Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Volontiranja
PostPoslato: Subota,24.9.2016. 14:01:52 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,16.2.2016. 11:53:35
Moj fakultet: PF u Kragujevcu
Sutkinja napisa:
Ima li nekog da bi volontirao u Prekršajnom sudu od novembra?
Ja sada imam pripravnika, uskoro će godinu dana, ali želi da prođe i kroz neki drugi sud. Za razliku od drugih sudova, u Prekršajnom se završavaju formalnosti za par dana. Radi se od devet do dva, to je pogodnost u odnosu na ostale sudove, gde se radi puno radno vreme.
Bitno je da hoćete da radite i učite.
Kod mene pripravnik radi sve, za razliku od nekih sudija koji pripravniku daju da piše pozive, ja ga pripremam da saslušava, i radi nacrte presuda.
Javite se privatnom porukom.

Ne vidim opciju da izmenim post, verovatno je kasno, a propustila sam da naglasim da je u pitanju Prekršajni sud u Beogradu, Ulica Ustanička broj 14, preko puta Specijalnog suda i Opštine Voždovac.

Vrh

PostPoslato: Sreda,07.6.2017. 08:35:49 
Pismeni član
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,02.12.2012. 14:29:35
Moj fakultet: PF u Beogradu
Drage moje kolege nadam se da cete pročitati ovu poruku ako se desi i da ne pročitate meni je bar lakše da kažem ono sto mislim i sto mi smeta.
Upišeš fakultet na budžet, daješ ispite u roku, diplomiraš i onda radis za DZABE dve godine, nemojte pogrešno da me razumete, znam da je potrebno jos mnogo toga naučiti i proći da bi se položio pravosudni pa tek onda da budemo spremni da započnemo karijeru.
Sramota je za ovu državu da neće da plati cak ni naknadu za topli obrok i troškove prevoza za pripravnike u sudu. Neko ce reci pa sto nisi otisla u advokate, i u pravu je, mozda cu i otici ali smatrala sam da imam izbor gde cu da stažiram i odabrala sam sud. Ono sto mi jos nije jasno a to je da svi ĆUTIMO, trpimo i prihvatamo sve sto nam ovaj sistem nametne.

Vrh

PostPoslato: Sreda,07.6.2017. 16:00:14 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,26.3.2017. 15:23:41
Nije puno bolja situacija ni kod advokatskih pripravnika znam neke kolege koje su volontirale za džabe ili vrlo skromni džeparac kod pojedinih advokata pa smatram da položaj advokatskih pripravnika često u ekonomskom smislu nije bolji od položaja sudskih .

Vrh

PostPoslato: Sreda,07.6.2017. 18:29:37 
Pismeni član
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,02.12.2012. 14:29:35
Ne mislim samo na mesecna primanja kolega vec I na visinu advokatske tarife koja je za sudijske pripravnike enormna

Inace postoji mogucnost da svaki advokatski pripravnik od NSZ dobije oko 15.000,00 ili 16 hiljada dinara sto opet zavisi od principala da li ce preduzeti potrebne radnje i da li pripravnik ispunjava uslove navedene u konkursu koji je objavljen negde februara meseca ove godine na sajtu NSZ, koji traje do isteka budžetskih sredstava.

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,08.6.2017. 15:32:03 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,26.3.2017. 15:23:41
Kada bi svaka radnja mogla da se naplati u punom iznosu advokatske tarife onda bi advokati bili najbogatiji ljudi u Srbiji ,velika većina advokata danas živi kao srednja ili malo jača srednja klasa i ne može ni da sanja da naplaćuje svaku radnju po AT u punom iznosu .U ogromnom broju slučajeva čak se ni ne mogu naplatiti potraživanja od dužnika koja postoje iz raznoraznih razloga (stečaj i sl.) . Naravno u svakoj profesiji ima izuzetaka ali položaj advokata nije med i mleko kako dosta ljudi misli a pogotovo ne u Srbiji .

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]