Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Resenje o otkazu ugovora o radu
PostPoslato: Ponedeljak,28.3.2011. 12:37:19 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,28.3.2011. 12:23:35
U januaru su mi u firmi zbog nekih ne suglasica ponudili sporazumni raskid ugovora ali ja nisam hteo da ga potpisem pa su me poslali na godisnji a nakon toga sam koristio bolovanje mesec dana.Kada sam se vratio dali su mi otkaz ugovora o radu u kome se navodi clan 179 st.1 tacka 3.Ja sam i sam zahtevao da mi daju otkaz a ne sporazumni raskid da bih mogao da ostvarim pravo na nadoknadu na birou.Sad je moje pitanje da li sa ovom vrstom otkaza ja ostvarujem pravo na nadoknadu.Malo sam citao po netu i vidim da se tu navodi neka povreda radne discipline sto nije tacno vec je poslodavac samo zeleo da me se resi i dovede drugoga na moje mesto.
U firmi sam proveo 3 1/2 godine i od samog starta sam na ne odredjeno primljen.

Vrh

Tema posta: Re: Resenje o otkazu ugovora o radu
PostPoslato: Sreda,30.3.2011. 13:12:45 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,05.9.2010. 11:37:17
Isti slucaj samo su mene otpustili zato sto sam bila 4 dana na bolovanju.Ako sumnjate u regularnost otkaza podnesite prijavu inspekciji rada,ako oni nista ne urade ja sam otisla u javno tuzilastvo i podnela krivicnu prijavu.Necete verovati kako ljudi rade,sve te price da nema od toga nista su prazne."Uzimaju pare od drzave daju bednu platu i jos otpustaju bez ikakog razloga".

Vrh

Tema posta: Re: Resenje o otkazu ugovora o radu
PostPoslato: Nedelja,17.4.2011. 20:41:56 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,16.10.2009. 20:32:52
Rod: Seka
Moj fakultet: PF u Beogradu
Ako neko dobije otkaz od poslodavca zato sto je prekrsio disciplinu, ili je njegovo ponasanje takvo da ne moze vise da radi kod poslodavca, onda nema pravo nanaknadu sa biroa. A ako je dobio otkaz zato sto ne poseduje potrebna znanja da obavlja taj posao, onda ima pravo na naknadu sa biroa.
To su 2 razlicite tacke istog clana u zakonu. Pogledajte koja tacka je navedena u vasem resenju o otkazu, pa uporedite sa zakonom i znacete.

Da, potrebno je i da pored ovog uslova bude ispunjen i onaj da ste bar godinu dana pre dobijanja otkaza bili uredno prijavljeni i da su vam godinu dana uplacivani svi porezi i doprinosi.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]