Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Besplatna pravna pomoc
PostPoslato: Subota,11.8.2012. 11:25:41 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,09.5.2012. 19:50:53
Moj fakultet: PF u Beogradu
obratila sam se vec inspekciji rada i oni su se proglasili nekompetentim za ovaj slucaj.
Zvala sam i prosvetnu inspekciju pri Ministarstvu Prosvete i oni nisu uopste reagovali.
Direktorka Poljoprivredne Skole ********* ima veoma velike veze i u Ministrastvu i u svim inspekcijama.
U inspekciji rada su mi rekli da im je ona cak i pretila, i da je im je skola veoma poznata po zalbama zaposlenih ali
da nemogu nista da urade.
Na kraju, posle pisanija skolskom odboru, dobila sam samo bezobrazan odgovor da ih tuzim ali da unaopred necu dobiti spor.
Suprug doticne radi pri Ministrastvu Unutrasnjih Poslova abratanac njene sardnice je niko do g.Vucic.

Pored toga , ipak cu da ih tuzim- ovom bezobrazluku treba stati na kraj.

Poslednji put menjao iron girl dana Subota,11.8.2012. 11:35:22, izmenjena samo jedanput
Uklanjanje ličnih podataka!

Vrh

Tema posta: Re: Povreda na radu
PostPoslato: Četvrtak,03.1.2013. 00:26:35 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,08.10.2009. 17:23:34
Da se javim posle duzeg vremena. Stanje nepromenjeno, cekam operaciju na Vma koja ce biti u narednih mesec-dva. Povredni list nikako nezele da daju.Ugovor mi istice 4 juna 2013, za par meseci.
Da li mogu da mi neproduze ugovor u toku bolovanja? Bicu neprekidno vise od 6 -7 meseci na bolovanju?
Da li postoje zakonski okviri da mi produze ugovor dok sam na bolovanju?
Posle operacije bicu nesposoban za vojnu sluzbu.
I lekarski za produzetak ne mogu da prodjem.
Da li me sleduje neka novcana nadoknada ako ostanem bez posla zbog povrede na radu, zdravstveno nesposoban? (povredni list trazim preko advokata sluzbenim putem, drugacije nemoze. U ambulanti u protokolu za povrede postoji zabelezena moja povreda tog dana)
Da li ja imam nekih prava? Posto po tumacenju mojih predpostavljenih ja nemam nikakvih prava?

Vrh

Tema posta: Re: Povreda na radu
PostPoslato: Nedelja,12.11.2017. 22:17:18 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,12.11.2017. 22:14:34
Pozdrav
Javljam se povodom nekog dobrog savjeta,ako mi neko može pomoći...
Imao sam nesreću na poslu ,tokom radnog vremena,
Nesreća je bila na termoelektrani,inače radim kao varioc,dok sam vario ispod mene je pukla konstrukcija i proletio sam...Pri tom padu slomio sam obe ruke,ključnu kost,plečku,dva zuba slomio i dva oštetio,te neke lakše tjelesne povrede...
Kakva prava imam ja sada,i šta je najbolje da radim
Svaki savjet će mi dobro doći
L.p

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]