Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Krsenje zakona od strane sudije i....
PostPoslato: Utorak,26.8.2008. 08:16:26 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,26.8.2008. 08:01:51
Smatram da sam obespravljen u postupku koji je vodjen protiv mene od strane sudije, koji se u vise navrata poneo neprijateljski, i prekrsio zakon.
Da ne ulazim u konkretne situacije, ni na jedan moj predlog nije odgovoreno niti pozitivno niti negativno, jednostavno je ignorisan, sudija je pokazivao otvorenu hostilnost prema meni, i doneo razocaravajucu presudu koja je kasnije pobijena pravnim lekom.

U toku samog postupka trazio sam izuzece sudije, navodeci sasvim objektivne i razumne okolnosti za taj moj zahtev, medjutim predsednik suda mi je odgovorio negativno.
Na nesavesan i maliciozan rad ovog sudije zalio sam se ponovo predsedniku suda, medjutim nisam imao u vidu saznanje da su njih dvojica kucni prijatelji, a da je zapravo sudija u mom predmetu istovremeno zamenik predsednika suda, te mi je predsednik odgovorio da smatra da je rad sudije bio savestan i da nije prekrsio zakon.

Moj kum je cak slucaj komentarisao sa kolegama sa fakulteta, i nisu mogli da veruju.

Ono sto sam sledece uradio jeste da sam uz konsultacije sa kumom, apsolventom prava, napisao krivicnu prijavu za krivicno delo iz clana 360. Krivicnog zakonika ( krsenje zakona od strane sudije, tuzioca, i njegovog zamenika) i uputio je Okruznom javnom tuzilastvu.
U krivicnoj prijavi je do detalja opisano krivicno delo koje smatram da je sudija pocinio, predlozeno izvodjenje dokaza i pozivanje svedoka, medjutim javni tuzilac je doneo resenje o odbacivanju moje prijave, i uputio me da u roku od 8 dana Istraznom sudiji podnesem zahtev za sprovodjenje istrage.

Gle ironije, ali jedini istrazni sudija u Okruznom sudu je upravo sudija protiv koga podnosim predlog za sprovodjenje istrage.
Predsednik Okruznog suda mi je u telefonskom razgovoru po ovom pitanju rekao da svoj predlog naslovim na "Istraznog sudiju Okruznog suda", ali da posto je okrivljeni sudija JEDINI koji obavlja funkciju "Istrazni", nema drugog izbora vec da predmet poveri njemu.

Advokata sam angazovao tek nakon ovog sramnog dogadjaja, jednu divnu gospodju, koja je u mom prisustvu telefonskim putem razgovarala sa predsednikom suda, koji je rekao da ce, nakon sto je ona spomenula sukob interesa, i nemogucnost sudije da odlucuje o zahtevu o sprovodjenju istrage kojim je obuhvacen, on licno odluciti o tom zahtevu.

Zanima me, da li uocavate problem sa kojim se suocavam, i da li mozete da mi predlozite neko resenje?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sreda,27.8.2008. 11:27:47 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,18.2.2008. 20:58:56
Rod: Bata
Moj fakultet: PFu Nišu
Recimo da bi najbolje rešenje u tom slučaju bio dopis Vrhovnom sudu koji je ovlašćen da odlučuje o celishodnoj delegaciji nadležnosti (zbog nemogućnosti konkretnog suda da postupa u predmetu usled sukoba interesa). To bi, inače, trebao da učini sam sud, tj. da zatraži izuzimanje predmeta i dodelu istog drugom stvarno nadležnom sudu (tj. drugom Okružnom sudu). Međutim, kako stvari stoje, verovatno je da sud to neće učiniti, tako da bi najbolje bilo da to učini vaš advokat.
Istovremeno, kako bi se osigurali na neki način, bilo bi pametno napisati pritužbu na rad sudije Nadzornom odboru Vrhovnog suda, koji je ovlašćen da ocenjuje zakonitost, savesnost i stručnost rada postupajućeg sudije i eventualno inicira disciplinski postupak protiv njega, ukoliko utvrdi da je prekršio zakon ili pravila struke. To vam takođe može biti ključni dokaz u postupku protiv njega.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Ponedeljak,15.12.2008. 20:12:02 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,26.8.2008. 08:01:51
Pozdrav

Evo me opet sa jednim pitanjem, a vezanim za pitanje koje sam postavio u ovoj temi pre 4 meseca.

Naime, dobio sam dopis Okruznog suda kojem sam pre cetiri meseca podneo zahtev za pokretanje istrage protiv Istraznog sudije koji radi u tom sudu. U dopisu se navodi da je zasedalo vece tog suda sastavljeno od Predsednika suda i dvoje sudije, te da su odlucili da pokretanju istrage nema mesta.
Zanima me, da li je ovo u skladu sa celishodnom delegacijom nadleznosti, odnosno da li sudije koje ceo radni vek provode sa sudijom koji je obuhvacen zahtevom za sprovodjenje istrage imaju kredibilitet da donose takve odluke, ili su ipak bili obvezni da predmet ustupe drugom sudu?

Hvala unapred...

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]