Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: EBN Dad GmbH Nemačka prevara
PostPoslato: Petak,09.3.2018. 18:32:32 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,09.3.2018. 17:27:20
Pozdrav svima.
Iz Beograda sam i vlasnik male firme koja je mojom glupošću postala žrtva dobro organizovane internet prevare koju već desetak godina širom Evrope vodi firma DAD Gmbh iz Nemačke. Pokušaću da pišem što kraće ali je nemoguće jer je zaista mnogo podataka.
Radi se o tome da preduzeća širom Evrope već godinama dobijaju pismo običnom poštom gde se nalaze dva papira, jedan gde objašnjavaju šta je evropski biznis broj i drugi koji je upitnik koji je delimično popunjen i gde je potrebno upisati pib, overiti i poslati. Par puta sam dobijao te obrasce i bacao, 05.03 dobio još dva komada isti dana na dve adrese, iz nekog razloga sam jedan popunio, overio i poslao na njihov email. Primetio sam minut nakon slanja o čemu se radi i pokušao opoziv emaila ali bilo je kasno.
Upitnik je urađen na recikliranom papiru, godinama razvijan font, raspored, način pisanja, svaka sitnica je napravljena tako da jako liči na zvaničan dokument EU, dobra optička varka. Radi se o tome da sam zapravo potpisao da želim da se oglašavam na njihovom sajtu i za to platim 771 evro godišnje, s tim što je ugovor na 3 godine, što meni naravno na pamet nije palo. Ima neka klauzula da ugovor može da se opozobe ukoliko se zahtev pošalje registrovanom poštom u roku od 14 dana od potpisa ugovora, uradio sam to sutradan, tražio opoziv i poslao poštom sa povratnicom.
Problem kod njih je što nikoga ne sude, bar niko na netu nema tu info, a hiljade je prevarenih. Sve im se svodi na zivkanje, slanjem pretećih mejlova i faksiranje sa pretnjama sudom i kamatama. Ima i ljudi iz Srbije i navodno retko ko plati, postanu svesni kada nakon mesec dana dobiju račun intada kreću zivkanja i maltretiranja koja nekada traju i po godinu-dve, a od strane raznih agencija iz Češke, Grčke, Mađarske,...
Jedini slučaj dostupan na internetu da su se sudili sa nekim ovim povodom je sa drugom firmom iz Nemačke koja ih je dobila 2011 godine. Ima firmi i iz Srbije koje su imale iskustva sa njima i u najgorem slučaju su greškom ili iz ne znam kog razloga platili samo za prvu godinu kada im je stigao račun nakon mesec dana. Posle kreću dopisivanja i pretnje, e ja bih to da izbegnem ukoliko je ikako moguće.
Postaviću sliku ugovora kako izgleda pa ako neko ima neki savet šta da radim ili ako ima preporuku za dobrog advokata koji poznaje međunarodne odnose kada je trgovinsko pravo u pitanju, da ga angažujem i završim. Zaista ne mogu da se traumiram sa prevarantima, a i plašim se da im nešto loše ne kažem ili napišem u besu.
Hvala unapred za svaki komentar

https://blog.hqcodeshop.fi/archives/334-EBN-European-Business-Number-scam.html

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]