Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 861 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pravni fakultet u Beogradu - Master studije
PostPoslato: Sreda,22.11.2017. 21:40:41 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,22.9.2017. 17:20:22
pavlodonix napisa:

Проф. др Владан Јончић из области међународног хуманитарног права. Писао сам га неких месец дана, а сигурно три пута толико ми је требало да прикупим литературу.

Pa kako si se snasao za literaturu?
Koliko profesor uputi u sama pravila pisanja rada? I koliko puta se obicno ode na konsultacije pre nego profesor bude zadovoljan radom.

Vrh

PostPoslato: Sreda,22.11.2017. 23:07:23 
Skriboman
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,21.10.2011. 14:44:41
Rod: Seka
Moj fakultet: PF u Beogradu
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
pavlodonix napisa:

За прво, не знам, нисам писао рад код њега, а с обзиром да знаш колико је заузет, одговор ти се начелно намеће.

Одбрана траје у зависности од теме и величине рада. Не знам никога ко је бранио дуже од сат, сат и по. Чланови комисије постављају по пар питања у вези рада, а претходно ти излажеш свој рад у кратким цртама, неких 10 минута. Након њихових питања, повлаче се на већање и саопштавају ти одлуку. Све у свему, без притиска, јер ако је рад одобрен, 99,99999999999% си га одбранила.

Их сад не верујем да баш ништа не исправи макар минимално колико год био заузет. Ако ја причам 10ак минута и они поставе по пар питања, како то може да траје сат-сат ипо хаха?

Рад има неких 30-35 страна. Није докторат па да разглабам о њему 12 дана. Хвала на одговору у сваком случају.

Vrh

PostPoslato: Petak,24.11.2017. 13:33:34 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,22.5.2009. 08:48:35
Rod: Bata
Dana007 napisa:

Их сад не верујем да баш ништа не исправи макар минимално колико год био заузет. Ако ја причам 10ак минута и они поставе по пар питања, како то може да траје сат-сат ипо хаха?

Рад има неких 30-35 страна. Није докторат па да разглабам о њему 12 дана. Хвала на одговору у сваком случају.

Лоше закључујеш. Поента је да може да потраје, јер управо мислим да професор чита радове.

Веруј ми да може, опет кажем, у зависности од теме, јер питања нису ''како се зовеш'' и ''имаш ли динар на зајам'' него су питања која се тичу методологије и начина израде рада, извора и саме теме, где мораш да објашњаваш зашто и како си нешто урадила и дошла до неког закључка, па чак и да уђеш у дискусију.

Одбрана доктората траје по пар сати.

Winston Churchill, British PM.

Vrh

PostPoslato: Utorak,09.1.2018. 23:27:02 
Pismeni član
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,29.9.2013. 09:11:26
Pozdrav kolege! Imam veliki problem. Rok za odbranu zavrsnog rada mi je za dva meseca, a ja sam tek juce videla u Pravilniku da treba da se preda dva meseca ranije konacna verzija odstampano.
Da li neko zna sta se desava u sluvaju da se malo zakasni sa predajom rada strucnoj sluzbi? Meni rad tek treba da ide kod mentora.

Vrh

PostPoslato: Nedelja,14.1.2018. 08:54:33 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,10.10.2010. 09:36:58
Не брини... Не поштују се тако строго ти рокови. Ја сам предала пет дана пре одбране. Битно ти је да у року одбраниш, није важно ни када ћеш предати ментору, само наравно њему/њој напомени да ти истиче рок тад и тад па да пожури са контролом рада :)

Vrh

PostPoslato: Nedelja,14.1.2018. 13:32:45 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Kad ste kod rokova. Koji je rok za odbranu?

Vrh

PostPoslato: Sreda,17.1.2018. 13:49:37 
Skriboman
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,21.10.2011. 14:44:41
Kolege, koje zvanje se tacno stice posle zavrsenih master studija? Da li je samo master prava ili je (u mom slucaju) pun naziv master medjunarodnog prava?

Vrh

PostPoslato: Subota,20.1.2018. 09:28:14 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,10.10.2010. 09:36:58
Flight Attendant napisa:

Ne znam koji te rokovi intresuju; u roku od dve godine od upisa treba da zavšiš studije odbranom master rada, ali postoji mogućnost produženja, zamrzavanja godine i sl.

Ako misliš na rok za odbranu rada, to je šest meseci od prijave (ali tu znaju da budu fleksibilni).

Dana007 napisa:
Kolege, koje zvanje se tacno stice posle zavrsenih master studija? Da li je samo master prava ili je (u mom slucaju) pun naziv master medjunarodnog prava?

Na diplomi će ti pisati "master pravnik". Na dipilomi nigde ne piše ni koji je modul/smer.

Jedino na onom dodatku uz diplomu dobijaš koje si ispite polagao i ocene ...

Vrh

PostPoslato: Petak,26.1.2018. 19:48:02 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,26.1.2018. 19:20:17
Pozdrav kolege.

Da i ja podijelim svoja iskustva i postavim koje pitanje :D

Elem, položio sam Ljudska prava (Kod prof. Jončiča) i Međunarodno humanitarno (kod prof. Milisavljevića), i moji utisci o profesorima su izuzetno pozitivni. Profesori su korektni, profesor Jončić se najčešće ubaci sa nekom svojom pričom pa se tu može svašta interesantno čuti (a to daje i dodatnog vremena da uvežeš neku svoju priču).

Još mi je ostalo Međunarodno javno, i to sad spremam za april...Vidim ovde negdje da je napisano da si kod MJP oslobođen materije iz izbornih, tako da imam onda 100 strana manje. Ono što me interesuje je da li pitaju na MJP one proklete teorije (doktrinu MJP)? nema tog puno, nekih 20-ak strana, ali filozofija me uvijek ubijala :D

I još jedno pitanje, preporuke kod koga da uzmem rad prof. Krstić ili prof. Milisavljević, pošto hoću rad iz Međunarodnog humanitarnog, a profesor Jončić više ne može biti mentor?

Vrh

PostPoslato: Petak,26.1.2018. 19:58:59 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

JoJo napisa:
Flight Attendant napisa:

Ne znam koji te rokovi intresuju; u roku od dve godine od upisa treba da zavšiš studije odbranom master rada, ali postoji mogućnost produženja, zamrzavanja godine i sl.

Ako misliš na rok za odbranu rada, to je šest meseci od prijave (ali tu znaju da budu fleksibilni

Bas to me interesovalo.Hvala. :D

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 861 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]