Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Mobing na radnom mestu
PostPoslato: Utorak,13.3.2018. 23:22:37 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,13.3.2018. 21:57:06
Postovani,
Radim u drzavnoj ustanovi kao terapeut. Prosle godine je došlo do smene direktora. Doktorke koje su sada direktor ustanove i direktor za medicinska pitanja su pre pet godina pisale peticiju da se tadasnji direktor smeni. Taj papir nekolicina nije potpisala. Medju njima moji roditelji i ja. Od momenta kada su dosle na pomenuta mesta uradile su sistematizaciju radnih mesta kojom je moj otac naveden kao domar-automehanicar, mojoj majci smanjen koeficijent i dobila zvanje viseg terapeuta. Moram da napomenem da ljudi koji nisu potpisali peticiju su dobili niza zvanja. Sve je uradjeno zakonski.Nakon samo mesec dana na oglasnoj tabli okačili su imena sedam osoba koje su proglasene tehnološkim viškom. Medju njima i moj otac. Niko ih licno nije pozvao jos par nedelja. Dok je bicsa direktorka bila na vlasti otac mi je radio kao vozac direktora. U ustanovi je radio punih 33 godine. Prvo kao vozac ambulantnog automobila i zadjih 7 godina kao vozac direktora. Bilo mu je preceno usmeno dok sadasnje direktorke nisu bile na vlasti da kada dođu na vlast on "leti iz firme". Obistinilo se. Sve je uradjeno zakonski tako da nema mesta tužbi. Od tog momenta mene kinje. U našoj firmi je radno vreme od sedam a zbog tipa posla počinjemo sa radom u pola osam. To mislim na sve terapeute. Nakon popijene kafe , u sedam i petnaest sa koleginicom sam se vracala na radno mesto.Direktorka za medicinska pitanja je nazvala šefa predamnom i pitala od kada je moje radno vreme i da me obavesti da je radno vreme od sedam sati. Koleginica nije spomenuta u toj prici kao ni ostale kolege koje su isto bile u isto vreme van radnog mesta.
Potpisala sam ugovor kao viši teraleut na intezivnoj nezi. Po novom ugovoru svi imamo pravo da radimo 45 dana godisnje na mestu na kome se radi sa nizim koeficijentom. (Ne intezivna nega i eksterni pacijenti). Šef zbog obima posla rasporedjuje ljude da rade na tim mestima ukoliko ima potrebe. Kada je pisan zahtev za mene po recima šefa nisu bile zadovoljne. Svaki dan su prstom po spisku, koji im je šef dostavljao, trazile mene. Jednog dana su dosle na moje radno mesto i jedna od njih je vikala na mene jer je postojala stolica bez naslona, kao i jedan elektroaparat koji je stajaona drugoj stolici. Tako sam zatekla radno mesto. Rekle su mi da to izbacim i najdem policu. To nije u opisu mog radnog mesta. Radimo na odelejnju gde nemamo mesto za "odmor" , kolege sede kod mene u prostoriji gde se ukljucuje elektroterapija. Receno je da ne sme da jse jede i pije u toj prostoriji a prostoriju u tu svrhu nam nisu obezbedili. Bilo je par solja na stolu. Praznih. Dok sam ukljucivala pacijenta Direktorka za medicinska pitanja mi je rekla kako ce mi smanjiti platu jer je tolio puta pricala da se tu ne jede i ne pije. Da napomenem da u tom trenutku to niko nije radio jer smo bili samo pacijent i ja u prostoriji.
Verujem da je to mobing. Ne znam sta da preuzmem. Ne osecam se bezbedno na svom poslu. Zamerke imaju na sve sem na moj rad koji ja smatram bitnijim jer ni na sta drugo ne uticem. Volela bih da mi objasjite imaju li prava da se tako ponasaju prema meni. Da zbog solja mi smanje platu..
Dovedene su politicki na mesta vd direktora i mislim da su nekorektne. Imamo sve manje pacijenata, sluzbeni auto se sve vise koristi u privatne svrhe( znam jer sam ga vidjala po gradu).Tuzili su ih za mobing i ispostavilo se ne osnovano jer su dokaze koji nisu cvrsti ali su očigledno validni.
Molim vas odgovorite mi.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]