Mojepravo.net   Pravni adresar   Dešavanja   Pravna literatura   E-kolumne   Studentski blog   Moj fakultet ZABAVA|    * Humor   * Igrice   * Telo i um  

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Pravila foruma

Jedna od osnovnih ideja ovoga porta je podizanje pravne kulture, a ona podrazumeva visoku svest građana da se za pravna pitanja angažuju profesionalci koji su za to i kvalifikovani i koji su odgovorni za svoj rad.

Stoga je i smisao ovog foruma da dobijete samo osnovne informacije o vašim pravnim problemima, a nikako da one zamene angažovanje stručnih lica u rešavanju tih problema.

Odgovori koji dobijate na ovom forumu ni u kom slučaju ne mogu nadomestiti angažovanje advokata, niti autori odgovora i urednik foruma snose odgovornost za posledice Vašeg rukovađenja ovde iznetim stavovima.

Pokušaćemo da Vam pomognemo našim viđenjima Vašeg problema, ali najdobronamerniji savet koji Vam možemo dati jeste da u daljim fazama obavezno angažujete advokata ili se obratite službi Pravne pomoći.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Pronađi:
Autoru Poruka
 Tema posta: brisanje dosijea
PostPoslato: Sreda,19.10.2011. 19:08:32 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Sreda,19.10.2011. 18:43:29
Osudjen sam za posedovanje oruzja na 18 meseci zatvora,koje sam odsluzio 2006g. Od zavrsetka kazne do danas je proslo 5.5god.Za to vreme,a i pre toga potpuno cist pred zakonom. Pa me interesuje dali je moguce brisanje dosijea u mom slucaju,ili koliko je potrebno vremenski da prodje da bi stekao pravo na to. Inace to mi je potrebno radi zaposlenja.Ikome da se obratim za to...

Vrh

Tema posta: Re: brisanje dosijea
PostPoslato: Četvrtak,20.10.2011. 11:11:13 
Skriboman
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,05.5.2011. 10:08:38
Rod: Bata
Moj fakultet: PF u Beogradu
Pravničko obrazovanje: Student 4. godine
za kazne zatvora preko jedne a do tri godine zakonska rehabilitacija nastupa po proteku deset godina od izdrzane kazne..

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,20.10.2011. 12:46:41 
Stanoviti gospodin iz Službe
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,20.1.2008. 17:01:53
bobane napisa:
Osudjen sam za posedovanje oruzja na 18 meseci zatvora,koje sam odsluzio 2006g. Od zavrsetka kazne do danas je proslo 5.5god.Za to vreme,a i pre toga potpuno cist pred zakonom. Pa me interesuje dali je moguce brisanje dosijea u mom slucaju,ili koliko je potrebno vremenski da prodje da bi stekao pravo na to. Inace to mi je potrebno radi zaposlenja.Ikome da se obratim za to...

Po pravili, brisaće se u kaznenoj evidenciji protekom vremena, ali "dosije" (u policiji) vam ostaje za stalno, jer je to njihova operativna informacija.

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,02.2.2012. 01:04:49 
Pismeni član
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Četvrtak,02.2.2012. 00:40:42
Poštovani, 2008. sam osuđen na 6 meseci zatvora zbog preprodaje opojnih supstanci. moje pitanje je posle koliko vremena je brisanje dosijea moguće od odsluženja kazne? Ni pre ni posle ovog dela nisam počinio druga. hvala unapred

Vrh

PostPoslato: Četvrtak,02.2.2012. 01:10:32 
Stanoviti gospodin iz Službe
Korisnikov avatar
Pošalji privatnu poruku

Pridružio se: Nedelja,20.1.2008. 17:01:53
MUP-ove operativne informacije se ne brišu.
Što se tiče sudske evidencije, 3 godine od dana izvršenja kazne.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]