Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 114 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pravosudni ispit BG
PostPoslato: Petak,07.7.2017. 14:48:26 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,24.1.2010. 00:33:53
Rod: Bata
Moj fakultet: PF u Beogradu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
JoJo, koleginice, hvala ti puno na detaljnom odgovoru, svaka informacija baš dosta znači. Malo sam čitao Projurisov sajt, tu ima baš sve baš fino i detljno opisano. Takođe, tamo sam video da postoje ispitna pitanja dostupna za download za svaki predmet, verovatno su ta pitanja rađena prema Projuriosovim priručnicima.

Za sada imam samo još jednu nedoumicu. Da li je moguće polagati pravosudni iz dva dela? Koliko sam razumeo ako polažem celokupno gradivo u jednom roku, i ako položim 4 od 7 predmeta, onda imam pravo na popravni za najranije dva meseca. Zanima me da li ja mogu da polažem u jednom roku npr. u oktobru 6 predmeta, sve osim građanskog, a u npr. decembru ili januarau 2018. godine preostali deo tj. građanasko pravo?

Ako je odgovor na predhodno pitanje potvrdan, kako je onda realizovan pismeni deo? Znači da ja u gore navedenom primeru u oktobarskom roku radim samo pismeni deo iz krivice i na usmenom polažem 6 predmeta, a u gore navedenom primeru u decembarskom ili januaraskom roku radim pismeni iz građanskog, pa onda polažem usmeni?

Vrh

PostPoslato: Petak,14.7.2017. 00:03:55 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,10.10.2010. 09:36:58
Rod: Seka
Kada prijaviš ispit, da bi se smatralo da je "stečen uslov" ti moraš da imaš položena četiri ispita. U tom smislu, kada ljudi kažu da dele ispit, to znači da prvi put kad izlaze daju najmanje četiri, a ostatak u naknadnom roku.

Sve ovo što si naveo u postu je tačno. Ti bi u tom slučaju u prijavi naznačio da prijavljuješ sve osim građanskog, pa bi onda u tom januaru i pismeni i usmeni. Ali naravno i ne mora tako, ti možeš sve da prijaviš, izađeš na pismeni (pao/ne pao ti svakako u glavi znaš da usmeni ostavljaš za kasnije, ali provežbaš pismeni deo koji ako prođeš će ti važiti u tom naknadnom roku; plus cena je ista tako da nema razloga da odmah ne izađeš na oba pismena). Moj neki, mali savet, prijavi sve, a lako ćeš posle da preneseš u naknadni rok, jer će ti odluka mnogo zavisiti od komisije koju dobiješ.

Vrh

PostPoslato: Petak,14.7.2017. 09:14:49 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,24.1.2010. 00:33:53
Rod: Bata
JoJo, da, izgleda da si upravu, celishodnije je da prijavim sve, budući da je cena ista, pa ću naknadno da delim gradivo.
No, samo još jedna nedoumica, ako prijavim sve, onda polažem prvo pismeni iz građanskog i i krivičnog, ali šta ako padnem pismeni deo iz građanskog, a položim iz krivičnog, da li tada mogu uopšte da izađem na usmeni iz preostalih predmeta?

Vrh

PostPoslato: Petak,25.8.2017. 08:34:34 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,12.10.2010. 18:31:47
Rod: Seka
Ako padneš pismeni deo, to se odnosi samo na taj predmet, dakle, možeš da izađeš na sve ostale ispite na usmeni.

PRAVILA FORUMA

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 114 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Sva vremena su u UTC [ DST ]