Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 794 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pravni fakultet u Beogradu - Master studije
PostPoslato: Četvrtak,27.4.2017. 17:09:31 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,10.10.2010. 09:36:58
Rod: Seka
Moj fakultet: PF u Beogradu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Sve to nažalost zavisi od teme i mentora. Ali pre svega od mentora. Negde je najlogičnije da oni preporuče koju literaturu i koje autore da potražiš. Ja tu sreću nisam imala :roll: Ipak, snašla sam se na našem fakultetu, tj. preko sajta KOBSON.

Dopušteno je da se prebacuje na usb ono što možeš u elektronskoj formi da nadješ na ovom sajtu, odnosno na internetu.

Mislim da master radovi ne postoje u elektronskoj formi, ali svi se mogu naći u biblioteci i tako možeš da dodješ do njih.

Vrh

PostPoslato: Subota,29.4.2017. 21:15:54 
Skriboman
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,21.10.2011. 14:44:41
Gledala sam KOBSON. Jel postoji nacin da ja napravim nalog kod kuce ili mora da mu se pristupi iz biblioteke (tj.sa racunara na fakultetu) posto koliko sam videla potreban je nalog da bi mogla da skidam ono sto mi treba?

Uglavnom nece biti vecih problema sa literaturom. Vise me interesuje kad jednom sakupim literaturu, da li postoji neki efikasan tj. brz nacin da izvucem ono sto mi treba posto koliko sam videla na to cu potrositi najvise vremena, a koliko sam videla rad mora da se preda najkasnije u roku od 4 meseca posto ga prijavim? Ne znam koliko se striktno drze tog pravila?

Vrh

PostPoslato: Utorak,02.5.2017. 08:47:58 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,22.5.2009. 08:48:35
Rod: Bata
Pravničko obrazovanje: Magistar prava
Колико знам, можеш му приступити и од куће. Нажалост, у нашој библиотеци нема ствари које можеш добити електронски. А неке ствари, нарочито на енглеском, можеш наћи на нету, као и докторске дисертације...

Dana007 napisa:
Gledala sam KOBSON. Jel postoji nacin da ja napravim nalog kod kuce ili mora da mu se pristupi iz biblioteke (tj.sa racunara na fakultetu) posto koliko sam videla potreban je nalog da bi mogla da skidam ono sto mi treba?

Uglavnom nece biti vecih problema sa literaturom. Vise me interesuje kad jednom sakupim literaturu, da li postoji neki efikasan tj. brz nacin da izvucem ono sto mi treba posto koliko sam videla na to cu potrositi najvise vremena, a koliko sam videla rad mora da se preda najkasnije u roku od 4 meseca posto ga prijavim? Ne znam koliko se striktno drze tog pravila?

Winston Churchill, British PM.

Vrh

PostPoslato: Utorak,02.5.2017. 12:30:44 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,10.10.2010. 09:36:58
Dana007 napisa:

Ne može od kuće sigurno (osim ukoliko ne platiš veliku sumu). Jedino sa faksa ili iz drugih biblioteka koje imaju pristup tome.

Pa to je najveći problem sa pisanjem master rada, čitanja literature i "izvlačenje" onog najvažnijeg. Zato je i rok 6m. U principu, sve zavisi od teme. Najbolje da već imaš u glavi neki kostur kako bi želela da pišeš: koje su to podteme, na šta najviše obratiti pažnju pa da na osnovu toga iščitavaš literaturu i povezuješ stvari. Naravno da bi bilo idealno kad bi imala vremena i volje da to lepo sve iščitaš i sažmeš ali to osim entuzijasta niko ne radi :lol: .

Nije neophodno da predaš dva meseca pre isteka roka. Dogovori se sa mentorom koliko je njemu potrebno da pregleda tvoj rad, pa će ti i on reći. Ne čekaj naravno poslednje dane, pošto i drugi član komisije mora to da pregleda.

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,11.5.2017. 06:38:05 
Pismeni član
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,25.8.2014. 12:02:26
Kolege, ima li neko sa podmodula prava djeteta da kaze kako izgleda odbrana master rada, koliko traje izlaganje...?

Vrh

PostPoslato: Nedelja,14.5.2017. 17:47:05 
Pismeni član
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Subota,20.4.2013. 14:10:24
Drage kolege,

da li je neko polagao Stvarnopravno obezbeđenje potraživanja (Imovinsko-pravni pod-modul ll), kakva su iskustva i na koja pitanja obratiti najviše pažnje prilikom spremanja?

Hvala

Vrh

PostPoslato: Utorak,16.5.2017. 10:36:00 
Skriboman
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,13.2.2013. 22:06:33
Rod: Bata
Pravničko obrazovanje: Student 4. godine
Da li neko zna kada izlazi raspored ispita za jun?

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,08.6.2017. 20:30:33 
Pismeni član
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,05.10.2014. 18:54:23
Da li neko ko je na pod-modulu Pravo intelektualne svojine, ili da je bio u prethodnim generacijama, zna gde mogu naci obradjena pitanja:
24) Nacini prisvajanja koristi od autorskog dela koji su komplementarni ili alternativni autorskom pravu i 25) Sameravanje drustvene koristi i drustvenog troska autorskopravne zastite?

Vrh

PostPoslato: Ponedeljak,19.6.2017. 14:15:40 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,19.6.2017. 14:04:02
Kolege, da li može neko da mi kaže kakva je procedura odbrane master rada? Koliko vremena ima od trenutka kad se sa profesorom dogovori tema, pa do prijave teme i odbrane rada? U kontaktu sam sa profesorom, tek treba da usaglasimo temu, pa me zanima kakva je dalje procedura (da li odmah po dobijanju teme može da se ista i prijavi ili tek kad rad bude u zavrsnoj fazi) i da li postoji sansa da se odbrana zakaže u septembru ili oktobru? :roll: Hvala na informaciji :)

Vrh

PostPoslato: Utorak,20.6.2017. 17:40:42 
Pismeni član
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,25.8.2014. 12:02:26
Ja sam u decembru dogovorila temu sa mentorom i onda prijavila odmah za januarski rok. Tema mi je odobrena pocetkom februara i od tog dana tece rok od 6 mjeseci da se izradi i odbrani rad. Kada profesor da zeleno svjetlo tj.kada kaze da rad moze da se brani, 3 primjerka rada i 2 CD se nosi u odsjek i potom oni zakazuju odbranu.
Moje pitanje za kolege: koliko im inace vremena treba od predaje rada do zakazivanja termina za odbranu?
Hvala

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 794 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]