Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Psihicko i fizicko maltretiranje od strane prvih komsija
PostPoslato: Ponedeljak,01.8.2011. 06:53:37 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,01.8.2011. 06:14:52
Postovani,
Pre 8 godina sam se doselila u kucu sa sinom, majkom i ocuhom (Srpske nacionalnosti).Inace sam samohrana majka.Prve komsije su nas odmah po doseljenju neprijateljski docekali i odmah po useljenju je poceo pravi psiholoski rat.Moram napomenuti da je celo okruzenje multinacionalno i da u naselju ima samo par porodica srpske nacionalnosti.Naime, porodica koja je pre nas zivela u kuci se rasturila pod pritiskom tih istih komsija (muz i zena su preminuli a sin je izvrsio samoubistvo raznevsi se bombom-nikad nista nije dokazano), cerka se udala i otisla pa je dala kucu na prodaju.Osnovni motiv komsije sa leve strane (Madjar)je pretenzija na dvorisni prostor,a komsije sa desne strane (Hrvat) je pretenzija na kucu koja je dvojna sa njegovom.
Odmah po useljenju komsija (Madjar) je tuzio za ogradu (parnica),a zatim je pristupio psiholoskom maltretiranju tako sto podnosi lazne krivicne prijave protiv mene i mog sina na razne teme:da ga vredjamo na nacionalnoj osnovi, ugrozavamo mu zivot,fizicki ga maltretiramo itd. tako da su pokrenute nekoliko krivicnih postupaka protiv mene i mog sina kao okrivljeni a u svim postupcima drugi komsija (Hrvat) mu je svedok.Toliko su se izvezbali da cak imaju i laznu medicinsku dokumentaciju o zlostavljanju (koju im dobavlja zet koji je lekar).Posto je sve uzelo velikog maha, dodaju stalno nove svedoke (komsije iz ulice) koje placaju 50 eur za svedocenje.To svi znaju i svima je poznato jer su to radili i prethodnoj porodici.
Do te mere su se osilili da su njih dvojica upali u moje dvoriste i metalnom sipkom prebili moju majku (64god),verovatno bi i zena nastradala da moj sin (25god) nije je odbranio fizicki ali tom prilikom je zadao udarce pesnicom komsiji napadacu (Hrvat) koji je pokrenuo parnicu i trazi odstetu od pola miliona.Naravno da mu je svedok drugi komsija i jos par njih koji su placeni po uobicajenoj tarifi.Podneli smo krivicnu prijavu, ali je tuzilastvo odbacilo jer je taj osteceni komsija izjavio da je uvucen i da smo ga mi pretukli...na kraju je tuzio moju majku koja je dobila batina da ga je ona tukla???? Parnica u toku.
Inace nasa kuca i dvoriste se snimaju od strane komsije (Madjara) i svaka njegova provokacija (skida se go, pogrdnim imenima naziva nas, farba se vestackom krvlju,posto je radio u Pozoristu itd.)ako odgovorimo ili odreagujemo prijavljuje nas policiji i onda ide krivicna prijava.
Zalila sam se policiji za lazno prijavljivanje nekoliko puta-niko nije odreagovao, zalila se ministarstvu policije-onda me je upravnik ove policijske stanice upozorio da to ne radim.
Cela porodica mi je uvucena u svakojake parnice i ne znamo kako da se odbranimo jer ovo nece prestati: bezbroj krivicnih prijava protiv mene (raspirivanje nacionalnei verske mrznje,uvrede itd.),protiv mog sina (ugrozavanje zivota,bezbednosti itd.),nekoliko parnica protiv mojih roditelja (nanosenje teskih telesnih povreda,povrat imovine) itd.
Kome da se obratim za pomoc? Ovo je cisto psiholosko maltretiranje od strane pripadnika druge nacionalnosti sa motivom pretenzije na imanje i kucu.
Hvala unapred za savet i izvinjavam se pripadnicima druge nacionalnosti zbog navodjenja u opisu da bi svoj problem izlozila sto jasnije.

Vrh

Tema posta: Re: Psihicko i fizicko maltretiranje od strane prvih komsija
PostPoslato: Ponedeljak,01.8.2011. 08:14:02 
Pismeni član
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,20.4.2011. 16:58:51
Rod: Bata
Moj fakultet: PF u Kragujevcu
Pravničko obrazovanje: Student 4. godine
Podnesite krivičmu prijavu za ugrožavanje sigurnosti za širenje rasne verske i nacionalne netrpeljivisti, za nanošenje teških telesnih povreda zovite policiju za svaju sitnicu i obaveyno se obratite ministru policije dopisom ministru kome je u nadležnosti zaštita manjina, pošaljite predsedniku pismo obratite se nekoj partiji... Ukratko sve njihove metode koristite :wink:

Vrh

Tema posta: Re: Psihicko i fizicko maltretiranje od strane prvih komsija
PostPoslato: Ponedeljak,01.8.2011. 08:14:35 
Pismeni član
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,20.4.2011. 16:58:51
Rod: Bata
Moj fakultet: PF u Kragujevcu
Pravničko obrazovanje: Student 4. godine
I da obavestite medije

Vrh