Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Internet je prepun mesta na kojima, hrabro skriveni iza virtuelnog identiteta, možete konzumirati apsolutnu slobodu govora, iznositi uvrede, psovati, ponašati se bahato i primitivno, promicati mržnju i netolerantnost.

„Svi ti svetovi su Vaši. Osim ovog foruma. Ne pokušavajte njegovo kontaminiranje.“

Poštujete pravila foruma i instrukcije moderatora koji imaju obavezu da očuvaju ovaj forum kao mesto na kojem se sagovornici međusobno uvažavaju, na kojem se promoviše kultura govora, tolerancija i politička korektnost i koji zrači dobronamernošću, pozitivizmom i vedrinom.

Redakcija portala mojepravo.net

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Pronađi:

Koji je vas omiljeni serijal filmova?
Gospodar prstenova 33%  33%  [ 6 ]
Zvezdani ratovi 0%  0%  [ 0 ]
Zvezdane staze 0%  0%  [ 0 ]
Hari Poter 6%  6%  [ 1 ]
Transformersi 0%  0%  [ 0 ]
Terminator 0%  0%  [ 0 ]
Letopisi Narnije 0%  0%  [ 0 ]
Pirati sa Kariba 0%  0%  [ 0 ]
King Kong, Godzilla, King Kong protiv Godzille 0%  0%  [ 0 ]
Indijana Dzons 0%  0%  [ 0 ]
Park iz doba Jure 0%  0%  [ 0 ]
Roki 0%  0%  [ 0 ]
Rambo 0%  0%  [ 0 ]
Nemoguca misija 0%  0%  [ 0 ]
Dzejms Bond 6%  6%  [ 1 ]
Paklene ulice 0%  0%  [ 0 ]
Transporter 0%  0%  [ 0 ]
Umri muski 11%  11%  [ 2 ]
Bornov identitet (uz ostale filmove Borna) 0%  0%  [ 0 ]
Kum 28%  28%  [ 5 ]
Matriks 6%  6%  [ 1 ]
Betmen 0%  0%  [ 0 ]
Spajdermen 0%  0%  [ 0 ]
Iks ljudi 0%  0%  [ 0 ]
Ljudi u crnom 0%  0%  [ 0 ]
Alien, Predator, Alien protiv Predatora 0%  0%  [ 0 ]
Blejd 0%  0%  [ 0 ]
Podzemlje 6%  6%  [ 1 ]
Gospodar Pakla 6%  6%  [ 1 ]
Pritajeno zlo 0%  0%  [ 0 ]
Petak 13, Noc vestica, Noc zivih mrtvaca, Zla smrt, Testera 0%  0%  [ 0 ]
Celjusti 0%  0%  [ 0 ]
Mumija, Drakula, Frankenstajn 0%  0%  [ 0 ]
Sumrak 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 18
Autoru Poruka
 Tema posta: Najpopularniji serijali filmova
PostPoslato: Sreda,05.10.2011. 22:46:22 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,14.9.2010. 22:19:27
Rod: Bata
Moj fakultet: PF u Beogradu
Pravničko obrazovanje: Student 2. godine
Od 34 najpopularnija serijala svih vrsta filmova koja sam nabrojao, na vama je da izaberete onaj koji vam se najvise svidja, koji najvise volite, koji vas inspirise, generalno - u kojem najvise uzivate.

NAPOMENA: U 2 slucaja sam nabrojao vise naslova: Alien, Predator, Alien protiv Predatora i King Kong, Godzilla, King Kong protiv Godzille. To sam uradio jer svaki naslov vec ima par filmova. Posebno su radjeni filmovi za svaki od ovih. Horor serijale sam naveo u jednoj liniji (Petak 13, Noc vestica, Noc zivih mrtvaca, Zla smrt, Testera i Mumija, Drakula, Frankenstajn), jer su dosta slicne pa nema potrebe za posebnim navodjenjem svake.

GLASAJTE!!!SlikaSlika

ljubav je resenje svih problema
...~~

Vrh

Tema posta: Re: Najpopularniji serijali filmova
PostPoslato: Sreda,05.10.2011. 22:48:58 
Forumski mačor
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Utorak,28.10.2008. 19:41:00
iha stavio si baš dosta...tja pa ne znam...većinu tih serijala rekao bih da nisam odgledao...mada jesam dosta...

tja, Umri muški možda...mada nisam ovaj 4-i dio gledao...

Vrh

PostPoslato: Sreda,05.10.2011. 23:05:29 
Stanoviti gospodin iz Službe
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,20.1.2008. 17:01:53
Pogledao sam dosta od navedenog, ali zaista mi je nemoguće da odvojim baš jedan serijal, jer se radi i o različitim kategorijama.

Npr. u epskoj fantastici mislim da je Gospodar prstenova najbolji, u naučnoj fantastici bih glasao za Zvezdane ratove, ali i Star Trek je zaista rame uz rame, u žanru avanture Indijana Džons...

Fale neki serijali filmova: Terminator, Robokap, Supermen, Spajdermen, Smrtonosno oružje, zatim od serijala komedija Hot Shots, kultna Policijska akademija, Policajac sa Beverli Hilsa sa Edi Marfijem, Goli pištolj serijal sa famoznim Lesli Nilsenom, Army of Darkness serijal sa Brusom Kembelom...

Ima dosta stvari koje zaslužuju da se nađu na toj listi, zaista je teško izdvojiti bilo šta od toga kada je svako ostavio nekakav utisak u svom žanru...

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,06.10.2011. 07:38:14 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,08.10.2010. 07:12:32
Pravničko obrazovanje: Diplomirani pravnik
Bez bilo kakve dileme Gospodar Prstenova! :mrgreen:

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,06.10.2011. 07:41:13 
Stanoviti gospodin iz Službe
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,20.1.2008. 17:01:53
Ju da umalo da zaboravim Povratak u budućnost i Konana :wink:

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,06.10.2011. 08:06:59 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Petak,15.5.2009. 09:52:39
Nema ni Warlock-a.

A ovo "Čeljusti" je u stvari "Ajkula", je l' da? (tj. kako Hrvati prevode "Ralje" :lol: ).

Od ponuđenih volim Star Wars i LOTR, a ima i nekih koje uopšte nisam pogledao a od nekih nisam sve delove.

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,06.10.2011. 09:38:09 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Subota,23.5.2009. 12:25:23
Rod: Seka
Moj fakultet: PF u Novom Sadu
Pravničko obrazovanje: Student 4. godine
Gospodar prstenova :D

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,06.10.2011. 11:01:28 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Marcus napisa:
Pogledao sam dosta od navedenog, ali zaista mi je nemoguće da odvojim baš jedan serijal, jer se radi i o različitim kategorijama. Npr. u epskoj fantastici mislim da je Gospodar prstenova najbolji, u naučnoj fantastici bih glasao za Zvezdane ratove, ali i Star Trek je zaista rame uz rame, u žanru avanture Indijana Džons...
Pa naravno da se radi o razlicitim kategorijama, ali vi mozete dati glas samo onom serijalu koji najvise volite. Ja sam sve ove odgledao vise puta i na hiljade drugih filmova, evo vec dok sada pisem ovo, skidam 5 novih filmova, a zatim jos 10 se ceka. Ja sam glasao za Gospodara prstenova, on mi je omiljeni u svakom smislu.
Marcus napisa:
Fale neki serijali filmova: Terminator, Robokap, Supermen, Spajdermen, Smrtonosno oružje, zatim od serijala komedija Hot Shots, kultna Policijska akademija, Policajac sa Beverli Hilsa sa Edi Marfijem, Goli pištolj serijal sa famoznim Lesli Nilsenom, Army of Darkness serijal sa Brusom Kembelom...
Terminator je tu, Spajdermen je tu, Hot Shots ima samo 2 filma, a ne 3 koliko je potrebno za serijal filmova, a Army of Darkness pripada serijalu Zla smrt koja je vec navedena. Treci Konanov film je izasao tek u avgustu ove godine, ali ipak nije zasluzio da se nadje na listi. Isto vazi i za Povratak u buducnost. Supermena sam namerno izostavio, on nije dostojan da bude na listi, losi su mu filmovi. Takav je tip heroja. Za Robokapa mi je zao, nisam se setio svega sta da radim, kao i za legendarnu Policijsku akademiju...Policajac sa Beverli Hilsa i Golis pistolj su super, trebao sam i njih da stavim, ali onda bi morao jos da trazim pa bi lista bila ogromna, ovako sam uzeo samo najbolje.

Svejedno, ako ima neki Serijal koji nema, a nekome se svidja neka to i napise u poruci...Ipak, pokusajte da glasate samo za neki od filmova na listi, glupo je pisati da ste za neke kojih nema, mozete samo nagovestiti koji serijali fale.Slika

Arch, gle stvarno ih preveli kao Ralje...crni Hrvati...Slika Vesca nisam stavio na listu i mada nije toliko los, ipak fali mu dobre glume, bolji scenario, prica, efekti...a i nije ni toliko popularan...

Haracin, Adrijana...Slika

...~~

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,06.10.2011. 12:16:05 
Lacuna iuris
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,07.2.2010. 23:42:40
Just_Boy napisa:
Horor serijale sam naveo u jednoj liniji (Petak 13, Noc vestica, Noc zivih mrtvaca, Zla smrt, Testera i Mumija, Drakula, Frankenstajn), jer su dosta slicne pa nema potrebe za posebnim navodjenjem svake.

Auuu, ovo je tako pogrešno sročeno! Kakve veze ima npr. Living Dead serijal sa Halloween serijalom? Jedno je zombi serijal (i to najbolji ikada snimljeni) sa jakim društvenim porukama, a drugo je manje-više običan slešer i jedina sličnost između njih je što najšire gledano spadaju u isti žanr (koji opet ima hiljade podžanrova).

Anyway, moj glas je otišao Hellraiser serijalu koji smatram (izuzev možda Living Dead serijala) jedinim stvarno dobrim horor serijalom koji nije značajno izgubio na kvalitetu sa nastavcima. I pritom, svoj kvalitet je najmanje gradio na klasičnim Boo-hu horor idejama, a mnogo više na neki zaista ozbiljnim pitanjima ispričanim na drugačiji način. Negde sam već rekao da ovaj film priča istu priču kao i Kronenbergov Crash i Bitter Moon Romana Polanskog, samo iz druge perspektive.

Dvoumio sam se da li da stavim Star Wars jer mi je i to jedan od omiljenih serijala, ali sam se ipak rešio za Hellraiser jer će SW, nesumnjivo, dobiti pregršt glasova, a jedan ovakav biser 7. umetnosti će sigurno ostati neprimećen. :mrgreen:

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,06.10.2011. 13:37:52 
Zaslužni građanin
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Emmanuel_Vosak napisa:
Kakve veze ima npr. Living Dead serijal sa Halloween serijalom? Jedno je zombi serijal (i to najbolji ikada snimljeni) sa jakim društvenim porukama, a drugo je manje-više običan slešer i jedina sličnost između njih je što najšire gledano spadaju u isti žanr (koji opet ima hiljade podžanrova).
Morao sam tako da stavim da ne bi lista bila duza...pa ni Mumija ni Drakula nisu slicni pa sam ih stavio...svejedno, jasno je da su odredjeni serijali slicni...

...~~

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]