Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: odgovor na tuzbu
PostPoslato: Utorak,28.5.2013. 06:52:32 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,27.1.2013. 18:14:13
Postovani,

Zamolio bih Vas da mi date odgovor. Podneo sam tuzbu koja se odnosi na prijem radnik (radni spor). Tuzena strana je angazovala advokata koji je napisao odgovor na tuzbu.
Hteo bih da povucem tuzbu i zanima me da li ce da me obavezu da platim troskove tuzenoj strani koja je imala, jer je advokat pisao odgovor na tuzbu. Da li mogu da trazim da svaka strana snosi svoje troskove?

Unapred hvala

Vrh

Tema posta: Re: odgovor na tuzbu
PostPoslato: Četvrtak,25.7.2013. 16:04:51 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Održano je jedno-pripremno ročište. Tužena strana od suda tražila je da se tužba tužioca odbaci kao neosnovana. Ja kao tužioc povukao sam tužbu 7. dana pre održavanja drugog ročišta. Sudija je konstantovao da sam povukao tužbu, navodeći da je održano drugo ročište i sada traže da se plati 36.000,00 dinara (troškovi advokata tuženika)
Da li je sud pravilno postupio, jer sam tužbu povukao pre ročišta i smatram da ročište trebalo da se otkaže, da se ne održi.
Da li ima elemenata da uložim žalbu, da se plati samo 18.000,00 troškovi advokta tuženika samo za prvo ročište.

Molim za hitan odgovor!
Unapred hvala!

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,25.7.2013. 17:59:34 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,18.2.2008. 20:58:56
Rod: Bata
Moj fakultet: PFu Nišu
Kad se tuženi upusti u raspravljanje (tj. kad da odgovor na tužbu) povlačenje tužbe je moguće tek ako se on saglasi. Stranka koja povuče tužbu dužna je da protivnoj stranci nadoknadi troškove.

Tako da se tuženi saglasio tek na II ročištu i shodno tome nema mesta žalbi, moraćete da platite toliko koliko je sud odredio.

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,25.7.2013. 19:04:50 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Ok. Hvala na informacijama. U tužbi sam tražio da se poništi odluka o prijemu kandidata i da mi se isplati mesečni iznos od 25.000,00 dinara, jer primljeni kandidta nije ispunjavao uslove konkursa.
Da li troškovi advokata mogu da budu 18.000,00 po ročištu pošto se radi o radnom sporu procenje vrednosti? Da li mogu da tražim da se advokatu tuženika priznaje 7.500,00 po ročištu po tarifnom broju 13?

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,25.7.2013. 19:08:15 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,18.2.2008. 20:58:56
Rod: Bata
Moj fakultet: PFu Nišu
goxy napisa:
Ok. Hvala na informacijama. U tužbi sam tražio da se poništi odluka o prijemu kandidata i da mi se isplati mesečni iznos od 25.000,00 dinara, jer primljeni kandidta nije ispunjavao uslove konkursa.
Da li troškovi advokata mogu da budu 18.000,00 po ročištu pošto se radi o radnom sporu procenje vrednosti? Da li mogu da tražim da se advokatu tuženika priznaje 7.500,00 po ročištu po tarifnom broju 13?

Prvi zahtev odnosi se na statusni deo, zbog toga je i advokat tražio troškove po T.br.14 AT. Neće to sud prihvatiti u žalbi, nemojte bacati pare bespotrebno.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]