Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Brisanje dosijea
PostPoslato: Sreda,11.5.2016. 13:04:55 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,11.5.2016. 12:54:45
Poštovani, potrebna mi je mala pomoć.
Sa mužem sam se pre par meseci preselila u Sloveniju i s obzirom da imam i njihovo državljanstvo, podneli smo molbu za privremeno bivanje za njega. Medjutim odbili su nas zbog toga što je on upisan u kaznenoj evidenciji u Srbiji. Naime, u januaru 2012. je izasao iz zatvora nakon odležane kazne u trajanju od 8 meseci. Koliko sam se raspitala, trebalo bi da bude rehabilitovan u januaru 2017. godine. Mene zanima, da li postoji mogućnost da se to nekako pre januara izbriše?
Unapred hvala na odgovoru!

Vrh

PostPoslato: Sreda,11.5.2016. 14:09:16 
Skriboman
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Subota,17.7.2010. 21:35:09
Jana_87 napisa:
Poštovani, potrebna mi je mala pomoć.
Sa mužem sam se pre par meseci preselila u Sloveniju i s obzirom da imam i njihovo državljanstvo, podneli smo molbu za privremeno bivanje za njega. Medjutim odbili su nas zbog toga što je on upisan u kaznenoj evidenciji u Srbiji. Naime, u januaru 2012. je izasao iz zatvora nakon odležane kazne u trajanju od 8 meseci. Koliko sam se raspitala, trebalo bi da bude rehabilitovan u januaru 2017. godine. Mene zanima, da li postoji mogućnost da se to nekako pre januara izbriše?
Unapred hvala na odgovoru!

Закон је ту јасан, нема других могућности.

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,12.5.2016. 00:43:10 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,11.5.2016. 12:54:45
ccaterpillar napisa:
Закон је ту јасан, нема других могућности.
[/quote]
Hvala na odgovoru!

Vrh

PostPoslato: Subota,04.3.2017. 09:44:13 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Subota,04.3.2017. 09:31:57
Postovani 2003 godine sam uhvacen a 2004 osudjen na 2 meseca/godinu dana uslovno zbog posedovanja 2gr marihuane, 2004 godine (u toku trajanja uslovne kazne) sam opet uhvacen za posedovanje 0.3gr marihuane i iste godine za to delo osudjen na novcanu kaznu od 30 000din bez povecanja uslova (kako je sudija rekao, necu dirati ovu prvu presudu) vec samo novcano kazniti. Pre i posle ovoga nisam imao nikakve sukobe sa zakonom. Zanima me posto je proslo 13 godina od tada da li postoji pravo na zakonsku rehabilitaciju ili moram da trazim sudsku rehabilitaciju? Ako je u pitanju sudska, kako ostvarujem pravo na istu i ako neko moze da mi kaze kakva je praksa kod nas sa tim u vezi? I zanima ne da li cu moci da radim kao obezbedjenje tj. da li cu moci dobiti licencu u smislu novog zakona o istom ako bude odobrena sudska rehabilitacija? Unapred hvala.

Vrh

PostPoslato: Subota,04.3.2017. 14:11:26 
Pismeni član
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,11.1.2017. 16:38:37
Rod: Seka
Marcus napisa:
Protekom određenog vremenskog perioda vam se to briše iz kaznene evidencije po automatizmu.

Ipak, treba da znate da to neće biti obrisano iz operativne evidencije MUP - pa tako, ako neko traži potvrdu o neosuđivanosti (recimo vaš poslodavac) dobiće nakon nastupanja zakonske rehabilitacije potvrdu da ste neosuđivani, ali u nekim specifičnim situacijama, uprkos tome nećete moći da radite neke stvari ili ostvarite neka prava - npr. nemoguće je da ćete bilo kad do kraja života moći da radite na poslovima obezbeđenja i slično.

Шта још спада под то "слично"?

Vrh

PostPoslato: Nedelja,05.3.2017. 08:49:27 
Skriboman
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Subota,17.7.2010. 21:35:09
Pericads napisa:
Postovani 2003 godine sam uhvacen a 2004 osudjen na 2 meseca/godinu dana uslovno zbog posedovanja 2gr marihuane, 2004 godine (u toku trajanja uslovne kazne) sam opet uhvacen za posedovanje 0.3gr marihuane i iste godine za to delo osudjen na novcanu kaznu od 30 000din bez povecanja uslova (kako je sudija rekao, necu dirati ovu prvu presudu) vec samo novcano kazniti. Pre i posle ovoga nisam imao nikakve sukobe sa zakonom. Zanima me posto je proslo 13 godina od tada da li postoji pravo na zakonsku rehabilitaciju ili moram da trazim sudsku rehabilitaciju? Ako je u pitanju sudska, kako ostvarujem pravo na istu i ako neko moze da mi kaze kakva je praksa kod nas sa tim u vezi? I zanima ne da li cu moci da radim kao obezbedjenje tj. da li cu moci dobiti licencu u smislu novog zakona o istom ako bude odobrena sudska rehabilitacija? Unapred hvala.

Ако је условна казна нема судске већ законска рехабилитација наступа у року од годину дана од истека ваше условне казне, то је дакле одавно требало да буде брисано, али на вашем месту проверио бих у одсеку за аналитику у полицији. У случају да није брисано, иако имају законску обавезу да то ураде, упутите им захтев за брисање из КЕ и позовите се на одговарајуће чланове закона.

Vrh

PostPoslato: Petak,10.3.2017. 20:22:44 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Subota,04.3.2017. 09:31:57
Saskia napisa:
Marcus napisa:
Protekom određenog vremenskog perioda vam se to briše iz kaznene evidencije po automatizmu.

Ipak, treba da znate da to neće biti obrisano iz operativne evidencije MUP - pa tako, ako neko traži potvrdu o neosuđivanosti (recimo vaš poslodavac) dobiće nakon nastupanja zakonske rehabilitacije potvrdu da ste neosuđivani, ali u nekim specifičnim situacijama, uprkos tome nećete moći da radite neke stvari ili ostvarite neka prava - npr. nemoguće je da ćete bilo kad do kraja života moći da radite na poslovima obezbeđenja i slično.

Da ali sam tokom uslova ponovio delo za koje sam kaznjen uslovno?

Шта још спада под то "слично"?
ccaterpillar napisa:
Pericads napisa:

Ако је условна казна нема судске већ законска рехабилитација наступа у року од годину дана од истека ваше условне казне, то је дакле одавно требало да буде брисано, али на вашем месту проверио бих у одсеку за аналитику у полицији. У случају да није брисано, иако имају законску обавезу да то ураде, упутите им захтев за брисање из КЕ и позовите се на одговарајуће чланове закона.

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,01.6.2017. 20:56:40 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,01.6.2017. 20:23:10
Pozdrav... potrebna mi je pomoc... Otac je izvrsio krivicno delo kradje cl. 165 stav 1 KZC- kazna 3 meseca uslovna na 2 godine, pravnosnazno 16.06.1990....zatim ima tesku kradju cl. 166 stav1 KZS-kazna 3 meseca uslovna na 2 godine, pravnosnazno 28.06.1990...
Posle toga nema nikakvih KD niti prekrsaja tj. uzoran gradjanin... Kada mi je radjena bezbednosna provera za roditelje, ovo je izaslo za oca...
Da li je to trebalo da se obrise zakonski, protekom vremenskog perioda, ili sudski?
Da li ce to imati nekih posledica za mene, posto planiram da radim u MUP-u?
Da li treba da posalje neki zahtev MUP-u ili kako vec?

Unapred zahvalan

Vrh

PostPoslato: Petak,10.11.2017. 10:40:53 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,10.11.2017. 10:10:19
rođen sam 1959 god. kao maloletnik (od 1970 do 1972) sam bio u lošem društvu i u dosije mi je upisano nekoliko dela krađe.od 1972 godine do danas nikakvo krivično delo (a ni prekršajno) nisam počinio. početkom 1991 godine sam tražio nabavnu dozvolu za pištolj i isti, uz dozvolu nadležnog organa, kupio i posedovao do 2003 god. kada sam ga vratio sup-u. od 1999 godine sam lovac i imao sam više oružja za lov. u martu mesecu o.g. sam podneo zahtev za novi oružni list, prošao sve provere i lekarske preglede i dobio novi oružni list. polovinom oktobra sam podneo zahtev za zamenu cevi i sada mi to pravi problem što sam 70-tih godina učinio,kao maloletnik. molim vas da mi odgovorite da li mi zbog toga mogu oduzeti oružje i status lovca i kako da te podatke izbrišem iz dosijea ako je moguće.hvala unapred na razumevanju

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]