Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 472 Posta ] 
Pronađi:

Da li pušite
Da 33%  33%  [ 49 ]
Ne 55%  55%  [ 81 ]
Bivši sam pušač 12%  12%  [ 18 ]
Ukupno glasova : 148
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Da li pušite
PostPoslato: Ponedeljak,17.4.2017. 23:28:40 
Pismeni član
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,17.4.2017. 21:17:08
"Najlekše je ostaviti duvan, to mi je uspevalo više od 70 puta", rekao je Mark Tven, dok je Mića Popović u poslednjem intervjuu rekao "Žao mi je što nisam više pušio".

Dr Vladeta Jerotić pušačima preporučuje da nikada ne puše kada su nervozni što se odnosi i na hranu. Sve treba raditi kada si zadovoljan pa i jesti i pušiti.

Pušač sam i nikada nisam pokušavala prestati ali sam uspela smanjiti i vrlo sam zadovoljna zbog toga.

Mnogi kažu kako su cigarete danas "obogaćene" kojekakvim štetnim dodacima. Verujem drugu koji kaže (a to mu je inače struka) da sve što se dodaje cigaretama dodaje se i hrani. Ko se ikada zapitao šta jede dok gricka npr. otrovni čips pa ga čak deci sa zadovoljstvom kupuje. A tek ostalo?

Ne moramo pušiti ali moramo jesti.

Vrh

Tema posta: Re: Da li pušite
PostPoslato: Ponedeljak,17.4.2017. 23:56:03 
Pismeni član
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Subota,08.10.2011. 15:43:55
Rod: Bata
Pravničko obrazovanje: Student 4. godine
Mila28 napisa:
"Najlekše je ostaviti duvan, to mi je uspevalo više od 70 puta", rekao je Mark Tven, dok je Mića Popović u poslednjem intervjuu rekao "Žao mi je što nisam više pušio".

Dr Vladeta Jerotić pušačima preporučuje da nikada ne puše kada su nervozni što se odnosi i na hranu. Sve treba raditi kada si zadovoljan pa i jesti i pušiti.

Pušač sam i nikada nisam pokušavala prestati ali sam uspela smanjiti i vrlo sam zadovoljna zbog toga.

Mnogi kažu kako su cigarete danas "obogaćene" kojekakvim štetnim dodacima. Verujem drugu koji kaže (a to mu je inače struka) da sve što se dodaje cigaretama dodaje se i hrani. Ko se ikada zapitao šta jede dok gricka npr. otrovni čips pa ga čak deci sa zadovoljstvom kupuje. A tek ostalo?

Ne moramo pušiti ali moramo jesti.

Slazem se potpuno sa tvrdnjom oko hrane, i ja mislim da je sve manje prirodnog i zdravog u onome sto unosimo u organizam, ukljucujuci i pica (sokovi i slicno). Ali smatram da je to, u razumnim kolicinama, manje stetno od onoga sto unosimo u pluca pusenjem, jer pluca nisu namenjena dimu, namenjena su vazduhu, posebno ako uzmemo u obzir da se disanjem, isti sprovodi do mozga kome je potreban kiseonik. Takodje, stomak ce obavestiti vlasnika da nesto nije u redu, da je pun i izbacivace otrove koliko moze, dok ce pluca to ciniti mnogo teze, i sporije. :? Nikada nisam osporavao stetnost cigareta, ali sam uglavnom uzivao u njima. :mrgreen:

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 472 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48

Sva vremena su u UTC [ DST ]