Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Prosek studiranja
PostPoslato: Sreda,13.4.2011. 16:16:12 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,18.2.2008. 20:58:56
Rod: Bata
Moj fakultet: PFu Nišu
Sedmica za Univerzitet u Nišu

Na većini niških fakulteta dužina studiranja studenata je više od sedam godina. Na Pravnom fakultetu prošle godine je prosečna dužinja diplomiranih studenata bila 7,8 godina, a prosečna ocena 7,45.

- Taj prosek kvare studenti koji su počeli ranije da studiraju, jer već imamo one koji su upisali 2005. godine i već su diplomirali. U proteklih pet godina prosek je bio 7,7 godina, a prosečna ocena 7,48. Trudimo se da što je moguće više olakšamo studentima polaganje ispita, posebno kod onih koji važe za teške ispite - kaže prodekan za nastavu prof. dr Nataša Stojanović.

Slična situacija je i na Građevinsko-arhitektonskom fakultetu jer je prosečna dužina studija sedam godina i deset meseci.

Profesorka, može to mnogo bolje...

Vrh

Tema posta: Re: Prosek studiranja
PostPoslato: Nedelja,26.6.2011. 14:22:55 
Pismeni član
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,25.12.2009. 01:33:55
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Mislim da bi pametnije bilo da se fakultet pozabavi kvalitetom nastave, jer osim pojedinih predmeta koji se mogu na prste nabrojati, nisu na nekom zavidnom nivou. Naravno, i angazovanje studenata i ozbiljniji pristup prilikom rada ( i tokom predavanja i prilikom spremanja ispita ) bi trebalo i moralo biti bolje...

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,02.2.2012. 22:24:27 
Đavolak anđeoskog srca
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,13.3.2008. 11:49:25
Rod: Seka
eeee silne su to godine, najlepše, nego nismo imali izbora, sada na sve strane akreditovani privatni fakulteti i što bi neko gubio vreme, studirajući 7,8 godina kada studije može završiti u nekom pristojnom roku, pa neka to bude i 5 godina.

Vrh

PostPoslato: Ponedeljak,05.3.2012. 18:10:32 
Pripravnik
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,04.3.2012. 19:53:14
Po bolonji se studira dosta krace, mada sam ubedjena da je ovo neka pseudo bolonja. ja sam za da se deli gradivo, skrate knjige, uvedu testovi, ali nikako da se dobijaju poeni na osnovu prisustva i seminarskih. Naravno, treba da se sve to uvazi kao neki bonus ali nikako da se uslovljava nesto time ili da se tako skupi 60 poena za 6. Srecom na nasem faxy to jos nije zazivelo ali na drugima jeste. E zato se po bolonji xavrsava krace.

Vrh

PostPoslato: Sreda,07.3.2012. 10:23:20 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,21.11.2010. 02:48:15
Upoznata sam sa primenom bolonje na nekoliko drugih fakulteta u Nisu i tacno je da se studira dosta krace ali je i tacno da izlaze bez osnovnog znanja sa fakulteta ali fakultetima je bitno da uredno placaju sve dazbine a posla ionako nema pa sto bi ucili.A ono sto je zaista tuzno na nasem fakultetu jeste da pojedini profesori traze dosta a nista ne pruzaju odnosno pruzaju lose, preobimne knjige i malo svog vremena da nas ocene pa i to im je tesko.Zato cemo mi po starom da studiramo u najboljem slucaju sedam ,osam godina.

Vrh

PostPoslato: Sreda,07.3.2012. 22:32:12 
Đavolak anđeoskog srca
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

aki napisa:
Upoznata sam sa primenom bolonje na nekoliko drugih fakulteta u Nisu i tacno je da se studira dosta krace ali je i tacno da izlaze bez osnovnog znanja sa fakulteta ali fakultetima je bitno da uredno placaju sve dazbine a posla ionako nema pa sto bi ucili.A ono sto je zaista tuzno na nasem fakultetu jeste da pojedini profesori traze dosta a nista ne pruzaju odnosno pruzaju lose, preobimne knjige i malo svog vremena da nas ocene pa i to im je tesko.Zato cemo mi po starom da studiramo u najboljem slucaju sedam ,osam godina.

apsolutno se slažem...to kratko studiranje ima svoje mane i prednosti ali ovo studiranje od 8 godina, bez zakonske prednosti državnih fakulteta je katastrofa, sve i da imaš veće znanje, oni imaju prednost - kraće su studirali, imaju veći prosek (obično) I? Ko te pita zašto si ti studirao 7 ili 8 godina :roll:

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,08.3.2012. 08:18:22 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,29.2.2012. 14:03:42
Znam da dosta ljudi posecuje ovaj forum pa bi bilo lepo da iznesu svoje misljenje i da pokrenemo resavanje nekih problema kao sto je ovaj .Moje misljenje je da fakultet treba da uradi nesto i olaksa studentima po starom programu da zavrse studije dosta brze ne mislim na to da nam progledaju kroz prste nego da kriterijumi na pojedinim ispitima budu realni a ne da zavise od trenutnih raspolozenja profesora i kojecega a samo ne od znanja.Pa valjda to je osnovno sto treba da nam omoguce ili je to luksuz :roll:

Vrh

PostPoslato: Petak,09.3.2012. 22:15:19 
Đavolak anđeoskog srca
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Nekako mi se čini da "nove klince" ne smeju da muče , plaše se da ne odu sa faxa, a ovi stariji, tu su gde su, sad im nema mrdanja, daj da njih još malo maltretiramo :roll: oni neće nikuda, em je skupo da se sad sele na drugi fax, em su umorni nemaju snage za to a i sigurno kažu "kad sam ovoliko , završiću još tih par" a "tih par" ispita se onda pretvore u pako :roll: od uvek su na pravnom u Nišu imali dobru matematiku :roll:

Vrh

PostPoslato: Petak,16.3.2012. 21:10:22 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,04.7.2010. 12:24:26
alexxxandra napisa:
Po bolonji se studira dosta krace, mada sam ubedjena da je ovo neka pseudo bolonja.

Ако је ово код нас болоња ја сам аполон. :))

Citiraj:
ali nikako da se dobijaju poeni na osnovu prisustva i seminarskih.

Мислим да је ово вид активне наставе који је екстра.

Ја сам мислио да памећу може да се надокнади рад што ми је била астрономска кардинална грешка, у овој квази-болоњи само што више да се учи и то је све.

Јер они код којих као има те болоње и који дају тестови код њих после тих тестова обично нико ништа не зна јер преписују или пролазе на форе, а код оних код којих мора да се штреба обично знају само за испит па све проветри уз песму "шта ће ми то у животу ако ја имам шест"
Citiraj:
Nekako mi se čini da "nove klince" ne smeju da muče , plaše se da ne odu sa faxa

Од 600 око 350 је прошло у другу ја мислим. Нису баш прецизне бројке али отприлике једна трећина је или отишла или обновила.

Vrh

PostPoslato: Sreda,30.5.2012. 09:28:33 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,30.5.2012. 09:17:05
Stvarno je dosta vise mi po starom programu studiramo 8 godina i to je strasno a krivicu snosi fakultet ali i mi sami mislim da smo dosta cutali i da je vreme da se pobunimo da strajkujemo bilo sta jer ovi po bolonji nas prestizu kriterijumi na ispitima su daleko nizi nego za nas i ako sami ne uzmemo stvar u svoje ruke oni ce i dalje da nas drze po strani. Mislim da bi dosta toga postigli ukoliko se ujedinimo i stavimo do znanja da postojimo i mi i da i mi placamo ispite i druge dazbine jer nas se samo tada i sete a gomila apsolvenata i dalje pokusava da se izbori sa problemima i nerazumevanjem na koje nailazi svakodnevno . :wink:

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]