Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Pozajmica novca (KD Prevare)
PostPoslato: Sreda,29.6.2011. 13:05:59 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,29.6.2011. 12:47:43
Postovani,

nadam se da cu odgovor dobiti brzo, jer je vec dosta vremena proslo od kako se otvorila rasprava za novac. Znam da je pitanje veciti problem obicnih ljudi, ipak pitam. Ja sam u verovanju da smo u iskrenim prijateljskim odnosima, u vise navrata pozajmila novac jednoj osobi. To nije bio problem, sve dok mi je od strane iste saopsteno da mi taj novac nece vratiti, jer nista nije potpisala. To je nazalost tacno, jer sam ja u svojoj naivnosti posla od reci koja mi je data. Jedini tzv. dokaz koji imam je postanska uplatnica za sumu koju sam zadnju poslala, u veri da doticna osoba ima ogromnih problema i da joj ja pomazem. Na toj postanskoj uputnici se vidi datum uplate i ime za koga sam uplatu izvrsila. Postoji li nacin da barem do te sume novca dodjem. Kako? Postoji li nacin da sav pozajmljen novac potrazim nazad, i nada da do njega dodjem? Kako? Ima li smisla voditi bilo kakav postupak po pitanju potraznje dugovanja?
Mnogo pitanja, a zapravo mi treba samo pravni savet sta su moje mogucnosti i kakvi su izgledi da dodjem do svog novca.
Unapred zahvalna
A-M

Vrh

Tema posta: Re: Potreban mi je hitno pravni savet
PostPoslato: Sreda,29.6.2011. 15:50:15 
The Bad Boy of the Firm of Crane, Poole, and Schmidt
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,25.2.2009. 13:26:58
Rod: Bata
Moj fakultet: PF u Prištini
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Citiraj:
Ja sam u verovanju da smo u iskrenim prijateljskim odnosima, u vise navrata pozajmila novac jednoj osobi. To nije bio problem, sve dok mi je od strane iste saopsteno da mi taj novac nece vratiti, jer nista nije potpisala. To je nazalost tacno, jer sam ja u svojoj naivnosti posla od reci koja mi je data.

Iskreno, žao mi je što ste prevareni tako, ali zaslužili ste. Ko danas daje novac na lepe oči?

Citiraj:
Jedini tzv. dokaz koji imam je postanska uplatnica za sumu koju sam zadnju poslala, u veri da doticna osoba ima ogromnih problema i da joj ja pomazem. Na toj postanskoj uputnici se vidi datum uplate i ime za koga sam uplatu izvrsila.

Moguće je da izvučete ovu sumu a za ostali deo stvarno ne znam. Prijavite policiji to lice za izvršenje krivičnog dela prevare iz čl. 208 KZS. Taj koji Vas je prevario, naveo vas je da sami preduzmete određene radnje na štetu svoje imovine, doveo Vas u zabludu i održavajući u njoj uzeo određni iznos novca od Vas, iskreno se nadam da nije baš velika suma u pitanju. Recite samo jel +1000€ ili -1000€?

Eto, probajte za sada sa krivičnom prijavom protiv tog lica, tu uplatnicu kao dokaz čuvajte, a idite u poštu ili banku gde ste uplaćivali i prethodne račune i vidite da li mogu da Vam izdaju neke izvode u vezi prethodnih uplata te da Vam i to posluži kao dokaz u krivičnom postupku. Ne znam da li je to moguće, ali nadam se da možete neke dokaze pribaviti o prethodnim uplatama.

Jel imate neke svedoke kojima je poznato ili koji su možda neposredno opazili radnju primopredaje novca na ruke u nekom protekolom periodu? Da li se mogu neke činjenice povezati s tim novcem koji ste dali na pozajmicu, npr. lice je kupilo novi auto ili neki vredan predmet, nešto napravilo od tog novca, prokockalo ga i sl., a prethodno je bilo poznato ljudima u neposrednoj sredini da nema puno para i da se pozajmljivalo, da ne radi nigde i sl. Jel to lice osuđivano za neko imovinsko krivično delo ranije?

Vrh

PostPoslato: Sreda,29.6.2011. 17:34:19 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Veliko hvala na brzom odgovoru. Znam da sam naivno reagovala. Pravu istinu sam saznala tek kada sam se opekla. Da cula sam, nakon silnih svadja da je to lice vec bilo u zatvoru, mada ne znam iz kog razloga. Svedoke imam, ali ne verujem da ce mi pomoci, jer su to clanovi njegove porodice. Moram jos da proverim. Meni bi bilo dovoljno da povratim samo zadnju uplatu (-1000Eura), jer bi mi to vratilo ne samo sigurnost u moja prava, nego i smanjilo osecaj namagarcenosti.
Jos jednom hvala. Posavetovacu se jos sa pravnikom koji bi se hteo pozabaviti mojim slucajem. Mozda imate neku preporuku?

Vrh

PostPoslato: Sreda,29.6.2011. 21:00:21 
The Bad Boy of the Firm of Crane, Poole, and Schmidt
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,25.2.2009. 13:26:58
Rod: Bata
Moj fakultet: PF u Prištini
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Ako ste iz Niša, onda imam, ako ste iz nekog drugog grada, slabo, eventualno NS mogu da proverim ako je jedan kolega zainteresovan :mrgreen:

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,30.6.2011. 08:00:50 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Hvala Vam, ja sam iz Indjije. Posto radim u Beogradu, najvise bi mi odgovarao neko iz Beograda. Snaci ci cu se. Vas savet mi je dosta pomogao. Pozdrav

Vrh

Tema posta: Re: Pozajmica novca (KD Prevare)
PostPoslato: Nedelja,26.2.2017. 17:38:21 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,26.2.2017. 17:32:56
To je informirati širu javnost da je gospođa Jack Blagoslov, privatni zajam zajmodavac ima otvaraju financijsku priliku za svakoga u potrebi bilo koje financijske pomoći. Dajemo kredit na 2% kamatne stope za pojedince, poduzeća i tvrtki pod jasnim i razumljivim uvjetima i stanju. kontaktirajte nas danas putem e-maila na: (jackblessingfirm@gmail.com)

Vrh

Tema posta: Re: Pozajmica novca (KD Prevare)
PostPoslato: Subota,02.9.2017. 09:05:22 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Subota,02.9.2017. 08:24:20
Zdravo,
Jeste li razmatrali opcije za financiranje nove kupnje kuće, izgradnje, kredita za nekretnine, refinanciranja, konsolidacije duga, osobnih ili poslovnih ciljeva? Dobrodošli u budućnost! Financiranje lako s nama. Kontaktirajte nas dok nudimo našu financijsku uslugu uz nisku i povoljnu kamatnu stopu od 2% za zajmove s dugim i kratkim rokom. Zainteresirani kandidat bi nas trebao obratiti za daljnje postupke stjecanja zajma putem (robertdavidfinancialcompany@gmail.com)

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]