се евентуални поступци водити тамо.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]