Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Zakasnela prijava poreskog bilansa, PPDG1 i bilans uspeha.
PostPoslato: Četvrtak,20.9.2012. 12:47:22 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,20.9.2012. 12:25:35
Dana 19.11.2010. godine otvorio sam radnju pod delatnoscu "Kinematografska i video proizvodnja", tj. otvorio sam produkciju, za izradu tv materijala i reklama, preko subvencije za samozaposljavanje Grada Krusevca i Nacionalne sluzbe za zaposljavanje.
Kako mi je uplata sredstava od 160.000 dinara kasnila do 30.12.2010. godine, u toj godini nije izvrsena nijedna transakcija sa mog racuna niti ikakva korisna dobit. Na moje neznanje da se PPDG1 prijava i prijava godisnjeg bilansa predaje do 15.03.2011. god., po pozivu Poreske uprave Krusevac da se javim 05.05.2010. ja sam se uredno odazvao i predao svu dokumentaciju i obrazlozio razloge kasnjenja, na sta mi poreski referent rekla da nema problema i da zavrsim to u toku tog dana. Ja sam sve to obavio i na tome se zavrsilo. 13.12.2011. radnja je obrisana iz APR-a bez ikakvih dugova prema poreskoj upravi i sve je odradjeno sa zavrsnim racunom, cak su oni meni ostali duzni 15.000 dinara zbog moje vise uplate nego sto je trebala da bude.
I nakon svega toga, stigla mi je prekrsajna prijava 08.07.2012. godine kako nisam na vreme predao tu dokumentaciju. U nadi da ce me Sud razumeti i dati neku opomenu a ne kaznu, odazvao sam se na svedocenje gde sam objasnio razloge i dao dokumente o uplatama i iznosu na mojim racunom u tih mesec i 11 dana. Prekljuce mi je stigla presuda u kojoj sam osudjen da platim 10.000 dinara kaznu, iako u njoj pise da sam nezaposljen i da zivim u porodici od 20.000 dinara primanja.
Moje pitanje glasi: da li je neko imao iskustva sa ovakvim predmetom i da li postoji mogucnost da se meni usvoji zalba Visem prekrsajnom sudu u Beogradu, odeljenje Kragujevac? U mojoj presudi sudija nije naveo razloge zasto ja nisam predao u tom periodu, vec da me kaznjava manje jer je takvo materijalno stanje.
Hvala puno na svakoj pomoci unapred, i izvinjavam se zbog opsirnog pisanja ali nisam mogao drugacije da objasnim detalje.

Vrh

Tema posta: Re: Zakasnela prijava poreskog bilansa, PPDG1 i bilans uspeh
PostPoslato: Četvrtak,20.9.2012. 16:36:43 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,29.1.2008. 18:23:43
Moj fakultet: PFu Nišu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Citiraj:
Na moje neznanje da se PPDG1 prijava i prijava godisnjeg bilansa predaje do 15.03.2011. god., po pozivu Poreske uprave Krusevac da se javim 05.05.2010. ja sam se uredno odazvao i predao svu dokumentaciju i obrazlozio razloge kasnjenja, na sta mi poreski referent rekla da nema problema i da zavrsim to u toku tog dana

Probajte sa zalbom, u njoj navedite ove cinjenice i da ste porez platili uredno da ste 5.5.2010.godine bili u poreskoj upravi, nadalje pozovite se da ste bili u zabludi i da vam namera nije bila izbegavanje placanja poreza vec samo zabluda oko rokova podnosenja prijave, i da su vam iz Poreske uprave rekli da nema problema i da ste po njihovoj opomeni platili porez sa kamatom i rezresili sva duguvanja, da je kazna previse visoka, da su prihodi vasi niski, i da se samim izricanjem opomene umesto kazne, moze postici svrha kaznjavanja. Pazljivo sastavite zalbu, i nadajte se najboljem!!!

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]