Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: ugovor o ustupanju i raspodeli imovine za zivota
PostPoslato: Četvrtak,19.5.2011. 19:46:09 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,19.5.2011. 19:17:30
Postovani,moj svekar zeli da ugovorom o ustupanju i raspodeli imovine za zivota,svoju imovinu podeli sinovima i to kucu sa okucnicom jednom a zemlju(koja je posebno i nema veze sa kucom) drugom sinu.Mi smo nasli model tog ugovora koji mora precizno da sadrzi podatke o toj imovini(to smo sve pribavili) e sad sta dalje......kome se predaje taj ugovor,koliko treba da se plati i sta se sve placa,da li treba angazovati advokata....Napominjem da se sve radi u miru i slozi i ljubavi .mi smo iz BG a imovina koja se deli je na teritoriji opstine Grocka,hvala unapred na pomoci.

Vrh

Tema posta: Re: ugovor o ustupanju i raspodeli imovine za zivota
PostPoslato: Četvrtak,19.5.2011. 22:37:09 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,29.1.2008. 18:23:43
Moj fakultet: PFu Nišu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Naravno da treba angazovati advokata.....

Vrh

PostPoslato: Petak,20.5.2011. 17:40:30 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

hvala na odgovoru ali zasto,cemu sluzi advokat u ovoj prici?

Vrh

PostPoslato: Petak,20.5.2011. 17:51:08 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Onome cemu sluzi pinter kada se pravi bure, otprilike sluzi advokat prilikom izrade ovakvog ugovora i njegove overe pred sudijom, znaci ne pred sudom vec pred sudijom, .....brzina, efikasnost, sigurnost.

Vrh

PostPoslato: Petak,20.5.2011. 19:54:55 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

ovo nije odgovor koji sam ocekivala,postavila sam konkretna pitanja a dobila sam advokata koji ce da me odere,sami cemo napraviti ugovor i odneti sudiji cemu advokat,sem da uzme ko zna koliko........ali hvala :D

Vrh

PostPoslato: Petak,20.5.2011. 20:12:34 
The Bad Boy of the Firm of Crane, Poole, and Schmidt
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,25.2.2009. 13:26:58
Rod: Bata
Moj fakultet: PF u Prištini
Između ostalih, postavili ste pitanje "da li treba angažovati advokata?".
Onda Vam kolega savetuje advokata radi veće pravne sigurnosti u celom ovom pravnom poslu, ako ništa drugo, a Vi se sa tim ne slažete.
Evo, kao kolega i ja Vam isto to savetujem, taj ugovor je jedan od ozbiljnijih, ima strogu formu i laici mogu vrlo lako da pogreše, a posle izvesnog vremena ako dođe do neslaganja i sudskog spora između ugovornih strana "o kuku lele". Ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji.

Ne znam, na kraju kako vama najbolje odgovara.

Kada sastavite ugovor, sve ugovorne strane odlaze kod sudije koji će u vanparničnom postupku ugovor pročitati, eventualno ako postoji neki nedostatak, naložiće njegovo ispravljanje. Nadležan je onaj sud na čijoj se teritoriji nalaze nepokretne stvari. Sudija će upozoriti na pravne posledice ovog ugovora onu stranku čija se imovina umanjuje itd. Zatim se svi potpisuju, ugovor se overava. Svaka stranka sa svojim primerkom se knjiži u zemljišne knjige kao vlasnik. Moram da napomenem da je kod ovog ugovora saglasnost svih stranaka obavezna, znači oni stranaka koji bi po Zakonu bili pozvani da naslede pretka tj. ustipioca, ako se jedan ne složi, ništa od toga.

Vrh

PostPoslato: Petak,20.5.2011. 20:28:01 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Sada mi je vec sve jasnije i hvala Vam na savetu,znam da je retkost na ovim prostorima da se takve stvari rade u miru i slozi medju bracom ali kod nas , u ovom slucaju je tako.Angazovacemo advokata da bi sve bilo kako Vi kazete," radi veće pravne sigurnosti u celom ovom pravnom poslu".Hvala Vam na ljubaznosti,veliki pozdrav.

Vrh

PostPoslato: Subota,21.5.2011. 10:12:42 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Subota,15.11.2008. 00:00:56
nekicanena napisa:
ovo nije odgovor koji sam ocekivala,postavila sam konkretna pitanja a dobila sam advokata koji ce da me odere,sami cemo napraviti ugovor i odneti sudiji cemu advokat,sem da uzme ko zna koliko........ali hvala :D

Pa znate, kad hoćete da pravite kuću možete i sami da napravite projekat i izgradite kuću, ali našta će to da liči? Zato angažujete arhitektu koji je mnogo vremena proveo učeći kako da projektuje kuću a da se ona ne sruši i normalno je da će to što je naučio da dobro ili kako kažete debelo naplati.
Ista je stvar i sa ugovorom, možete sami da ga napravite ali je pitanje koliko će posle da Vas koštaju posedice takvog ugovora, a normalno je da će advokat ili pravnik da Vam debelo naplati izradu tog ugovora da bi ste bili sigurni osigurani od naknadnih posledic, jer su oni dosta vremena proveli učeći kako to da urade i normalno je da će to debelo da naplate

Vrh

PostPoslato: Subota,21.5.2011. 22:27:56 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Ja sam u mojoj prici navela da se sve radi po dogovoru u miru i slozi,i nije mi jasno zasto je vama normalno da advokati debelo naplate izradu ugovora,mi ipak zivimo jadnoj i bednoj srbiji,svaka cast njima na njihovom skolovanju ali smatram da onako kako posejes tako ces i da zanjes.Zalosno je to sto se ljudima koji zele da se obogate preko noci obicno nista ne desi ali onima koji su nevini a njihovi su......e oni su u opasnosti.Mi necemo osiromasiti ako platimo izradu ugovora,pa ne moze da kosta 100 dukata,ali moze i da se bira manje ili vise bezdusan advokat.

Vrh

PostPoslato: Subota,21.5.2011. 22:44:19 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Sta za vas znaci debelo da naplate, ne razumem, jel advokati trebaju da rade besplatno? A ovo sto navodite da su advokati bezdusni te je direktna uvreda. Vi da znate sta treba da uradite ne bi trazili pomoc na forumu. A ovaj vas odgovor smatram nicim drugim nego bezobrazlukom. Ma nemojte nece da osiromasite da platite advokata, onda po toj logici kod frizera nemoj da placate frizuru, jer mozete sami da se sisate. Sami spojite elektriku kod kuce nemoj da zovete elektricara. Stvarno su ljudi bezobrazni....Ja sam se za to skolovao i svoje znanje i umece cu da naplacujem. Bezdusni advokati, ajte molim vas, obogacuju se preko noci....
I jos da vam kazem vas ugovor i svi dodatni poslovi oko ugovora bi vas kostali od 100 do 200 evra, a vrednost koja se prometuje ugovorom je sigurno vise desetina hiljade evra vredna. Najobicniji keramicar zaradi 100 evra za 20 kvadrata plocica koje odradi za cas, pa kada placate keramicara ne tvrdite da je bezdusan i da vas je odrao, nego da je covek odradio posao.....
Imali smo slucaj dodje covek kaze sta da radim ovo sam dobio od suda, procitam tuzbu, to i to treba da uradite, on pita koliko to kosta ja kazem toliko i toliko, a onda on "je*a*a, samo si procitao to papirce a oces tolko pare."
Intelektualni poslovi u ovoj zemlji nikada nisu bili vise degradirani niti manje vrednovani kao danas, ali Boze moj ko ih j**e i onako su bezdusni.
Uh izvinjavam se moderatorima i clanovima foruma malo sam se iznervirao :oops: :oops: :oops: .

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]