Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja čl.297.st.3
PostPoslato: Četvrtak,08.7.2010. 17:59:16 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,08.7.2010. 16:48:48
Pozdrav svima ! Trebala bi mi pravna i tehnicka pomoc oko izvodjenja dokaza u mom slucaju (saobracajna nesreca) gde mene krivicno tuze za delo teskog ugrozavanja saobracaja,iz clana297.st.3 u vezi clana 289st.3.u vezi st.1 , jer je u udesu maloletni mladic slomio mali prst na nozi. Ukratko :
Prilikom pokusaja da se sa sporednog puta prikljucim na glavni put , sa moje leve strane se nalazio parkiran kamion (komunalnog nepropisno parkiran) koji tu normalno nije smeo stajati jer mi je zaklanjao pogled sa leve strane,ja nisam smeo izvrsiti skretanje u levo jer mi je zaklanjao celu levu stranu i u cekanju da se mozda nakane skloniti prodje par minuta ali vozila iza mene nisu mogla toliko da cekaju i normalno vrsila su pritisak na mene, ali u tom trenutku nailazi auto sa desne strane i uvidja moj problem , zaustavlja saobracaj u svojoj traci i rukama mi gestikulira da mogu izvrsiti skretanje u levo. Pribojavajuci se da je ipak bolje da ja polako izadjem do vidnog polja taman kad sam provirio iza kamiona ,ugledah momka na biciklu s motorom kako koci ,pada postrance i zabija se u prednji deo mog sluzbenog vozila i udara u plasticni branik i raznosi ga u komade. Izlazim iz auta on ustaje podize motor i pomera ga na kandelaber na stazi pored puta. U iscekivanju hitne ja morah pomeriti auto da bi ista mogla doci do njega jer se sve desavalo u samom centru grada .
A sada pitanje u toj ulici na svakih 30m postoji pesacki prelaz (6 komada) sudski vestak je procenio da je isao brzinom 40km/h i da sam ja kriv i daje on isao propisanom brzinom uprkos pesackim prelazima i muzickoj skoli koja je bila na 15m iz pravca dolaska momka. Interesuje me kako je on procenio da je isao tom brzinom kad je u izvestaju naveo da je poceo kocenje sa 12m pao na petom i klizao 7 m i zabio se U (PLASTIKU) tako da je kroz patiku slomio mali prst.To se sve odigralo 2008 i nadam se da podleze starom zakonu u kojem pise:
" Возач бицикла и возач бицикла са мотором дужни су да се крећу што ближе десној ивици коловоза, а ако постоји бициклистичка стаза - по бициклистичкој стази, односно траци'' Clan 97. starog zakona
U ulici postoji biciklisticka staza.
Da li ce sudjenje biti prema novom ili starom zakonu? I da li je ovaj navedeni zakon obavezujuci? Da li smatrate da je misljenje vestaka validno jer se svim svedocima ucinilo da momak vozio mnogo brze od 40km/h?

Vrh

Tema posta: Re: KD Teškog ugružavanja bezbednosti saoboraćaja čl. 297
PostPoslato: Utorak,31.8.2010. 12:41:16 
The Bad Boy of the Firm of Crane, Poole, and Schmidt
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,25.2.2009. 13:26:58
Rod: Bata
Moj fakultet: PF u Prištini
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Prvo, mislim da su pogrešno okvalifikovali krivično delo. Jer iz onoga što ste napisali, slomljeni mali prst na nozi ne može se podvesti pod teškom telesnom povredom, ukoliko još nečega nije bilo, odnosno ukoliko mladić nije pretrpeo još neke obziljnije povrede.

Citiraj:
sa moje leve strane se nalazio parkiran kamion (komunalnog nepropisno parkiran) koji tu normalno nije smeo stajati jer mi je zaklanjao pogled sa leve strane,

Ovo obavezno naglasite i u daljem sudskom postupku.

Citiraj:
ja nisam smeo izvrsiti skretanje u levo jer mi je zaklanjao celu levu stranu i u cekanju da se mozda nakane skloniti prodje par minuta ali vozila iza mene nisu mogla toliko da cekaju i normalno vrsila su pritisak na mene, ali u tom trenutku nailazi auto sa desne strane i uvidja moj problem , zaustavlja saobracaj u svojoj traci i rukama mi gestikulira da mogu izvrsiti skretanje u levo. Pribojavajuci se da je ipak bolje da ja polako izadjem do vidnog polja taman kad sam provirio iza kamiona ,ugledah momka na biciklu s motorom kako koci ,pada postrance i zabija se u prednji deo mog sluzbenog vozila i udara u plasticni branik i raznosi ga u komade. Izlazim iz auta on ustaje podize motor i pomera ga na kandelaber na stazi pored puta. U iscekivanju hitne ja morah pomeriti auto da bi ista mogla doci do njega jer se sve desavalo u samom centru grada .

S ozborom na ovo što ste napisali i ako je to tačno ne bi trebalo da prođete mnogo loše.

Citiraj:
Da li ce sudjenje biti prema novom ili starom zakonu? I da li je ovaj navedeni zakon obavezujuci? Da li smatrate da je misljenje vestaka validno jer se svim svedocima ucinilo da momak vozio mnogo brze od 40km/h?

Suđenje će biti po važećem ZKP-u, a Vas gone krivično a ne prekršajno, te ovo nema veze mnogo sa Zakonom o bezbednosti saobraćaja. Što se tiče mišljenja veštaka, ono nije uvek validno, i može se njegovi nalazi opovrgavati u daljem posptupku. Ali ne sumnjam u to da je stručno obavio veštaćenje na uviđaju. To što ima svedoka koji tvrde da je momak na bicikli sa motorom vozio mnogo brže isto nije relevantno toliko, ali će vama biti od koristi koliko toliko u daljem postupku.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]