Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 833 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pravni fakultet u Beogradu - Master studije
PostPoslato: Sreda,22.11.2017. 21:40:41 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,22.9.2017. 17:20:22
pavlodonix napisa:

Проф. др Владан Јончић из области међународног хуманитарног права. Писао сам га неких месец дана, а сигурно три пута толико ми је требало да прикупим литературу.

Pa kako si se snasao za literaturu?
Koliko profesor uputi u sama pravila pisanja rada? I koliko puta se obicno ode na konsultacije pre nego profesor bude zadovoljan radom.

Vrh

PostPoslato: Sreda,22.11.2017. 23:07:23 
Skriboman
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,21.10.2011. 14:44:41
Rod: Seka
Moj fakultet: PF u Beogradu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
pavlodonix napisa:

За прво, не знам, нисам писао рад код њега, а с обзиром да знаш колико је заузет, одговор ти се начелно намеће.

Одбрана траје у зависности од теме и величине рада. Не знам никога ко је бранио дуже од сат, сат и по. Чланови комисије постављају по пар питања у вези рада, а претходно ти излажеш свој рад у кратким цртама, неких 10 минута. Након њихових питања, повлаче се на већање и саопштавају ти одлуку. Све у свему, без притиска, јер ако је рад одобрен, 99,99999999999% си га одбранила.

Их сад не верујем да баш ништа не исправи макар минимално колико год био заузет. Ако ја причам 10ак минута и они поставе по пар питања, како то може да траје сат-сат ипо хаха?

Рад има неких 30-35 страна. Није докторат па да разглабам о њему 12 дана. Хвала на одговору у сваком случају.

Vrh

PostPoslato: Petak,24.11.2017. 13:33:34 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,22.5.2009. 08:48:35
Rod: Bata
Moj fakultet: PF u Beogradu
Dana007 napisa:

Их сад не верујем да баш ништа не исправи макар минимално колико год био заузет. Ако ја причам 10ак минута и они поставе по пар питања, како то може да траје сат-сат ипо хаха?

Рад има неких 30-35 страна. Није докторат па да разглабам о њему 12 дана. Хвала на одговору у сваком случају.

Лоше закључујеш. Поента је да може да потраје, јер управо мислим да професор чита радове.

Веруј ми да може, опет кажем, у зависности од теме, јер питања нису ''како се зовеш'' и ''имаш ли динар на зајам'' него су питања која се тичу методологије и начина израде рада, извора и саме теме, где мораш да објашњаваш зашто и како си нешто урадила и дошла до неког закључка, па чак и да уђеш у дискусију.

Одбрана доктората траје по пар сати.

Winston Churchill, British PM.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 833 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 80, 81, 82, 83, 84

Sva vremena su u UTC [ DST ]