Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Procedura u istrazi
PostPoslato: Ponedeljak,21.11.2011. 12:34:18 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,21.11.2011. 12:23:36
Postovanje svima.
Moje pitanje je vezano za brata.Zaprecena kazna za njegovo kr.delo je preko 5 godina.Uredno je pozvan na saslusanje kod istraznog sudije ali zbog hronicnih tegoba i bolesti je advokat je odlozio vec jednom njegov odlazak kod istr.sudije.Zakazan je nov termin od strane istr.sudije. Elem, u medjuvremenu se njegovo zdr.stanje zakomplikovalo.Lekari su predlozili dodatne neophodne preglede.Jedan od tih pregleda je bas na dan saslusanja zakazanog( novi termin) a drugi je nakon nekoliko dana.Pregledi su vrlo delikatni i samo uz pomoc njih se moze ustanoviti o stepenu oboljenja.
Posto nemamo u kuci novca dovoljno za advokata ,da li je uredu da ja i moj brat (okrivljen) odemo kod istr.sudije i zamolimo da se saslusanje opet odlozi?! Moje pitanje je : kako ce to uticati na sud,javnog tuzioca i da li bas mora adevokat to da uradi?Mislim na odlaganje.Bojim se da mu nakon svega ovoga ne odrede pritvor iz razloga da strahuju da zbog bolesti im nece biti dostupan u istraznom postupku.Ja vam pisem kao laik i sva razmisljanja su laicka,zato sam i resila da pitam vas,strucne ljude.Unapred hvala na odgovoru.Pozdrav

Vrh

Tema posta: Re: Procedura u istrazi
PostPoslato: Utorak,22.11.2011. 20:40:17 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,22.11.2011. 20:18:05
Moj fakultet: PFu Nišu
Vas brat ce biti saslusan pre ili kasnije.O eventualnom odlaganju ce odluciti doticni istrazni sudija ali neko mu mora predociti da se radi o neophodnom zdravstvenom pregledu a ne o zloupotrebi procesnih prava okrivljenog.
Zato, mozete otici sa bratom i sa fotokopiranom medicinskom dokumentacijom kod istraznog sudije kako biste istog zamolili da prezakaze saslusanje Vaseg brata a kasnije kad se bude sprovelo saslusanje bilo bi dobro da donesete i dokaz o opravdanosti njegovog odsustva odnosno neki dokument (izvestaj specijaliste,uput...) kako se ne bi posumljalo o napred pomenutoj zloupotrebi.
Smatram da ce sudija izaci tom predlogu u susret ali ga neko mora predociti i to bi bilo pozeljno predati u prijemnom odelenju suda u pisanoj formi (obican podnesak)...naravno sa dokumentacijom.
Kao garanciju da ce se pojaviti,mozete cak predati i vazecu putnu ispravu odnosno pasos.
(Ne bi skodilo da o tome obavestite i Vaseg advokata da ne bi isti bespotrebno dolazio jer u tom slucaju mu pripadaju troskovi za pristup sudu).
p.s.Ovo je samo neka od mogucih varijanti koje predstavljaju izvesni stepen verovatnoce da ce Vam zahtev biti i prihvacen ali ne zaboravite da sami snosite posledice za radnje koje preduzimate zato budite narocito obazrivi.
Srecno i prijatno Vam bilo.

Vrh

Tema posta: Re: Procedura u istrazi
PostPoslato: Četvrtak,24.11.2011. 23:10:13 
Skriboman
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,09.1.2011. 23:08:14
Moj fakultet: PF u Beogradu
Ukolikksu opravdani razlozi saslusanje se moze odloziti, naravno ne nadajte se da to moze da ide u nedogled ukoliko je njegovo stanje tavo da u nekom skorije vreme nije moguce da da da iskaz istrazni postupak moze da ode u prekid dok se ne otklone ti razlozi.
Takodje ukoliko je sposoban on moze da zamoli i istraznog sudiju da ga saslusa i van tog odredjenog termina tj moze da ode neki raniji dan i da proba da da da iskaz. Ya odlaganje ili tako nesto mu nije potreban advokat, ali kako se radi o KD za koje je zaprecena kazna preko pet godina ne bi bilo lose da se posavetuje sa advokatom.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]