Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Prijava prebivališta. Kako? (a da ne piše na sajtu MUP-a)
PostPoslato: Četvrtak,10.8.2017. 17:05:46 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,10.8.2017. 16:52:53
Poštovani, moja rođaka je živela u nevenčanom braku sedam godina, ali nije bila prijavljena na toj adresi. Čovek je umro prošle godine i ona je ostala da živi u stanu do okončanja ostavinske rasprave. U međuvremenu sam i ja došao, tako da smo oboje neprijavljeni na toj adresi.

Postoji li bilo koja pravna mogućnost da se prijavimo na tu adresu na kojoj se zapravo i nalazimo. Imamo i ugovor o stanu i ličnu kartu pokojnika i pročitali smo da postoji opcija prijave prebivališta i bez prisustva vlasnika ali čovek je preminuo i ne bi sebe da dovodimo u neprijatnu situaciju u policiji. U zgradi svi poznaju moju rođaku i znaju da je živela s pokojnikom. Može li Predsednik Kućnog saveta da izda potvdu koja bi bila priznata u MUP-u. Kada sam ja došao da stanujem tu Kućni savet je bez problema promenio broj članova domaćinstva u dve osobe za Infostan. Postoji li pravna mogućnost da pomognu i oko regulisanja prebivališta?

Postoji samo jedan pravni naslednik stana i on je rekao da ga stan ne zanima i da što se njega tiče on neće ni pokretati ostavinsku raspravu što nama i odgovara jer nevenčana supruga još nikada nije nasledila stan u Srbiji (tako barem piše po novinama). Ali je takođe izrazio želju da ga ne smaramo oko nekakvih izjava i davanja saglasnosti itd. Tako da nam je cilj da tu ostanemo što duže jer nemamo gde. I ako živimo u svom rodnom gradu oboje smo podstanari od rođenja sa adresama koje su fiktivne. I stvarno bi želeli da napokon budemo na adresi na kojoj zapravo i jesmo. Ima li šanse?

Srdačan pozdrav i hvala Vam
R. Trajković

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]