Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Ne propuštanje pešaka - pomoć
PostPoslato: Ponedeljak,02.4.2018. 21:38:40 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,02.4.2018. 21:21:45
22 januara ove godine sam zaustavljen u kružnom toku "Bogoslovija" jer navodno nisam propustio pešaka na pešačkom prelazu ispred samog kružnog toka,i tom prilikom mi je uručen zapisnik o prekršaju.

Ukratko kretao sam se ulicom Mije Kovačevića u pravcu kružnog toka "Bogoslovija",u popodnevnom špicu oko 15:40h,u to vreme u ovom delu grada je svakodnevno velika gužva,i samo uključenje u sam kružni tok ide vrlo sporo,vozila ispred mene su se sporo kretala,u trenutku kada sam stupio na zebru/pešački prelaz (kretajući se relativno sporo zbog vozila ispred mene i automobila u samom kružnom toku koji su u prednosti) sa leve strane je na pešački prelaz utrčao pešak (predpostavljam da je žurio na autobus koji je bio na stanici u desnoj traci pred samim kružnim tokom),sledećeg trenutka me zaustavlja policijski službenik i kasnije izdaje zapsinik o prekršaju,koji odbijam da potpišem jer nisam saglasan sa njegovim sadržajem,odnosno viđenjem policije o događaju sa pešačkog prelaza.

Policijski službenik je u samom zapisniku o prekršaju napisao da kao dokaz ima fotografiju,a kada sam odbio da potpišem zapisnik isti dokaz je precrtao (jer ne postoji fotografija)

U svakom slučaju danas mi je stigao "poziv za okrivljenog" iz prekršajnog suda,zbog prekršaja član 332 stav 1 tačka 43 ,

Pošto mi je ovo prvi put da se u 13 godina vozačkog iskustva susrećem sa sudijom za prekršaje zamolio bih Vas za pomoć kako da pripremim odbranu kada odem kod sudije za prekršaje.

Hvala i pozdrav svima na forumu od novog člana :)

Vrh

Tema posta: Re: Ne propuštanje pešaka - pomoć
PostPoslato: Utorak,10.4.2018. 10:18:57 
Skriboman
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,24.3.2014. 15:51:51
Moj fakultet: PF u Beogradu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Poštovani,

Prekršaj koji Vam se stavlja na teret je relativno čest u prekršajima propisanim Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima.

Međutim, radi sadržajnijeg odgovora na Vaše nedoumice, potrebno je videti optužni akt, tj. zahtev za pokretanje prekršajnog postupka.

Zahtev možete da pošaljete i u vidu privatne poruke, u slučaju da ne želite da ga okačite ovde.

Srdačan pozdrav!

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]