Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Hakovanje naloga i širenje sadržaja istog
PostPoslato: Sreda,02.8.2017. 20:47:35 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,02.8.2017. 20:22:48
Pozdrav svima,

Imam jedan problem vezan za ono što bi se moglo okarakterisati kao visokotehnološki kriminal, pa sam odlučio da se posavetujem sa vama. Naime, Fejsbuk profil i privatna i-mejl su mi u više navrata hakovani, i moje privatne prepiske su bez mog znanja i odobrenja distribuirane ljudima u vidu tzv. screenshotova. Sve je ovo rezultiralo veliko narušavanje mog ugleda, dostojanstva, gubitak nekolicine prijatelja, mesece stresa i veliku nepravdu koja mi je učinjena. Na mom i-mejlu sam primetio aktivnosti telefona koji nije moj, a Fejsbuk pokazuje da neko putem kompijutera koji nije moj ulazi na moj profil, čak je ostala i IP adresa. Takođe, gugl me je u sigurno 10 navrata obavestio da mi je Fejsbuk profil otvaran putem IP adresa koje nisu poznate mom lap topu, a sve su locirane u Srbiji, kao i ova koju registruje Fejsbuk.

Raspitao sam se malo o tome i dobio odgovore da je moguće da naša policija pronađe izvesnog hakera na više načina, ali, problem jesu dokazi koji bi bili izneti na sudu kao i uvažavanje istih. Ono što bih želeo ovde da pitam jeste da li je neko možda imao slično iskustvo i da li neko zna kakva je procedura pri istrazi, šta bi bili relevantni dokazi (ja, eto, imam nešto što bi bili dokazi, ali ništa bez policije ne mogu da uradim), šta bih ja kao oštećeni mogao da tražim u tužbi i kakva kazna čeka počinioca ovog krivičnog dela? Bilo kakva informacija je dobrodošla!

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]