Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Fizički napad na radnom mestu od strane poslodavca
PostPoslato: Četvrtak,12.7.2018. 12:25:56 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Subota,30.6.2018. 10:57:21
Poštovani, potreban mi je savet.
Naime, tokom sastanka, moj direktor i vlasnik firme u kojoj sam zaposlen više od 10 godina, nakon nekoliko razmenjenih rečenica u vezi sa manjkom robe u vrednosti oko 500 dinara, udario me pesnicom u lice i vređao me i urlao. U kancelariji su, osim nas dvojice, u to vreme još troje zaposlenih, koji su sprečili direktora da me udari još koji put. U kancelariji postoji video nadzor i kamera je sve snimila (ako se do snimka može doći).
Otišao sam kući, ali se nisam osećao dobro pa me supruga odvela u hitnu. Stezalo me u grudima, imao sam utisak da ću dobiti infarkt. U hitnoj je dr utvrdio da imam bol u predelu glave kao posledicu udarca i bol u vratu, kao i da je moje stanje posledica preživljenog sstresa _ krvni pritisak blago povišen i pored uzete terapije (150/80), puls 100, ekg uredan. Dobio sam injekciju bensedina i kiseonik. Hirurg je potvrdio nalaz lekara iz hitne. Policiji sam dao izjavu, saslušan je direktor i još jedan kolega. Psihijatar je odredio bolovanje i kontrolu za mesec dana. Pošto mi je bivalo sve lošije, psihijatar mi je promenio terapiju. I dalje sam na bolovanju.
Mene zanima da li ovo spada u krivično ili u prekršajno delo. Naime, policajac je rekao da će oni službenoj dužnosti pokrenuti prekršajni postupak.
Nameravam da tužim direktora za nanošenje lake telesne povrede, nanošenje duševnog bola, pogoršanje moje osnovne bolesti (već dve godine se lečim od mešovitog anksioznog poremećaja), kao i za uvredu časti - užasne psovke i uvrede na račun mene i moje porodice.
Molim za savet - šta i kako preduzeti, verujem da su lokalni tužioci korumpirani, direktorov ujak je komandir policijske stanice... U međuvremenui nisam kontaktirao sa direktorom. Zvao me i susreo više puta njegov poslušnik koji je, između redova, pretio meni i mojoj porodici u slučaju da ih tužim.
Ima li elemenata za pokretanje krivičnog postupka, kako se postiže eventualno vansudsko poravnjanje, da li ima osnova da dobijem tužbu i eventualno odštetu? Kako da saznam da li je u međuvremenu pokrenut prekršajni postupak i kako se predmet uopšte vodi?

Hvala unapred,
Slobodan

Vrh

Tema posta: Re: Fizički napad na radnom mestu od strane poslodavca
PostPoslato: Četvrtak,12.7.2018. 18:22:15 
Skriboman
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,24.3.2014. 15:51:51
Moj fakultet: PF u Beogradu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Vaši navodi ukazuju da ima mesta krivičnom gonjenju za lake telesne povrede. Za ovo krivično delo podnosi se privatna krivična tužba. Takođe ima mesta za vođenje parničnog postupka radi naknade nematerijalne štete (nematerijalne štete zbog pretrpljenog fizičkog bola i straha prvenstveno). Međutim, ne savetujem da se u podnošenje privatne krivične tužbe ili tužbe za naknadu štete upustite sami, već savetujem da se za stručnu pomoć obratite advokatu.

Vrh

Tema posta: Re: Fizički napad na radnom mestu od strane poslodavca
PostPoslato: Subota,14.7.2018. 10:31:53 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Subota,30.6.2018. 10:57:21
Hvala Vam! :)

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]