Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Proizvodnja opojnih droga
PostPoslato: Petak,21.10.2016. 09:23:32 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,22.9.2014. 13:36:36
Juce su inspektori upali kod mene sa nalogom za pretres. Nasli su zasadjenu biljku marihuane, i jos neko lisce koje sam ja susio za licnu upotrebu.
Sa kakvom situacijom treba da se suocim ja sada. Da li imam alternativu da ne idem u zatvor? Nisam predhodno osudjivan a biljka marihuane je bila u saksiji i bila je za licnu upotrebu. Ja sam pitao ove inspektore, oni mi kazu da necu ici u zatvor... Koliko je ovo ozbiljna situacija i da li treba meni advokat. Ja u sustini nemam sta da krijem zasadio sam biljku i koristio je za sopstvene potrebe!

Vrh

Tema posta: Re: Proizvodnja opojnih droga
PostPoslato: Subota,22.10.2016. 09:39:36 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,10.10.2010. 09:36:58
Rod: Seka
Moj fakultet: PF u Beogradu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
mladja064 napisa:
Juce su inspektori upali kod mene sa nalogom za pretres. Nasli su zasadjenu biljku marihuane, i jos neko lisce koje sam ja susio za licnu upotrebu.
Sa kakvom situacijom treba da se suocim ja sada. Da li imam alternativu da ne idem u zatvor? Nisam predhodno osudjivan a biljka marihuane je bila u saksiji i bila je za licnu upotrebu. Ja sam pitao ove inspektore, oni mi kazu da necu ici u zatvor... Koliko je ovo ozbiljna situacija i da li treba meni advokat. Ja u sustini nemam sta da krijem zasadio sam biljku i koristio je za sopstvene potrebe!

Sve zavisi kako će to tužilac kvalifikovati, ali mislim da ukoliko su samo to našli, i da je reč o manjoj količini, da će vas goniti za Neovlašćeno držanje opojnih droga.
Ako tako bude, a do sada niste osudjivani, tužilaštvo uglavnom predlaže oportunitet (npr. da platite određenu sumu novca u humanitarne svrhe, društveno koristan rad); oportunitet nije obavezan, pa ako ga odbijete ili ako tužilaštvo Vam to uošte ni ne ponudi, praksa je da se za te slučajeve sud izriče ili novčanu kaznu ili uslovnu osudu.

Vrh

PostPoslato: Subota,22.10.2016. 12:27:39 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Da nasli su tu biljku i sasusene listove u sobi koje sam odvajao i 2 opuska od dzointa. U policijskoj potvrdi o oduzetim predmetima stoji:
1. Jedna PVC kesa bele boje sa sasusenom biljnom materijom zelene boje nalik na opojnu drogu marihuanu bruto tezine 5.15gr
2.Sveza biljna materija nalik na opojnu drogu marihuanu bruto tezine 166.63gr
3.Dva opuska rucno motane cigarete dzoint bruto tezine 0.8gr

Ovo u kesi sto su napisali je tacnije bilo u svesci i to su samo listovi! Mozda sam pogresio sto sam potpisao resenje a nisam trazio da se tacno navede da su listovi, ali je sve to slikano na licu mesta.

U razgovoru sa inspektorima, oni su mi rekli da me je neko namestio! A ja sam pre 2 godine bio u kolima sa 3 lika i prilikom pretresa inspektora kod te trojice je nadjen hasis a kod mene nista. Nisam dobio nikakav poziva za sud posle toga! Sad skoro je jedan drugar koji je vozio tada (ovu dvojicu ne poznajem) isao na sudjenje i ja ga pitam sta je bilo, on mi je rekao da je oslobodjen i da nema nikakvu kaznu. Sto znaci da je maksimalno saradjivao i propevao o svemu sto zna.
Tako da su na osnovu toga sigurno imali ovaj nalog za pretres. Da li je ovo sada otezavajuca okolnost i da li da angazujem advokata? U stanici sam cuo razgovor inpektora koji je kontaktirao telefonom javnog tuzioca...

Vrh

PostPoslato: Sreda,26.10.2016. 22:47:35 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Takodje me zanima ako moze neko da mi odgovori, u slucaju da budem osudjen na tri godine zatvora (ne dao bog) da li postoji neka alternativa da kaznu izdrzavam kod kuce, tacnije pod elektronskim nadzorom/narukvicom!?

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,24.8.2017. 07:58:18 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,24.8.2017. 06:44:17
mislim da je nemoguce da dobijes ispod 3god jer si ti to proizvodio, pa makar i za licnu upotrebu. U tvom slucaju njima ne treba dokaz o prodaji, dovoljno imaju o tebi a + sto su ti upali, nisu igrali eci peci pec :) vec su imali operativna saznanja, to ti je otezavajuca okolnost.
Sto u prevodu znaci da su te radili, neko te je namestio da ti to imas i taj neko je bio uhapsen pre tebe i odao je neke stvari o tebi, a to ce protiv tebe upotrebiti na sudu. Cudi me samo sto te nisu zadrzali u istrazi.

E sad, moze da te izvadi jedino ako ima manje % THC-a u biljci od 3% ja mislim ili 0.3% nisam siguran o procentima, ali ako nema THC-a mozes da budes oslobodjen.

Kucni zatvor je do godinu dana u ovom trenutku, postoje neke price da ce podici tu granicu, ali jos uvek nista od toga. Sa elektronskim nadzorom, mislim da je do 1god (i to treba da podignu, ili su vec podigli na 2god nisam siguran), tako da ni to ne mozes.

Dakle najbolje je da se pripremis dobro sta ces reci u odelenju za ispitivanje licnosti - prijemno odeljenje u zatvoru, da bi ti dodelili sto manji rizik, da se javis sam na izdrzavanje, da na sudu odmah dogovoris sa tuziocem da se slaze sa dobijanjem uslovnog otpusta nakon 2/3 odlezane kazne. I da u samom zatvoru odmah izadjes u poluotvoreno da bi odmah posle par meseci imao vikende i izlaske u grad, a uslov bi u tom slucaju dobio oko 10-11 meseci u zavisnosti koji je sud u pitanju i koliko se ceka do odrzavanja sednice.
Budi spreman na 2god i 2 meseca ....

Znas kako ces najbolje znati, ako dobijes poziv za osnovni sud onda je to odlicno i to je od oslobodjenog do 3god, a ako dobijes poziv na visi sud, dobijas 3god 100%.

Mene su osudili na 4god za 50grama Kanabisa.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]