Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 819 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pravni fakultet u Beogradu - Master studije
PostPoslato: Četvrtak,28.9.2017. 02:23:03 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,28.9.2017. 02:16:48
Postavicu ovde pitanje ako neko bude znao da mi odgovori, jer odeljak za doktorske studije nije uopste posecen i prakticno ni nema postova. Upisao bih doktorske studije, ali sam primetio da svako ko se prijavi mora da poseduje znanje bar dva strana jezika i da ce to pre upisa biti usemeno provereno. Sto se tice engleskog nije problem, ali sto se tice drugog jezika to bi vec bio problem. E sad me zanima da li neko ima informacija oko provere jezika koliko je to ozbiljno, a koliko samo radi forme? Glupo mi je da zbog toga propustim celu godinu

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,28.9.2017. 18:54:36 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Ponedeljak,26.6.2017. 18:04:26
Moj fakultet: PF u Beogradu
Poštovane kolege,

Zainteresovan sam za master, ustavnopravni podmodul.
Možete li mi reći nešto više o ovom podmodulu?

Hvala unapred!!! :)

Vrh

PostPoslato: Subota,30.9.2017. 16:31:03 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,22.9.2017. 17:20:22
pavlodonix napisa:
]

Сви који су на основним студијама питају и на мастеру. Само код проф. Крстић се полаже писмено колико ја знам. Па сад, зависи шта подразумеваш под захтевно, колико сам чуо, ретко ко положи, а да добије мање од 8. Што се тиче Европских интеграција, настава је на енглеском у смислу да предавања могу бити на српском, али има доста гостујућих предавача и доста задатака на енглеском језику. Ја сам завршио међународноправни модул.

Znas sta me zbunjuje, vidim na sajtu da npr. na predmetu Uvod u evropske integracije ima vise profesora, prof. Branko Rakic, prof. Bojan Milisavljevic, prof. Aleksandra Gajic, prof. Milos Jovanovic, prof. Maja Lukic.
Isto je i sa drugim ispitima.
Pa me zanima kako da znam koji od njih bude na predavanjima i na ispitu?
Od cega to zavisi ko ce da bude na ispitu?

Pod zahtjevno za vecu ocjenu podrazumijevam npr. da li traze sustinu, da vide da znas ili moras da se drzis knjige strogo, kao i da li moraju da se uce sitna slova za vecu ocjenu npr. i sl?

Kod koga si ti polagao Medjunarodno javno i kakvo ti je iskustvo?
Koje izborne predmete uzeti i da li prilikom odabira izbornih predmeta mozemo da biramo i profesora kod kojeg zelimo da odgovaramo, s obzirom da ih na jednom predmetu ima vise ili neko drugi o tome odlucuje?

Hvala puno na svim informacijama. :D

Vrh

PostPoslato: Subota,30.9.2017. 23:12:21 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,22.5.2009. 08:48:35
Rod: Bata
Pravničko obrazovanje: Magistar prava
Flight Attendant napisa:
Znas sta me zbunjuje, vidim na sajtu da npr. na predmetu Uvod u evropske integracije ima vise profesora, prof. Branko Rakic, prof. Bojan Milisavljevic, prof. Aleksandra Gajic, prof. Milos Jovanovic, prof. Maja Lukic.
Isto je i sa drugim ispitima.
Pa me zanima kako da znam koji od njih bude na predavanjima i na ispitu?
Od cega to zavisi ko ce da bude na ispitu?

Pod zahtjevno za vecu ocjenu podrazumijevam npr. da li traze sustinu, da vide da znas ili moras da se drzis knjige strogo, kao i da li moraju da se uce sitna slova za vecu ocjenu npr. i sl?

Kod koga si ti polagao Medjunarodno javno i kakvo ti je iskustvo?
Koje izborne predmete uzeti i da li prilikom odabira izbornih predmeta mozemo da biramo i profesora kod kojeg zelimo da odgovaramo, s obzirom da ih na jednom predmetu ima vise ili neko drugi o tome odlucuje?

Hvala puno na svim informacijama. :D

Па углавном сви држе по неко предавање, а што се тиче испита, ту је шта ти Бог да. Нема правила, ко ти испадне, испао је, пошто је компјутерски избор испитивача. Што се тиче ситних слова, како ко, али се захтева да владаш материјом. Ипак су то мастер студије, али ти нико неће узети за зло ако од 7 услова знаш 5 или од 6 начина знаш 4 или шта ти ја знам. За 9 и 10 мислим да су ситна слова под морање. Јавно сам полагао код Бојана Милисављевића, он је добар професор, миран, сталожен, пита нормална питања (не нека од пасус-два) и даје добре оцене, углавном. Што се тиче изборних, ја сам узео Међународно хуманитарно и Људска права, то су и два највећа изборна предмета, има и мањих и лакших по мени, али опет је то ствар личне преференције. Ни ту нема права избора, исти је принцип - шта ти компјутер одреди.

Winston Churchill, British PM.

Vrh

PostPoslato: Ponedeljak,02.10.2017. 22:07:32 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

pavlodonix napisa:

Па углавном сви држе по неко предавање, а што се тиче испита, ту је шта ти Бог да. Нема правила, ко ти испадне, испао је, пошто је компјутерски избор испитивача. Што се тиче ситних слова, како ко, али се захтева да владаш материјом. Ипак су то мастер студије, али ти нико неће узети за зло ако од 7 услова знаш 5 или од 6 начина знаш 4 или шта ти ја знам. За 9 и 10 мислим да су ситна слова под морање. Јавно сам полагао код Бојана Милисављевића, он је добар професор, миран, сталожен, пита нормална питања (не нека од пасус-два) и даје добре оцене, углавном. Што се тиче изборних, ја сам узео Међународно хуманитарно и Људска права, то су и два највећа изборна предмета, има и мањих и лакших по мени, али опет је то ствар личне преференције. Ни ту нема права избора, исти је принцип - шта ти компјутер одреди.[/quote]

Znaci da se moze desiti da od predavanja koja posjetim, ne budem npr na predavanju jednog profesora i da taj bas bude na ispitu!? :mrgreen:

Mene isto interesuju ta dva izborna. Kod kojih si profesora polagao i kakvo ti je iskustvo?
Kad kazes da su to dva najveca izborna, mislis na obim literature? Iz koliko se knjiga uce ova dva izborna, jedne ili vise knjiga?

Kada si konkurisao i prilagao dokumentaciju, konkretno biografiju, da li si prilozio klasicni CV ili si pisao nesto u vidu nekog eseja ili motivacionog pisma? Da li uopste treba tako nesto priloziti, koliko zapravo to gledaju i uzimaju u obzir? Znam da boduju prosjek i duzinu studiranja, ali ne znam za ovo drugo.

Hvala pavlodonix. :D

Vrh

PostPoslato: Sreda,04.10.2017. 15:20:15 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Flight Attendant napisa:

Znaci da se moze desiti da od predavanja koja posjetim, ne budem npr na predavanju jednog profesora i da taj bas bude na ispitu!? :mrgreen:

Mene isto interesuju ta dva izborna. Kod kojih si profesora polagao i kakvo ti je iskustvo?
Kad kazes da su to dva najveca izborna, mislis na obim literature? Iz koliko se knjiga uce ova dva izborna, jedne ili vise knjiga?

Kada si konkurisao i prilagao dokumentaciju, konkretno biografiju, da li si prilozio klasicni CV ili si pisao nesto u vidu nekog eseja ili motivacionog pisma? Da li uopste treba tako nesto priloziti, koliko zapravo to gledaju i uzimaju u obzir? Znam da boduju prosjek i duzinu studiranja, ali ne znam za ovo drugo.

Hvala pavlodonix. :D

Наравно да може да се деси.

Ја сам код проф. Јончића полагао МХП и људска права. Мени је било ок, професор је тражио више дискусију него класично одговарање, а мислим да нико није добио мање од 9. И да, воли да му се долази на предавања. Да они су најобимнији, учи се из једне књиге, али оне имају по 300-400 страна.

Приложи биографију, ЦВ, шта год... то нико не гледа, али мораш да приложиш, форма је форма.

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,12.10.2017. 13:32:37 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Citiraj:
pavlodonix napisa:

Наравно да може да се деси.

Ја сам код проф. Јончића полагао МХП и људска права. Мени је било ок, професор је тражио више дискусију него класично одговарање, а мислим да нико није добио мање од 9. И да, воли да му се долази на предавања. Да они су најобимнији, учи се из једне књиге, али оне имају по 300-400 страна.

Приложи биографију, ЦВ, шта год... то нико не гледа, али мораш да приложиш, форма је форма.

Pavlodonix, hvala puno na svim info, zaista znaci. :D Bukvalno si mi jedini dao odgovore kojih nema na sajtu. Mislila sam da niko nece odgovoriti. Iako imam jos nekih nedoumica i nejasnoca kako stvari funkcionisu sto se tice samih ispita i sl, ovo je za pocetak sasvim dovoljno. Hvala puno. :D :D

E sad, kada obicno pocinje upis i do kada traje nakon sto izadje rang lista? Na sajtu nista nisu objavili, kao ni koja dokumentacija je potrebna za upis. Da li odmah moram da se odlucim za izborne predmete?

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,12.10.2017. 19:13:06 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Flight Attendant napisa:
Citiraj:

Pavlodonix, hvala puno na svim info, zaista znaci. :D Bukvalno si mi jedini dao odgovore kojih nema na sajtu. Mislila sam da niko nece odgovoriti. Iako imam jos nekih nedoumica i nejasnoca kako stvari funkcionisu sto se tice samih ispita i sl, ovo je za pocetak sasvim dovoljno. Hvala puno. :D :D

E sad, kada obicno pocinje upis i do kada traje nakon sto izadje rang lista? Na sajtu nista nisu objavili, kao ni koja dokumentacija je potrebna za upis. Da li odmah moram da se odlucim za izborne predmete?

Нема на чему, знам како ти је. Ја сам удавио људе из мастер одсека док нисам све сазнао шта ме занима. Упис би требао да буде за неких десетак дана, тако је било кад сам ја уписивао. Објавиће све, ништа не брини, само прати сајт. Тако је, мораш се одмах одлучити, јер ако нема довољно интересената, из неких предмета неће моћи да се држе предавања, па се онда иде на консултације. Наравно, ти предмети су углавном на мање популарним модулима.

Vrh

PostPoslato: Petak,13.10.2017. 17:32:45 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

pavlodonix napisa:

Нема на чему, знам како ти је. Ја сам удавио људе из мастер одсека док нисам све сазнао шта ме занима. Упис би требао да буде за неких десетак дана, тако је било кад сам ја уписивао. Објавиће све, ништа не брини, само прати сајт. Тако је, мораш се одмах одлучити, јер ако нема довољно интересената, из неких предмета неће моћи да се држе предавања, па се онда иде на консултације. Наравно, ти предмети су углавном на мање популарним модулима.

Drago mi je da shvatas. :D

Ja razmisljam o Ljudskim pravima, Medjunarodnom humanitarnom pravu, Pravu Evropskih integracija i Diplomatskom i konzularnom pravu, kao izbornim predmetima. S obzirom da si vec pisao o svoja dva izborna, interesuje me tvoje misljenje o Pravu evropskih integracija i Diplomatskom i konzularnom?
Koliko su obimni ili zahtjevni? Nemam priliku da vidim knjige kako su napisane, na sta autori stavljaju poseban akcenat i sl., sigurno razumijes na sta mislim. Znam da si rekao za svoje izborne da spadaju u obimnije predmete, ali da ima i manje obimnih.
Takodje, da li je prema tvom iskustvu ili saznanjima :mrgreen: neko od dole spomenutih profesora na ova cetiri predmeta, na bilo koji nacin " problematican", "tezak" ? :mrgreen:
Cisto da znam. :D
Upis je vec poceo, pa moram brzo da odlucim.

Pravo evropskih integracija (prof. Branko Rakic
prof.Aleksandar Gajic
prof. Милош Јовановић,
prof. Maja Lukic Radovic

Diplomatsko i konzularno prof. Milienko Kreca, prof. Bojan Milisavljevic

Ljudska prava-
prof. Vladan Joncic, ovo je onaj prof. o kojem si govorio da si polagao kod njega Medj, humanitarno.
prof Ivana Krstic
prof Bojana Cuckovic
i
Medjunarodno humanitarno- prof. Vladan Joncic
prof Vladan Milisavljevic
prof Ivana Krstic

I jos pitanje, da li se knjizara fakulteta nalazi na samom fakultetu ili na nekoj drugoj lokaciji?

Vrh

PostPoslato: Subota,14.10.2017. 04:29:50 
Pismeni član
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,13.2.2014. 11:32:10
Moj fakultet: PF u Union
Pravničko obrazovanje: Student 4. godine
Pozdrav svima.
Zanimaju me informacije/iskustva vezana za modul Javno pravo, pod-modul Radno i socijalno pravo.
Pored obaveznog predmeta, od opcionih - Međunarodno radno pravo i Rešavanje kolektivnih radnih sporova.

Thanks in advance.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 819 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 78, 79, 80, 81, 82  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]