Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Gradjani nemaju zaštitu?!
PostPoslato: Utorak,23.1.2018. 23:39:10 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,23.1.2018. 22:41:02
Poštovani,
Želeo bih da iznesem moj problem koji je malo delikatan sa pravnog apsekta.Naime,po mom subjektivnom sagledavanju situacije ima elemenata krivičnog dela,ali po zakonu možda i nema.Naime radi se o kleveti ,odnosno o ogovaranju.Ako je ipak zakonom zagarntovano dostojanstvo i nepovredivost identiteta kao i zabrana diskrminacije,nije li apsurdno da kleveta(koliko je meni poznato) nije krivicno delo.Ukoliko neko klevece odredjeno lice,zar na taj načim upravo ne atakuje na ljudko dostojantsvo i identitet?!
Izložen sam konstantnim kelveta,intrigama,etiketiranjima i slicnim oblicima primitivnog ponasanja,od strane jedne manje grupacije nepismenih bioloskih oblika egzistiranja,al nemam dovoljno dokaza "kakvu vrstu isinuacija su konkretno upotrebili" protiv moje ličnosti.Uglavnom sve se svodi na glasan podsmeh,upiranje prstom,kao i tupi mrki pogledi os strane sve veceg broja ljudi.Niko ništa diektno ne komentariše,al je evidentno da sam duže vreme izložen pritisku.Kako se postaviti u ovoj stresnoj situaciji?
Razmišljao sma da se obratim u formi pamfleta ili proklamacije,i da generalno ukažem na elementarni nivo nekulture i da nikog ne imenujem,ali nisam siguran ,dal postoji mogucnost pravnih konsekvenci za moj pamflet.

Vrh

Tema posta: Re: Gradjani nemaju zaštitu?!
PostPoslato: Petak,26.1.2018. 14:46:29 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,09.11.2015. 12:22:12
viewtopic.php?f=144&t=12931
Uvrede se gone po privatnoj tuzbi koliko sam upoznat a policija nece nista konkretno da preduzme dok nedodje do fizickog sukoba. Ja licno nisam pravnik ali se nadam da je ovo bilo od neke pomoci. U slucaju da planirate nekoga da tuzite dobro bi bilo da imate i neki dokaz kao npr snimak razgovora mobilnim telefonom ili diktafonom.

Vrh

PostPoslato: Subota,27.1.2018. 09:16:13 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,10.10.2010. 09:36:58
Rod: Seka
Moj fakultet: PF u Beogradu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
idealista napisa:
Poštovani,
Želeo bih da iznesem moj problem koji je malo delikatan sa pravnog apsekta.Naime,po mom subjektivnom sagledavanju situacije ima elemenata krivičnog dela,ali po zakonu možda i nema.Naime radi se o kleveti ,odnosno o ogovaranju.Ako je ipak zakonom zagarntovano dostojanstvo i nepovredivost identiteta kao i zabrana diskrminacije,nije li apsurdno da kleveta(koliko je meni poznato) nije krivicno delo.Ukoliko neko klevece odredjeno lice,zar na taj načim upravo ne atakuje na ljudko dostojantsvo i identitet?!
Izložen sam konstantnim kelveta,intrigama,etiketiranjima i slicnim oblicima primitivnog ponasanja,od strane jedne manje grupacije nepismenih bioloskih oblika egzistiranja,al nemam dovoljno dokaza "kakvu vrstu isinuacija su konkretno upotrebili" protiv moje ličnosti.Uglavnom sve se svodi na glasan podsmeh,upiranje prstom,kao i tupi mrki pogledi os strane sve veceg broja ljudi.Niko ništa diektno ne komentariše,al je evidentno da sam duže vreme izložen pritisku.Kako se postaviti u ovoj stresnoj situaciji?
Razmišljao sma da se obratim u formi pamfleta ili proklamacije,i da generalno ukažem na elementarni nivo nekulture i da nikog ne imenujem,ali nisam siguran ,dal postoji mogucnost pravnih konsekvenci za moj pamflet.

Poštovani,

kleveta je zaista dekriminalzovana i ne smatra se krivičnim delom, a na Vašem primeru nisu ni ostvareni element (sada već bivšeg) krivičnog dela, pošto je za klevetu potrebno prenošenje-rečima neistinitih navoda o Vama. Oprostite, ali iz ovoga što ste izložili mislim da to nije to.

Postoji krivično delo uvrede
(1) Ko uvredi drugog,
kazniće se novčanom kaznom od dvadeset do sto dnevnih iznosa ili novčanom kaznom od četrdeset hiljada do dvesta hiljada dinara.

A to bi podrazumevalo ako Vas "etiketiraju", glasan podsmeh na Vaš govor, upiranje prsta, neka slična gestikulacija ...
Uvreda se goni po privatnoj tužbi. Morate znati ko su ta lica kada ih budete označili.

Niste rekli o kom okruženju se radi, pa tako ako je to radno okruženje - reč je o mobingu (tih ljudi) i imate pravo i na naknadu štete i druge oblike zaštite

Što se tiče poslednjeg pitanja, zavisi šta planirate da navedete tu, kako ni Vi ne biste učinili krivično delo uvrede ili nešto slično.

Vrh

PostPoslato: Nedelja,11.3.2018. 20:48:33 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,23.1.2018. 22:41:02
Hvala vam na odgovoru.
Nisam se odmah javio,jer sam pustio jedan odredjen vremenski interval da se situacija razvije.Rec je o odnosu sa komsijama gde dolazi do mimoilazenja mojih savremenih i njihovih konzervativnih percepcija,ili jos bolje receno o postulatima gradjanske kulture i o autoritetu obicaja jednog sela( gde ne razmisljate kao vecina,odmah stigmatizacija).Da su mi naneli stetu -jesu,jer je evidentno da mnogi ljudi menjaju svoju facijalnu ekspresiju na moje prisustvo(kroz neverbalnu komunikaciju),sto je veoma iritirajuce( zgrozavanje,gadjenje ,pun pogled prezira..itd),cak i odbijanje komunikacije.I to postaje moja svakodnevnica,neprihvacenost i odbacenost uz ocigledno narusavanje ugleda moje licnosti kroz govor mrznje koji je evidentno pruzrokavao razne stereotipe i predrasude o meni.
U vezi drugog pitanja,hteo sam se obratiti u formi intelektualne kritike il kolokvijalno receno" bez dlake na jeziku".Ne bih se obracao pojedincu,nit bih koristio imena,al bih svakao ukazo na sve njihove grehe i mane.
Stoga mene zanima,ako nikog imenom ne oslovim,pod pretpostavkom da ima latentnih elemenata uvrede(npr.ako tu grupu oslovim sa " neobrazovanom ruljom spustenom na zivotinjski nivo,il nekim slicnim epitetima pejorativne intelektualne kritike) ko moze mene tuziti?Mestani,koji bi se prpoznali u pamfletu,da se odnosi na njih,ili niko ako nikog ne imenujem?!
Unapred zahvalan na odgovoru!

Vrh

PostPoslato: Petak,06.7.2018. 09:10:52 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,06.7.2018. 08:58:42
idealista napisa:
Hvala vam na odgovoru.
Nisam se odmah javio,jer sam pustio jedan odredjen vremenski interval da se situacija razvije.Rec je o odnosu sa komsijama gde dolazi do mimoilazenja mojih savremenih i njihovih konzervativnih percepcija,ili jos bolje receno o postulatima gradjanske kulture i o autoritetu obicaja jednog sela( gde ne razmisljate kao vecina,odmah stigmatizacija).Da su mi naneli stetu -jesu,jer je evidentno da mnogi ljudi menjaju svoju facijalnu ekspresiju na moje prisustvo(kroz neverbalnu komunikaciju),sto je veoma iritirajuce( zgrozavanje,gadjenje ,pun pogled prezira..itd),cak i odbijanje komunikacije.I to postaje moja svakodnevnica,neprihvacenost i odbacenost uz ocigledno narusavanje ugleda moje licnosti kroz govor mrznje koji je evidentno pruzrokavao razne stereotipe i predrasude o meni.
U vezi drugog pitanja,hteo sam se obratiti u formi intelektualne kritike il kolokvijalno receno" bez dlake na jeziku".Ne bih se obracao pojedincu,nit bih koristio imena,al bih svakao ukazo na sve njihove grehe i mane.
Stoga mene zanima,ako nikog imenom ne oslovim,pod pretpostavkom da ima latentnih elemenata uvrede(npr.ako tu grupu لوله بازکنی
oslovim sa " neobrazovanom ruljom spustenom na zivotinjski nivo,il nekim slicnim epitetima pejorativne تخلیه چاه intelektualne kritike) ko moze mene tuziti?Mestani,koji bi se prpoznali u pamfletu,da se odnosi na njih,ili niko ako nikog ne imenujem?!
Unapred zahvalan na odgovoru!
Sedimentacija nije uzrokovana drugim uzrocima koji su kemijskim] rješenjima uzrokovali neučinkovitost i povlačenje s tržišta u kratkom vremenu.

Naglasak na odvodnju kanalizacijske cijevi u ovom sadržaju zbog lošeg mirisa kanalizacije, koji je jedini razlog sedimenta u kanalizacijskoj cijevi, ta rješenja bi mogla imati samo pomrčene dijelove kanalizacijske cijevi u dodiru s njom, a to To je donijelo nezadovoljstvo.

Obratna rotacijska i povratna rotacija opruge Otvaranje cijevi u kanalizacijskoj cijevi uzrokuje taloženje sedimenta iz zida i odvaja ga od drugih metoda.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]